גנץ מבטיח: "לא נשתמש יותר במונח 'רוב יהודי'"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מתייחס לסערה סביב אמירתו של לפיד ("קרובים להשגת רוב יהודי") וטוען כי לא ישתמשו יותר במונח: "זה פוגע בלא יהודים". בנוסף, הוא מכחיש ישיבה בממשלה עם הרשימה המשותפת: "שלח דיבר איתם אבל בסוף רק אני מחליט"

משה סלע, חדשות כיפה
א באדר התשפ
,
26 בפברואר, 2020 15:42
בני גנץ. "רק אני מחליט"

בני גנץ. "רק אני מחליט"צילום: פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ, מתראיין לעמית סגל פחות משבוע לבחירות ומצהיר כי הוא לא בונה על הרשימה המשותפת, במידה וירכיב את הקואליציה הבאה. גנץ איננו מכחיש כי חבר כנסת אחר ממפלגתו, עופר שלח, אכן קיים מגעים מול הרשימה המשותפת בעבר אך מסביר: "יש אצלנו בערך 30 חברי כנסת, כולם מדברים עם כולם. אבל בסוף רק אני מחליט"

בנוסף, גנץ מתייחס לאפשרות כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן יחליט בסופו של דבר לחבור לנתניהו ולדחוק אותו אל מחוץ לממשלה. "אין לי סיכום עם ליברמן, אני בהחלט חושש שהוא ילך עם נתניהו". יש לציין כי מוקדם יותר היום ליברמן עצמו טען כי לא ישב עם נתניהו באותה ממשלה, מה שלכאורה צריך להרגיע את הרוחות בקרב כחול לבן. 

בנוסף, גנץ ביקש להתייחס לפרשיה האחרונה סביב הצהרתו של ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן), שטען כי מפלגתו קרובה להשיג "רוב יהודי" בדרך להרכבת ממשלה, אמירה שלאחר מכן חזר בה. "אנחנו לא נשתמש יותר במונח הזה של רוב יהודי בגלל שהוא מעליב את הלא יהודים. נשתמש במונח "רוב שמאמין בישראל כיהודית ודמוקרטית".

לסיום, גנץ לא פסל ממשלה יחד עם הסיעות החרדיות, ואמר כי תרחיב בו כחול לבן תשב יחד עם ש"ס ויהדות התורה איננו מופרך. "אני מוכן לשבת עם ליצמן ודרעי עד שיוחלט על כתב האישום (של נתניהו, מ.ס), מסביר יו"ר כחול לבן, ומשאיר דלת פתוחה לממשלה עם החרדים.

 

26.02.2020

1. בתור ביתו של ביבי אני מתביישת בו -אינו מתייחס ל-4 נכדיו כאילו שאינם קיימים אינם מכירים את סבא שלהם שיאחל להם מזל טוב ביום הולדתם עם חיבוק או מתנה קטנה (נועה נתניהו)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

2. המרצע יצא מהשק הליכוד ושס ינהלו קמפיין משותף העבריין המורשע דרעי מכלוף שישב בכלא והעבריין שבקרוב יורשע וישב בכלא דון ביביבלוף -התחברו כתאומים סיאמיים (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

3. המרצע יצא מהשק --מכלוף זוהר ואמסלם דוד אומרים במפורשות -שראש ממשלה עם כתב אישום אינו יכול להיות ראש ממשלה -המסקנה צריך לבחור כחול לבן (מורנו)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

4. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן -משפחת זדון ומדון -חלאות המין האנושי -לתפארת מדינת ישראל (יוסף)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

5. זכות בחירה (יהודיה)

אזרחים לא יהודיים שאינם מכירים שזוהי מדינה יהודית, צריכים לארוז. על כל פנים, אסור לאפשר להם זכות בחירה!!

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

6. מצביעי כל"ב טוענים שהם אינם שמאלנים. זה דורש הוכחה - רק לחץ מבפנים יביא אותו לשנות את האמירה המדהימה הזו, שמתאימה יותר לתמר זנדברג מאשר למי שמתיי (גל)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

7. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x