אוחנה מגיב לגנץ: "חוסר הבנה ביסודות הדמוקרטיה"

שר המשפטים תוקף את יו"ר כחול לבן, שטען כי מערכת המשפט צריכה להיות מעל הכנסת בהיררכיה: "אמירה חמורה מאוד. במקום איזונים ובלמים - שלטון הפקידים והמשפטנים"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ל בשבט התשפ
,
25 בפברואר, 2020 18:11
שר המשפטים אמיר אוחנה

שר המשפטים אמיר אוחנהצילום: אבשלום שושוני, פלאש 90

שר המשפטים, אמיר אוחנה, תוקף הערב (ג') את יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שטען בראיון כי מערכת המשפט צריכה לפקח על המערכת הפוליטית, ולהיות מעליה בהיררכיה השלטונית. בראיון לרדיו 103FM אמר גנץ כי "אם המערכת הפוליטית תהיה עליונה, זו סכנה למדינה".

השר אוחנה אמר בתגובה כי "‏יש פה אמירה חמורה מאוד הנובעת מחוסר הבנת יסודות הדמוקרטיה: במקום איזונים ובלמים, ההכרעות החשובות ביותר תתקבלנה על ידי המערכת המשפטית (שופטים, פרקליטים ויועמ"שים) הלא דמוקרטית, שלציבור אין שום השפעה עליה, ולא על ידי הציבור - באמצעות נבחריו".
אוחנה הוסיף: "זהו, רבותי, "שלטון הפקידים והמשפטנים".

בראיון אמר גנץ עוד כי "שינויים באיזונים שבין בג"ץ לכנסת צריך לעשות בצורה אחראית. למכון הישראלי לדמוקרטיה יש רעיונות בנושא. מה שקובע זה החוק ולפיו המערכת המשפטית קובעת, וטוב שהיא עליונה על המערכת הפוליטית".

ממפלגת ימינה נמסר בתגובה לדברי גנץ: "מי שמציע להפוך את ישראל לדיקטטורה בראשות בגצ ולמחוק לחלוטין את הפרדת הרשויות המקודשת במדינה דמוקרטית, רצוי שיסיר את מועמדותו לראשות הממשלה. בכל מקרה לשיטתו התפקיד שלו לא יהיה שווה כלום". 

25.02.2020

1. החמורגנץ לא מפסיק להפתיע. את ה"מוח החושב" שלו כבר ראו באיראן. (תשאלו את נאווה ג'ייקובס)

אדם עילג וטיפש מהמעלה העליונה. כל פעם השמאל מצליח להעמיד בראשו חמור יותר גדול. "נתניהו מאוחדת" כבר נראה חיוור מאוד לעומת הפנינינים שהפיק מפיו הדגנרל המהולל חמורגנץ.

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

2. כל פעם נדמה שכבר שמענו הכל, הוא שוב פותח את הפה ואנחנו נחשפים לגודל הטיפשות. (לא יאומן)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

3. אוחנה יש הבנה בדיקטטורה (דקטטורה)

האדם מביא לחורבן הבית עי נטילת החוק לידיו ורמיסתו זה גם יפגע ברומס

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

4. אוחנה ההומו -הלשון שלך נימצאת עמוק עמוק בישבנו המסריח של ביביבלוף (שלמה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

5. מחל =ל-מפלגת -חולרע -לישראל (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

6. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

7. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (דנינו)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

8. שמע ישראל-ביביבלוף =לעבודת אלילים -כל מי שנותן חסות וסוגד לפושע עבריין הסנדק דון ביבי בגיהנום יסים את חייו (שוקי)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

9. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x