גנץ: "המערכת המשפטית צריכה להיות עליונה על המערכת הפוליטית"

יו"ר כחול לבן טוען כי אסור למערכת הפוליטית להיות הכוח המוביל במדינה, מכיוון שלא יהיה מי שיפקח עליה: "אם המערכת הפוליטית תהיה עליונה, זו סכנה למדינה. הנה, אני, כמי שרוצה להיות ראש ממשלה, מוותר על הכוח הזה"

חדשות כיפה
ל בשבט התשפ
,
25 בפברואר, 2020 17:52
ח"כ בני גנץ, יו"ר כחול לבן

ח"כ בני גנץ, יו"ר כחול לבןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מוותר על הדמוקרטיה? יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אומר כי מערכת המשפט צריכה להיות בהיררכיה מעל המערכת הפוליטית? בראיון הערב (ג') לבן כספית ואריה אלדד ברדיו 103FM אמר גנץ: "אני בעד שהמערכת המשפטית תהיה עליונה על המערכת הפוליטית. אם המערכת הפוליטית תהיה עליונה, זו סכנה למדינה. הנה, אני, כמי שרוצה להיות ראש ממשלה, מוותר על הכוח הזה". 

גנץ הוסיף כי "שינויים באיזונים שבין בג"ץ לכנסת צריך לעשות בצורה אחראית. למכון הישראלי לדמוקרטיה יש רעיונות בנושא. מה שקובע זה החוק ולפיו המערכת המשפטית קובעת, וטוב שהיא עליונה על המערכת הפוליטית".

בית המשפט העליון. מהפכה חוקתית?

בג"ץ. מעל הכנסת?צילום: פלאש 90

לדברי יו"ר כחול לבן, הדמוקרטיה בישראל בסכנה: "אני מאוד מוטרד, אנחנו בסכנה גדולה למוסדות הדמוקרטיה ולשלטון החוקי בישראל, ושלא נוכל להביא את השינוי בישראל. אנחנו נקרא לממשלת אחדות בראשותנו". 

המועמד לראשות הממשלה הדגיש כי מפלגתו לא תיכנס לממשלה עם נתניהו: "בלי נתניהו יש ממשלת אחדות בעשר דקות. הוא נאשם, יש לו משפט ב-17 במרץ. לא ניתן לשבת תחתיו כראש ממשלה והוא לא יכול להיות שר לפי החוק... הוא משסה ומשתתף בשפה נמוכה".

25.02.2020

1. גנץ (אלי)

בורות מוחלטת באיך בנויה דמקרטיה.
למעשה הוא בעד דיקטטורה שיפוטית שמאתרגת אותו כעת.

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

2. ברור שוונצי'לה, ברור. איפה ממוקם השכל שלך ראו כבר באיראן. אנחנו עוד לא נחשפנו. (תשאלו את נאווה ג'ייקובס)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

3. שלטון החוק זה שלטון של הרשות המחוקקת, היא הכנסת שנחברת על ידי העם והעם משגיח עליה בבחירות כל 4 שנים/חודשים (כל דבר אחר זו סכנה לדמוקרטיה גם אם מדובר שפקידים בשם "ש)

בייחדו כשהם ממנים את עצמם (דיקטטורה).
המכון הישראלי לדמוקרטיה זה מכון שמאלני. זה לא פוסל אותו, אבל זה לא הופך אותו לנייטרלי ולא גוף שאני חייב לקבל את דבריו. אני בטוח שלפורום קהלת (המקבילה הימנית שלו) יש גם רעיונות. וכן, מה שקובע זה החוק והמחוקקים הם הכנסת. אכן כל שינוי באיזון צריך להיות בצורה אחראית - לא כמו המהפיכה השיפוטית של 1992 בה בית המשפט החליט שהכל מותר לו ("הכל שפיט")!
המערכת הפוליטית היא בפיקוח העם. מי מפקח על מערכת המשפט???

כפיש אמר הנשיא - הריבון הוא העם. העם בוחר כנסת. לכן הכנסת היא נציג הריבון והיא העליונה. השאר - פקידים. הממשלה לפחות הם "פקידים נבחרי ציבור" בגלל המינוי על ידי הכנסת.

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

4. גנרל בהגדרה הוא אדם טיפש, הוא כל חייו צריך למלא פקודות של אחרים על הצד הטוב ביותר אבל.. (רויטל)

כמות כזאת ענקית של מצביעים לאנשים טיפשים מעידה בעיקר על כמות האוכלוסיה החלשה שכלית במדינה, זה מאד מדאיג.

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

5. האם זו גם הדעה של גנץ? (mch)

מחר תהיה הבהרה.

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

6. לגנץ (אזרחית)

מי שמייחס לגנץ גמגום, טועה באבחון. מגמגם איננו מתבלבל בתוכן. לגנץ יש בעיה רפואית מצערת. הוא לא יכול להיות חוד חנית של כלום. הוא מסוכן מהרבה בחינות.

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

7. אנטי דמוקרטיה (ללל)

יש שלש רשויות אם הרשות השופטת שאינה נבחרת על ידי הציבור .ניתן גם לותר על בחירות של הציבור לכנסת .
יש חונטה שהיא הרשות השופטת שמעל לכנסת על פי גנץ אז למה כנסת בכלל .גנץ כנראה ברח משעורי אזרחות.חוסר הידע שלו בדמוקרטיה מדהים.הוא יכול לומרשהוא יכבד את בית המשפט אבל המשפטים האלה
מראים למה כולם אומרים שהוא לא מתאים להיות מנהיג

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

8. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

תחזית מזג האוויר: שרבי ויבש, מתקרר בהמשך

קרא עוד