פרשת המימד החמישי: "אם יקראו לגנץ הוא יגיע ויענה על השאלות"

גבי אשכנזי מתייחס לאפשרות חקירה עתידית נגד יו"ר מפלגתו בפרשת המימד החמישי. הרמטכ"ל לשעבר מגיב גם על ההסלמה בדרום: "חמאס יצטרכו לבחור בין הסדרה להכרעה"

משה סלע, חדשות כיפה
כח בשבט התשפ
,
23 בפברואר, 2020 18:12
גבי אשכנזי. גנץ יענה על השאלות אם ידרש לכך

גבי אשכנזי. גנץ יענה על השאלות אם ידרש לכךצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

חבר הכנסת גבי אשכנזי מתראיין הערב (א') לכאן 11 ומתייחס לפרשת המימד החמישי ולחרושת השמועות סביב חקירה אפשרית שתפתח נגד יו"ר מפלגתו, בני גנץ. אשכנזי טוען כי לחברי כחול לבן אין כל בעיה שיחקרו את גנץ במידה והדבר ידרש. "אנחנו אומרים הפוך מנתניהו, אנחנו לא הולכים לחקור את החוקרים אלא אומרים שאם יש חשד שיחקרו. אם אכן יקראו לגנץ אז הוא יגיע ויענה על השאלות".

אשכנזי גם התייחס לכאוס הפוליטי, שמונה ימים בלבד לפני בחירות נוספות.  "אפשר להקים ממשלה בלי נתניהו", טען חבר הכנסת מטעם כחול לבן, "הציבור לא רוצה בחירות רביעיות, הוא רוצה אחדות. הציבור רוצה ממשלה יציבה שתעמיד תקציב. מההתרשמות שלי, 80% מהציבור מסכים על רוב הבעיות של ישראל".

בנוסף, ביקש הרמטכ"ל לשעבר להתייחס להסלמה בדרום. עוד קודם לדבריו של אשכנזי, דווח על מטח רקטות כבד לעבר ישובי הדרום. על ההסלמה אמר: "נעביר את האחריות לסינוואר ולחמאס - הם יצטרכו לבחור בין הסדרה ארוכת טווח או שנצטרך לקבל הכרעה. אני לא מאמין בזה שאין מה לעשות".

23.02.2020

1. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

2. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

3. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן -משפחת זדון ומדון -חלאות המין האנושי -לתפארת מדינת ישראל (מור)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

4. מחל =ל-מפלגת -חולרע -לישראל (שוקי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

5. רמטכ"ל הפוטש. (7_7_7.)

טוב לדעת שלרמטכ"ל הפוטש לשעבר יש עוד את החוצפה להטיף מוסר לאנשים אחרים.

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

6. כחול לבם=שחיתות כנסו!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פעילות המשטרה צילום: דוברות המשטרה

מעל 7,000 דו"חות, 77 עסקים נסגרו: פעילות המשטרה נגד מפרי הסגר

קרא עוד