סקר מנדטים חדש ומפתיע: הליכוד גדול מכחול לבן

סקר חדש ומפתיע מראה כי לראשונה בסבב הבחירות הליכוד חוזרת להיות המפלגה הגדולה ביותר. גוש הימין כבר מגיע ל-58 מנדטים, אך עדיין לא מספיק לידי הקמת קואליציה

חדשות כיפה
כה בשבט התשפ
,
20 בפברואר, 2020 20:15

צילום: פלאש 90, נועם ריבקין, מארק ישראל סלם

הערב דיירקט פולס מציגיםסקר מנדטים חריג והפוך מהמגמה של יתר הסוקרים. מהסקר יוצא שתי הפתעות חשובות לגבי מפלגת כחול לבן שמאבדת שלושה מנדטים: המפלגה מאבדת 2 מנדטים "ימין לייט" שנוטשים אותה והופכים למתלבטים. ומנדט נוסף עובר לרשימה המשותפת - שתגדל ככל הנראה ל- 14 מנדטים.

כך נראה הסקר:

הליכוד: 33
כחול לבן: 31
הרשימה המשותפת: 14
העבודה-גשר-מרצ: 10
ש"ס: 9
ימינה: 8
יהדות התורה: 8
ישראל ביתנו: 7
עוצמה יהודית: 1.2%.

גוש הימין: 58
גוש השמאל: 55
ישראל ביתנו: 7

מפת המנדטים הזו מפתיעה, ישראל ביתנו הופכת למפלגה הקטנה ביותר, וגוש הימין נראה גדול יותר מתמיד, אך עדיין לא גדול מספיק. אך המחיר הגדול הוא של כחול לבן שמאבדת כמות מנדטים גדולה, זה ייתכן בשל העובדה שבתקופה האחרונה היא מראה עמדות יותר ימניות מבעבר. לכן הקולות הנודדים בינה לבין הליכוד לא מוצאים הבדל גדול בין המפלגות, ועוד אי בקשת החסינות של נתניהו מוציאה את עוקץ הביקורת של כחול לבן נגד נתניהו. 

בציונות הדתית אמנם יש עלייה קלה של ימינה, אך עדיין רחוקה מלהגיע ליעדים לה היא שואפת. עוצמה יהודית ממשיכה להתרחק מאחוז החסימה, ונראה כי הלחץ שלא להצביע למפלגה משפיע גם על מצביעיה הקבועים. 

 

20.02.2020

1. או עוצמה יהודית או בחירות רביעיות! (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

2. עוצמה יהודית מבזבזי קולות. (דניאל )

אמנם אני מסכים שהיו צריכים להיות בתוך ימינה אבל כרגע הם לא.
לרוץ בכל אופן זה חוסר אחריות מצידם.
דווקא ציפיתי מהם ליותר.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

3. וזה עוד לפני שהוכרז על חקירה פלילית בעניין המימד . (נייס.)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

4. רק שס (א.כ)

רק שס 12 מנדטים תוכל לעזור לימין

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

5. סקר חלומות (דוד)

אם כך אנשי הליכוד יכולים להירגע.אין צורך לטרוח לקלפי. יום חופש מהנה. ולמה להצביע עבור נאשם בפלילים שזורע מחלוקות בעם ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

6. סקר חלומות (דוד)

אם כך אנשי הליכוד יכולים להירגע.אין צורך לטרוח לקלפי. יום חופש מהנה. ולמה להצביע עבור נאשם בפלילים שזורע מחלוקות בעם ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

7. למה עדיף שכחול לבן תעקוף את הליכוד-הסבר בפנים (יעקב)

אם הליכוד יעקוף את כחול לבן אז תהיה ממשלת אחדות שמאלנית של ביבי וכחול לבן בראשות נתניהו. אבל אם כחול לבן תעקוף את הליכוד, ובמקום זה המנדטים הימנים ילכו למפלגות ימין קטנות, אז ביבי יהיה מחוייב לבלוק הימין וככה נבטיח מדיניות ימין.
בקיצור לא להצביע לליכוד, או עוצמה או לימינה.
אני מעדיף עוצמה לתת סיכוי שיהיה 61 לימין. שאם לא יעברו , אז נלך גם ככה שוב לבחירות רביעיות, כפי שחוזים הרבנים ע"פ הקודים בתורה.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

8. חה חה חה! (יהודי)

סקר שנועד להרדים את הימין ולא לבוא להצביע!
שקרנים, רק עוצמה!

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

9. לא לבזבז שום קול (אוריא)

עדיין עוצמה יהודית לא מבינה מה שרבים מבוחריה מבינים ,אין לבזבז קולות בשום פנים ואופן אם לשמור על שלטון הימין בישראל!

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

10. כחול לבן=שחיתות הפיצו!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).


דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות אמש בירושלים צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אלפים הפגינו נגד נתניהו, 12 נעצרו

קרא עוד