דיווח: בדיקה פלילית בפרשת 'המימד החמישי' של בני גנץ

מיד אחרי הבחירות תיפתח בדיקה פלילית בפרשת חברת 'המימד החמישי', שאחד מראשיה היה בני גנץ, יו"ר כחול לבן. פתיחת הבדיקה תתעכב "בשל הקרבה לבחירות". גנץ אינו חשוד ישיר בפרשה

חדשות כיפה
כד בשבט התשפ
,
19 בפברואר, 2020 20:25
ח"כ בני גנץ, יו"ר כחול לבן

ח"כ בני גנץ, יו"ר כחול לבןצילום: תומר נויברג, פלאש 90

בדיקה פלילית, ובמסתמן גם חקירה, תיפתח אחרי הבחירות בפרשת חברת 'המימד החמישי', שאחד מראשיה היה בני גנץ, יו"ר כחול לבן. נכון לעכשיו, גנץ אינו חשוד בפרשה.

על פי ההאשמות נגד החברה, היא קיימה עסקה עם המשטרה, וקיבלה מכרז במיליוני שקלים על סמך מצג שווא. על פי הפרסום בחדשות 13, החשד נכון לעכשיו איננו נגד גנץ, אלא נגד גורמים אחרים בחברה שעל פי החשד הציגו מצגי שווא לגורמים במשטרה על החברה והם חשודים בקבלת דבר במרמה.

בחדשות 12 דווח כי, ההחלטה כבר התקבלה אצל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, לפני שבועות, אבל פרסומה מתעכב "בשל הקירבה לבחירות". יש להזכיר כי הגשת כתב החשדות נגד ראש הממשלה נתניהו הייתה חמישה שבועות לפני הבחירות האחרונות, ופה מדובר בכארבעה שבועות.

בתגובה לפרסום צייץ ראש הממשלה נתניהו בטוויטר: "זהו יום עצוב למדינת ישראל". מדובר בעקיצה ליו"ר כחול לבן בני גנץ, שמשתמש בביטוי בכל שלב של הגשת כתבי האישום נגד נתניהו.

פרשת חברת "הממד החמישי" נחשפה על ידי גידי וייץ בעיתון הארץ ומבקר המדינה כתב דוח בנושא. 
החברה הציעה מערכת בינה מלאכותית לצורכי מודיעין שנועדה לשימוש גופי אכיפה אזרחיים. בשנת 2017 התקשרה המשטרה עם החברה ללא מכרז לצורך ניסוי בהפעלת המערכת בעלות של 4 מיליון שקלים.

כאמור הכיוון המסתמן הוא להורות למשטרה או למח"ש לפתוח בחקירה פלילית נגד גורמים שונים בחברה. נכון לעכשיו גנץ איננו חשוד בפרשה ולא צפוי להיחקר באזהרה, אולם ייתכן שיוזמן למסור עדות פתוחה בפרשה.

19.02.2020

1. בתור ביתו של ביבי אני מתביישת בו -אינו מתייחס ל-4 נכדיו כאילו שאינם קיימים אינם מכירים את סבא שלהם שיאחל להם מזל טוב ביום הולדתם עם חיבוק או מתנה קטנה (נועה נתניהו)

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

2. בקרוב ישבו באותו תא בכלא -הסנדק דון ביבי -דוד ביטן -חיים כץ -מכלוף דרעי -וליצמן -חבורת עבריינים מזוהמים (אביהו)

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

3. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (תום)

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

4. הפרקליטות כבר הופכת את גנץ לשפוט שלה. (ידידיה שילה)

קודם נסלק את נתניהו, ואחרי שגנץ ייבחר, הוא ישתדל לרצות אותנו, כדי שלא נעמיד אותו לדין. את המחיר נשלם עם ישראל וארץ ישראל במטבע קשה. אם יש בעיה אצל גנץ, תתחילו עם זה לפני הבחירות.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

5. ציוץ של עמית סגל (ציוץ של עמית סגל)

כתב החשדות נגד נתניהו פורסם חמישה שבועות לפני הבחירות. גורמים משפטיים מסבירים: כאן ההחלטה נפלה כשמדובר היה בערך על 4 שבועות, וזה קרוב מדי.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

6. לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!! (מאיר - עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

7. בלגנץ רמאי (שםלי)

בלגנץ אדם שאינו ראוי. הוא לא היה ראוי להיות רמטכ”ל אלא מונה לרמטכ"ל במקום יואב גלנט שהפרקליטות מצאה אצל האחרון חריגות בניה. משכך גנץ מיהר להרוס את חריגות הבניה אצלו שם הפרקליטות לא חיפשה. בתור רמטכ"ל התנגד לבניית הגדר החוסמת הצפתנו באפריקאים. בתור רמטכ"ל השאיר את המינהרות על כנן כי לטעמו הן לא היו מספיק איום. בתור מפקד על מבצעים גרם למות מיותר. נזכיר גם את מדחת יוסף שדימם למות בעוד גנץ מביט בו דרך המשקפת. גנץ אינו ראוי להיות מועמד לראשות ממשלה ולא רק שאינו ראוי להיות ראש ממשלה בפועל. במשך שנה תמימה לא הציג שום תכנית, זולת מה שהממשלה כבר החליטה עליו: לקים בתי חולים חדשים אחד בבאר שבע ושני בקרית אתא. את זה הבלנץ מציג כאילו זו תכניתו. אינו מבהיר את עמדתו המדינית מלבד מזה הוא צורח בקול רווי שנאה שהוא לא יקדם שנאה! הדבר היחיד שהוא ראוי לו הוא כתב אישום. בלגנץ הוא שצריך להיות נאשם.

ממצאי מבקר המדינה: בשנת 2016 חברת המימד החמישי בניהולו של בנימין גנץ הציעה למשטרה לרכוש מערכת ש"פיתחה" תוך הצגת עובדות לא נכונות על מוצר שלמעשה לא קיים. היה צורך לבצע בדיקת יכולות המערכת לכך צריך אישור ועדת פטור במשרד האוצר לפי תקנה 11 לתקנות חובת מכרזים. לוועדת המכרזים שדנה בעניין הפטור הוצגו נתונים בעקבותם אישרה הוועדה את הפטור ממכרז. לוועדת המכרזים הוצגה חוות דעת של מנהל הטכנולוגיות של המשטרה שכללה פרטים כוזבים אודות החברה., על-פי חוות הדעת שהוגשה לוועדת המכרזים ב-2016, החברה הייתה קיימת ארבע שנים, אף שהיא התאגדה רק בשנת 2014 ונאמר שלחברה חמישה לקוחות שהם גופים ביטחוניים וקיים אצלה זה שנה וחצי מוצר מדף - מבדיקת המבקר עלה כי מדובר בפרטים כוזבים, לחברה לא היה מוצר מדף ולא היה לה שום לקוח שהינו ארגון ביטחוני.

בעקבות הצגת נתונים כוזבת מצד החברה, המשטרה הסכימה ללא מכרז ושילמה מקדמה של 4 ארבעה מליון שקל ואף התכוונה להתחייב מראש במקרה של הצלחה על רכישה בסכום של 50 מליון שקל גם כן ללא מכרז. כאן התנגדה ועדה המכרזים. המשטרה התכוונה להרחיב את ההתקשרות אך באוצר סיכלו זאת. בניגוד לחוק מבקר המדינה לא הפנה את ממצאיו המחשידים בפלילים ליועץ המשפטי לממשלה. לכן ליכוד ועמותת לביא דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את גנץ את נסיון לקחת במרמה 50 מליון שקל. מאחר שהלה לא החל לחקור, עתרה לביא לבג"ץ. הפרקליטות הודיעה שקבלה ממבקר המדינה חומרים בעלי היבטים פליליים ושבודקים. חברת המימד החמישי בראשותו של גנץ גרמה למשטרה הפסד של 4 ארבעה מליון שקל שיכל לגדול לעוד 50 חמישים מליון אילולי נסגרה החברה.---------בראיון שבו בלגנץ טוען שהוא אדם ישר אפילו פיו מתעקם כמו אופיו העקום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו בהודעה דרמטית: "בני ברק תיכנס לסגר"

קרא עוד