סגור

עמיר פרץ תוקף: גודל הגוש חשוב מ"המפלגה הגדולה"

נוכח קמפיין כחול לבן, אומרים בעבודה־גשר־מרצ "מצג השווא שנקרא 'המפלגה הגדולה’ נכשל, מול גוש החסינות של נתניהו עלינו להקים את גוש התקווה"

חדשות כיפה
כג בשבט התשפ
,
18 בפברואר, 2020 8:33
ח"כ עמיר פרץ

ח"כ עמיר פרץצילום: פלאש 90, הדס פרוש

ירי בנגמ"ש בשמאל: במפלגת העבודה-גשר-מרץ מודאגים ממגמת קמפיין כחול- לבן בימים האחרונים, וחוששים מ"שתיית" המנדטים שלהם. הם טוענים כי גודל הגוש הוא המכריע ועליו יש להיאבק. ח”כ עמיר פרץ, יו”ר העבודה־גשר־מרצ, אמר אתמול בישיבת הסיעה: “מצג השווא שנקרא ‘המפלגה הגדולה’ נכשל. מול גוש החסינות של נתניהו עלינו להקים את גוש התקווה. מול בלוק השנאה וההסתה של הימין אנחנו נקים את גוש השלום והצדק החברתי”.

“שיהיה ברור: אין זה משנה כמה מנדטים יהיו לכחול לבן יותר מהליכוד, כי המנדטים שלנו, של העבודה־גשר־מרצ, יהיו בכל מקרה חלק מרכזי בגוש שיחליף את נתניהו ואת המדיניות של נתניהו”, הוסיף. 

ח"כ פרץ טוען כי המרכז־שמאל חייב לגדול במנדטים אל מול גוש ה־55, שהצהיר שוב על נאמנות לנתניהו במקום לבוחריו. “כדי לנצח, בני גנץ חייב ליצור שותפות אסטרטגית אמיתית עם המפלגות בבלוק. אין כל בעיה שתוקם ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות”, אמר. אתמול אמר פרץ בראיון לרדיו צפון: “שיקמתי את מפלגת העבודה כמו רכב אחרי טוטאלוס". יו"ר העבודה-גשר-מרצ הוסיף כי הוא “מקווה שנהפוך למפלגה גדולה שתשפיע על קווי היסוד של הממשלה”.

ח”כ ניצן הורוביץ, יו”ר מרצ, הוסיף אף הוא: “בסבב בחירות שלישי כולם כבר מבינים – אין משמעות לגודל המפלגה, רק לגודל הגוש. הפעם מצביעים למפלגה המייצגת את הערכים שלכם בצורה הטובה ביותר”.

“אנחנו נמליץ על גנץ לראשות הממשלה, אבל אנחנו רוצים להיות אלו שיושבים לצדו בממשלה ולא מפלגות הימין והימין הקיצוני. כאשר העבודה־גשר־מרצ, יחד עם כחול לבן, תהיה גרעין הממשלה, לא נפסול אף אחד מלהצטרף, כל עוד קווי היסוד החברתיים והמדיניים שלנו יישמרו. מי שפוסל ערבים, חרדים או כל שותף אחר, טועה טעות ערכית ושגיאה פוליטית”, הוסיף.

19.02.2020

1. סיכום שחיתויות ראשי כחול לבן-למעונינים: (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.בחמישה באוגוסט 2010 החל שר הביטחון דאז אהוד ברק בסבב ריאיונות לתפקיד הרמטכ"ל שיחליף את אשכנזי. בין השניים שררו יחסים רעים: ארבעה חודשים לפני כן נחשף אשכנזי, שכיהן אז כרמטכ"ל, למסמך ובו תוכנית זדונית לכאורה, שנרקמה לכאורה בהנחייתו של ברק ונועדה להשפיל את אשכנזי בחודשי כהונתו האחרונים ולמנות תחתיו את יואב גלנט.לאחר שאשכנזי נחשף למסמך הוא היה נסער, וחשף אותו בפני האלופים בני גנץ וגדי אייזנקוט. עוזרו של הרמטכ"ל, ארז וינר, אף העביר לאייזנקוט העתק. לאחר שהמסמך הגיע לתקשורת והתברר שהוא מזויף והמדינה כולה ניסתה להבין מהיכן הגיע, אשכנזי, וינר ושאר שותפי הסוד עדיין שמרו את הסוד שהמסמך המקורי נמצא.בשיחה שנערכה בין אשכנזי לוינר יומיים לאחר מכן, בשמונה באוגוסט, אמר אשכנזי: "החולשה שלנו זה שיש לנו את הנייר. זו הבעיה שלנו". וינר השיב: "טוב, אבל אתה לא הוצאת אותו", ואשכנזי אישר: "אני לא הוצאתי את הנייר". בהמשך השיחה אמר וינר: "גם בני (גנץ) וגם זה שמעו עליו מכל מיני מקורות נוספים. אבי (בניהו, דו"צ לשעבר) בעצמו הרי שמע. בועז (הרפז) אמר לי שיש את הנייר הזה לפחות בעוד שלושה ארבעה מקומות, שזה לא רק אצלנו חונה". . (להקלטות המלאות-חדשות 13)."
דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישי ריבו, ארכיון צילום: שלומי פינטו

מרגש ועצוב: ישי ריבו בהלוויית מירית הררי

קרא עוד