סגור

ועדת הבחירות: "אם יהיה צורך - תיבחן הקמת קלפיות לנדבקים בקורונה"

שר הבריאות יעקב ליצמן קיים דיון עם חברי ועדת הבחירות המרכזית, בנושא השפעת נגיף הקורונה על קיום הבחירות, בעוד שבועיים. החשש העיקרי - הנגיף ישמש להפצת 'פייק ניוז'

חדשות כיפה
כב בשבט התשפ
,
17 בפברואר, 2020 18:05
הדיון בוועדת הבחירות

הדיון בוועדת הבחירותצילום: הותר לשימוש

ועדת הבחירות המרכזית קיימה היום (ב') דיון בנושא התפשטות נגיף הקורונה, והשפעתו האפשרית על קיום הבחירות לכנסת ה-23, בעוד שבועיים בדיוק. בדיון השתתפו מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס ושר הבריאות יעקב ליצמן, יחד עם אנשי מקצוע.

החשש העיקרי כרגע הוא האפשרות כי מפלגות שונות יפיצו ידיעות כוזבות במהלך יום הבחירות, בנוגע להתפשטות הנגיף בישראל, במטרה להשפיע על אחוזי ההצבעה באזורים שונים. לדוגמה, מפלגה שתקבל נתון כי בעיר מסוימת אחוזי ההצבעה לטובתה נמוכים, תפיץ ידיעה כי יש חשש להתפרצות הנגיף בעיר זו, ותגרום למצביעים להישאר בבית.

נלחמים בווירוס הקורונה

נלחמים בווירוס הקורונהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בין ההחלטות שהתקבלו בדיון הוחלט כי יוקם מוקד טלפוני בנושא, לפניות אזרחים החוששים להגיע לקלפיות. 

אמש החליט משרד הבריאות להורות לכל מי שהגיע מתאילנד, וממדינות נוספות במזרח, לשהות בבידוד במשך שבועיים בבתיהם. המשמעות היא כי רבים לא יוכלו לממש את זכותם ולצאת להצביע ביום הבחירות.

בהודעת ועדת הבחירות בסיום הדיון נאמר כי "בפגישה נידונה סוגיית הצבעתם של האזרחים הישראלים השבים מהיעדים שעל פי הגדרת משרד הבריאות חייבים לשהות בבידוד בביתם למשך 14 יום, אף אם אינם סובלים מתסמינים כל שהם. צוין על ידי אנשי משרד הבריאות, כי כיום יש בישראל כמה עשרות בודדות של אזרחים אשר הצהירו כי הם נמצאים בבידוד בביתם". 

עוד נאמר בהודעה כי "ככל שמשרד הבריאות ימצא כי האזרחים השוהים בבידוד לפי צו של מנכ"ל משרד הבריאות, רשאים לצאת מביתם לצורך הצבעה – תיבחן האפשרות להצבת מספר קלפיות ייעודיות ברחבי הארץ. היו ויוקמו קלפיות ייעודיות אלו – הן ימוקמו באתרים בהם לא ממוקמות קלפיות נוספות".

18.02.2020

1. לדחות את הבחירות. סכנת נפשות. (צביה)

כל עובדי הקלפי נמצאים בחדר סגור ומשרתים אוכלוסיה גדולה שמכילה גם תיירים שחוזרים מהמזרח ואין עליהם אכיפה ופיקוח שאכן נשארו בביתם בבידוד ולא יצאו לטייל ביום הבחירות ביחד עם כל על ישראל. למה לסכן את עובדי הקלפי ברחבי המדינה כולה ואת שאר העם בישראל? חייבים לדחות את הבחירות.

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

2. סיכום שחיתויות ראשי כחול לבן-הפיצו!!!!!!!!!!!!: (יוסי)

הפיצו!!!!
מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:
בני גנץ: פרשת המימד החמישי שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל. (למידע המלא: כלכליסט).
יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ואח"כ מחק את הפגישות עמו. תמיהה נוספת-למה לא נחקר על פגישותיו הרבות עם נוני מוזס (כפי שדווח אצל איילה חסון) וקידום חוק ישראל היום? (כלכליסט).
גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל (למידע המלא-חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

3. כחול לבן =שמאל -הפיצו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את הקשקוש שכחול לבן היא מפלגת "ימין ממלכתי" או מכבסות מילים בסגנון, מי שמצביע להם מצביע לאנשי שמאל ושלא יתפלא אם יגרשו אותו מהבית אח"כ: להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלונה סער ומלך זילברשלג צילום: צילום מסך, טוויטר

אלונה סער נגד יעל בר זוהר: "החליטה להשתמש בחומרים שהיו לה עם מלך מלפני שנה"

קרא עוד