סגור

מרב מיכאלי תוקפת: "שקד עושה את ההפך מהאינטרס של הנשים במגזר אותו היא מתיימרת לייצג"

ח"כ מרב מיכאלי מסבירה באולפן כיפה שגושי ההתיישבות נמצאים בקונצנזוס הישראלי: "יישארו בידי ישראל בכל הסכם עתידי", מתרגשת מהפמיניזם הדתי: "הוא עוצר נשימה בתעוזה, בהשראה וביצירתיות שלו" ותוקפת את ההנהגה המתנחלית: "מתנחלים הם לא ציונות דתית - אלו שני דברים שונים"

מירב כהן, חדשות כיפה
כב בשבט התשפ
,
17 בפברואר, 2020 21:20
מרב מיכאלי באולפן כיפה

מרב מיכאלי באולפן כיפהצילום: כיפה

נלחמים על הקול של הציונות הדתית: חברת הכנסת מרב מיכאלי, מקום 6 ברשימת העבודה-גשר-מרצ, מסבירה כי גם למפלגתה יש מה להציע לציבור הסרוג: "הברית בין מפלגת העבודה לציונות הדתית לאורך השנים הייתה חזקה מאוד", מתארת איך צריכה להיראות השבת: "אני מאמינה שצריך להיות יום מנוחה קולקטיבי והוא צריך להיות יום השבת" ותוקפת בכל הכוח את הנהגת ימינה. 

המפלגה שלכם הפיצה עלון מיוחד בבתי הכנסת של הציונות הדתית. האם גם אתם פונים לקהל הסרוג? 

"נכון, אבל התגובה סביב זה הייתה מדהימה, כי מה פתאום אתם פונות ופונים לציונות הדתית ונכנסים לטריטוריה לא שלכם. אני פונה לבני ובנות אדם, אני מעוניינת לתקשר. כל אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל - אם אם הן או הם לא הצביעו לי. כל כך הרבה שנים השמאל, מפלגת העבודה ואני באופן אישי עברנו דה-לגיטימציה משוגעת, אז היום אנחנו צריכים להזים את השקרים האלו ולהגיע לציבורים שעד עכשיו לא הגענו אליהם". 

אין לך אפילו לא אדם דתי אחד ברשימה. לא מצאתם דתי אחד שראוי להיות חלק מהרשימה שלכם? 

"הברית בין מפלגת העבודה לציונות הדתית לאורך השנים הייתה חזקה מאוד. הייתה עלינו ביקורת גם סביב המיקום של עיסאווי פריג', שאין ייצוג הולם לאוכלוסייה הערבית, אבל כיום אני לא חושבת שציבור חובש הכיפה לסוגיו נמצא בתת ייצוג בכנסת מבחינה מספרית. כפמיניסטית וודאי שאני תומכת בייצוג. למשל, אני לא יכולה לשאת את זה שהמפלגות החרדיות לא מאפשרות התמודדות של נשים. זו חרפה דמוקרטית. אבל ייצוג זה לא חזות הכל, יש נשים שלא מייצגות את האינטרס הפמיניסטי כמו איילת שקד לדוגמא. 

"אני חושבת שיש כיום הרבה אנשים מהציונות הדתית שהכיפה היא לא הדבר המרכזי שמאפיין אותם, ולא מרגישים שהייצוג הזה חסר להם. ולאלו אני פונה בקול גדול - יש לכם אפשרות לחיות בחופש דת כמו שאתם תופסים ותופסות את הזהות הדתית שלכם, אבל בכל תחומי החיים האחרים, אין לכם בעיה עם זה שאין מישהו אצלנו שחובש כיפה. אנחנו לא באים לאתגר את האמונות שלכם, אנחנו רק באות להוסיף על זה". 

למה שקד לא מייצגת את האישה הדתית-לאומית בעיניך? 

"יש לי חברות דתיות ופמיניסטיות רבות, המהלך הפמיניסטי בתוך הציונות הדתית הוא עוצר נשימה בתעוזה, בהשראה, ביצירתיות ובעוצמה שלו. אני אומרת את זה בהתרגשות אמיתית. הרבה ממה שאני יודעת על הלכה הוא מחברותיי הפמיניסטיות, אבל שקד עושה את המהלך ההפוך.
בכל מקום שהן (הפמיניסטיות) יוצאות נגד רבנים, נגד איסורים, נגד ניצול לרעה של הכוח של הרבנים ונגד עיוות המשמעת ההלכתית, היא מגבה את הרבנים. היא הולכת איתם שלובת זרוע, היא רוחצת את ידם והם את ידה, ובעיקר עושה את האינטרס ההפוך מהאינטרס של הנשים שאותן היא מתיימרת לייצג".

 

לפני כמה שבועות את צייצת: 'מתנחלים פראיירים. אין מילה שמתארת טוב יותר את המגזר ה- VIP הזה ששואב את כל המשאבים והאנרגיות של מדינת ישראל כמה 50 שנה', למה התכוונת? 

"מתנחלים זה לא ציונות דתית - אלו שני דברים שונים. המתנחלים הם מגזר בפני עצמו. לא כל הציונות הדתית הם מתנחלות ומתנחלים, וגם אני לא מתייחסת לכל הציבור, אלא להנהגה מאוד מסוימת, עם כוח פוליטי עודף בצורה בלתי נסבלת בעיניי, שפועלת לא לטובת מדינת ישראל. 

"יש במדינת ישראל המוני איש ואישה שאפילו לא יודעים שהם גרים בהתנחלויות. הם לא שם מאידאולוגיה והם לא באים לעשות דווקא לאף אחד. הם הובאו לשם בגלל דיור בר-השגה או הסללה לציבור החרדי, במעמד כלכלי לא גבוה, שפשוט אין לו אפשרויות דיור אחרות. יש קבוצה קטנה שמשתמשת בכוח שלה לרעה ובאופן לא ראוי. למשל בהקצאות במשאבים בין הגליל, הנגב והפריפריה לעומת ההקצאות בשטחים - אי השוויון שם הוא עוצר נשימה.

"ההנהגה המתנחלית לא שואפת לכך שיישארו רק גושי ההתיישבות המרכזיים - שכולן יודעות ויודעים שבכל הסדר מדיני הם יישארו בריבונות ישראלית - זה כבר בקונצנזוס הישראלי. גושי ההתיישבות יהיו בריבונות ישראלית, אך עם חילופי שטחים. זה משהו שאי אפשר להגיד אותו כל כך בקלות כי השטחים שיימסרו בתמורה יבואו על חשבון חקלאיות וחקלאים ויהיו פצע בתוך התוואי שלנו - זה לא משהו שאני אומרת בקלות ראש. אבל אני מאמינה שבהסדר עתידי אנחנו צריכים לשאוף למינימום של עוול נוסף.
אין לי שום רצון להזיז איש או אישה מבתיהם, אבל אנחנו עושות ועושים את זה כל הזמן בצד השני. הגרעין המתנחלי הזה שואף כל הזמן להרחיב ולא לשמור, כמו שאני מאמינה שצריך להיות. צריך להעביר קו, גם אם ההסכם לא נחתם היום, ולשמור על המקומות שבהם אנחנו לא מתרחבים, כדי שתהיה לנו אפשרות לעשות את ההסכם הזה, שהוא אינטרס ישראלי ראשון במעלה. יש כאלו שרוצים למסמס ולטשטש את זה כדי שלא נוכל להגיע למדינה פלסטינית, ולזה אני מתנגדת בכל הכוח". 

את מאמינה שמקומות בילוי צריכים להישאר פתוחים בשבת, כל היתר צריכים להישאר סגורים. איך תשמרו שבשבת לא הופכת להיות פריבילגיה של עשירים?  

"אני מאמינה שצריך להיות יום מנוחה קולקטיבי והוא צריך להיות יום השבת, בתור המדינה של עם ישראל, אבל כאן מגיעה הנקודה של הפרדה בין דת ומדינה. אני חושבת ששבת הוא יום המנוחה, לא בגלל שזה מה שכתוב בעשרת הדיברות, אלא בגלל שזו התפיסה הסוציאל-דמוקרטית שלי ובגלל הזהות היהודית שלי.
מה שיישאר פתוח הם כמובן מקומות חיוניים ומקומות בילוי ותרבות. זה מאוד חשוב בעיניי שהמקומות הללו יהיו פתוחים בשבת, כי יש רבים שאין להם זמן אחר ללכת למקומות בילוי בלבד בשבת, אבל המסחר לא צריך להיות פתוח בשבת". 

צפו בראיון המלא: 

17.02.2020

1. ומי שמה להחליט שהאינטרס של הנשים הדתיות הוא ״לנצח״ ולדרוס את הרבנים?? אף אחד לא כופה על אף אישה דתיה לשמוע בקול הרבנים שהיא בחרה לעצמה. (רעות)

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

2. בנט ושקד הרסו אותנו מבפנים (אוריה )

איפה שקד ואיפה דת משה וישראל? בברית הפלילית שלה עם אפי נווה? בטמטום עם תסרוקות מפומפמות ושירה ילדותית? בהצגות עם המוקיון בנט? בדקלומיה בוועידות וכנסים - כמו ילדה במסיבת סיום בתיכון? זה דת יהודית?
עם הבלים ומעשים ילדותיים הולכים לצופים . לנו לא מוכרים לוקשנים גם אם דרקמן מאשר בתמימותו הנאיבית

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

3. מירב כהן הפמינאצית, כל ראיון מציקה לדתיים עם הפמיניזם והלהטביזם שלה, מצאת את מי לראיין, את בושה!! לכי לאתר של מר"צ!!! (אביחי)

מירב כהן הפמינאצית, כל ראיון מציקה לדתיים עם הפמיניזם והלהטביזם שלה, מצאת את מי לראיין, את בושה!! לכי לאתר של מר"צ!!!

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

4. מפלצת חולת נפש. "הטוב הגדול" חחח הקשבתי 2 דק' ולא יכולתי יותר. בא להקיא ממנה ומהמראיינת. (אתר כיפה המאכזב)

למי בחרתם לתת במה, בושה ואוי לאזניים שככה שומעות, חבל אפילו להתייחס.

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

5. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (מור)

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

6. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

7. ייצוג דתי (ש)

כאיש 'המגזר' שיצביע למפלגה קשה להתלונן על חוסר ייצוג דתי בשמאל. לצערי, השמאל בקושי קיים היום ממילא אף אחד כמעט לא מיוצג בו. ערבי נמצא במקום האחת עשרה. מוסי רז, למשל, נמצא נדמה לי במקום 14 (לצערי לא ריאלי). ממילא אי אפשר לצפות שיהיה ייצוג גם לדתיים. ב"ה כשהשמאל יחזור לחיים צריך לדאוג לכך שיהיה בו גם ייצוג נכבד לדתיים.

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

8. מי עשה למי דהלגיטימיזציה? ואם הרבנים "מעוותים" את ההלכה - כל הפוסל במומו פוסל(ת) ואתם מעוותים את הדמוקרטיה! (ואת היהדות...)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

9. ערב רב!!! (מאיר - עברי אנוכי)

הקרב האחרון יהיה נגד היהודים השונאים את עצמם ונגד הערב רב.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

10. בנט אוכל את החרדלים כמו מלח (שלום פרידמן)


נפתלי בנט עשה לכם תרגיל והוכיח לכם עד כמה אתם טיפשים . בשניה האחרונה רגע לפני הגשת הרשימות הוא העיף בבת אחת את כל החרדלים:יוגב,בן דהן ובן גביר. אכלתם אותה בענק!

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

11. האינטרס שלנו כנשים (אישה)

האינטרס שלנו כנשים הוא שכל הפמיניסטיות שונאות האדם ושונאות הדת, תרדנה לנו סוף סוף מהורידים, תפסיקנה להתנשא עלינו ולנסות "לחנך אותנו מחדש", תפסיקנה להרוס לנו את מקומות התפילה שלנו (ע"ע נשות הפרובוקציה בכותל), את מקומות הבילוי שלנו (ע"ע "שדולת הנשים" שנלחמת נגד הופעות לנשים), ואת מקומות הלימודים והעבודה שלנו (עם עתירות בלי סוף נגד לימודי המקצוע שלנו), ותפסקנה כבר לקנא. די כבר, תחיו את החיים שלכן, ותהנו לכן מהפמיניזם שלכן, ותשאירו לנו הנשים לחיות את חיינו בשמחה ובשלווה. ועל זה אמרו חכמות: טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

12. ממרבות וממרבים (למיך (פת))

כמה קשקושים מקשקשות ומקשקשים המרביות והמרבים, נמאסתן ונמאסתם.

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

13. הכי מייצגת אותי (בתי)

תמיד מעניין להסתכל על הדברים מנקודת המבט שלך

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

14. סיכום שחיתויות ראשי כחול לבן-הפיצו!!!!!!!!!!!!: (יוסי)

הפיצו!!!!
מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:
בני גנץ: פרשת המימד החמישי שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל. (למידע המלא: כלכליסט).
יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ואח"כ מחק את הפגישות עמו. תמיהה נוספת-למה לא נחקר על פגישותיו הרבות עם נוני מוזס (כפי שדווח אצל איילה חסון) וקידום חוק ישראל היום? (כלכליסט).
גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל (למידע המלא-חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

15. מירב מיכאלי אשה עלובה (מיה)

דעות פאנטיות ושמאל קיצוני שחברו לראש מטורלל

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

16. כחול לבן =שמאל -הפיצו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את הקשקוש שכחול לבן היא מפלגת "ימין ממלכתי" או מכבסות מילים בסגנון, מי שמצביע להם מצביע לאנשי שמאל ושלא יתפלא אם יגרשו אותו מהבית אח"כ: להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

17. המטורללת לא שווה תגובה, אבל איך המראיינת לא מתביישת להגיד לה שלא תכליל את כל המגזר עם המתנחלים וכו'? (לאמשנהמי)

המטורללת לא שווה תגובה, אבל איך המראיינת לא מתביישת להגיד לה שלא תכליל את כל המגזר עם המתנחלים וכו'?

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

18. אמור לי מי הם חבריך... (ענת)

אם היא תומכת בפמיניסטיות ה"דתיות" זאת עוד סיבה טובה לא לתמוך בהן.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

19. אשרינו שיש ציונות טהורה הנקראת מתנחלים (אהרן)

המתיישבים ביהודה ושומרון מעצם התיישבותם, לאחר אלפי שנים בהם העם היהודי גלה מארצו, בשטחי מולדת שלא היו מיושבים ביהודים מהסיבות הידועות, זו לא רק ציונות זו הקרבה למען מדינת ישראל וקיר המגן שהם משמשים לנו לכל תושבי המדינה כולל התל - אביבים שבהם. תארו לעצמכם מצב שהקו הירוק הדמיוני היה קו הגבול של מדינת ישראל כדרישת הערבים והגב' מיכאלי תומכת בהם, ואכן זה היה עלול להיות קו הגבול אלמלא אותם מתיישבים חלוצים במלוא מובן המילה. שהגב' מירב מיכאל מגדירה באופן מופקר "שהם הובאו לשם בגלל דיור בר השגה" "והם המתנחלים פועלים לא לטובת מדינת ישראל", גב' מיכאלי את ודומיך מביאים כלון על העם היהודי היושב בציון.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט בדרך לאבד את ראשות הממשלה וליפול תחת אחוז החסימה

קרא עוד