דיל חדש בין נתניהו לבן גביר לקראת הבחירות הקרובות

אחרי שניסיון הוצאת עוצמה יהודית מהמרוץ לבחירות בעד תפקיד שר, כשל. כעת נתניהו משנה את האסטרטגיה ומחליט לסייע לבן גביר לעבור את אחוז החסימה. המחיר: לא לרוץ לכנסת במקרה של בחירות רביעיות. בן גביר: "לא מכחיש, אך לא שמעתי זאת מקולו של נתניהו"

חדשות כיפה
יז בשבט התשפ
,
12 בפברואר, 2020 8:35
איתמר בן גביר

איתמר בן גבירצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

בימים האחרונים מתנהלים מגיעים בין ראש הממשלה נתניהו לבין יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. המטרה החדשה של נתניהו היא לסייע לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה על מנת שיגיע גוש הימין ל-61 מנדטים, ובכך נתניהו יוכל להקים קואליציה.

זהו אינו הניסיון הראשון של נתניהו לקיים עסקה עם עוצמה יהודית, לפני שלושה שבועות בליכוד הציעו לעוצמה יהודית התחייבות להורדת אחוז החסימה לקראת הבחירות הבאות, כדי שהמפלגה תוכל לרוץ ביתר ביטחון שתיכנס לכנסת, בתמורה לפרישה מהתמודדות במערכת הבחירות הנוכחית. עסקה נוספת שנעשתה היא כי אחת המפלגות החרדיות יציעו לבן גביר תפקיד שר בממשלה הבאה אם יפרוש מהמרוץ, ובכך למנוע בזבוז קולות בגוש הימין.

כעת נתניהו משנה אסטרטגיה ומבטיח שיסייע לעוצמה יהודית ויפנה לרבנים בכירים בציונות הדתית. נתניהו יבהיר להם שיש לו אינטרס מובהק שעוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה ויבקש שיביעו בה תמיכה פומבית. יפנה לרבנים בכירים בציונות הדתית, יבהיר להם שיש לו אינטרס מובהק שעוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה ויבקש שיביעו בה תמיכה פומבית.

ספק אם העסקה תצא לפועל, אך בכל מקרה יש מחיר לעסקה אנשי נתניהו ביקשו התחייבות ולפיה אם למרות המאמצים שיעשה נתניהו, עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה, המפלגה תתחייב שלא להתמודד במקרה שבו מדינת ישראל תיאלץ ללכת לבחירות רביעיות.

איתמר בן גביר בתגובה בראיון בכאן ב': "לליכוד אין 61 מנדטים בגוש הימין, והם גם מבינים שבנט מוכן להיות עם כחול לבן, אי אפשר לסמוך עליו. אני לא מכחיש את ההצעה. אבל ההצעה היא שאם נתניהו יעזור לנו הפעם, אז יהיה גוש בימין. את המחיר שלא נרוץ בבחירות הבאות במידה ולא נעבור, אני עוד לא שמעתי מקולו של נתניהו". 

יו"ר כחול לבן בני גנץ צייץ תגובה לעסקה בחשבון הטוויטר שלו: "לא אתפלא כבר אם בשביל להימלט ממשפט הוא גם יתלה בבלפור את התמונה של ברוך גולדשטיין".

12.02.2020

1. טיפשות של ביבי (פינחס)

אין מה לומר. לעוצמה אין סיכוי...

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

2. מושחתניהו ימכור את נשמתו גם לשטן כדי להתחמק מהכלא (יודה)

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

3. ביבי מפחד שבבחירות רביעיות עוצמה יהודית תהיה עם 30 מנדטים (השפן)

והליכוד ימחק

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

4. למה להקים ממשלה עם כהנא חי (בן גביר) עדיף על ממשלה בתמיכת הערבים, לא מבין את ההגיון (רן)

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

5. פתרון אפשרי (יוסף בן אליה)

רשימה עוצמה לכנסת 23 וטיוטת רשימת שבטים (כולל עוצמה)לכנסת 24 ,תמורת תמיכה רחבה (של נעם , יחד, והחלק הטוב מהבית היהודי וזקניהם ), 1-א.בן גביר , 2-י.וסרלאוף , 3-י.אפשטיין ,4-י.עמר , לארבע דגלים , בלי נשים ( אם זה בידיכם ,זה יאפשר תמיכה חרדלים)
ובפרסומות של כנסת ,23 אתם שמים כבר את הדגש על רשימה ,של כנסת 24..וכל הזקנים התומכים.וככה אתם עם פיקדון ואשראי זה הופכים מ 2 מנדטים עם תדמית קיצונית ,השווים אפס , ל-4/5 מנדטים עם תדמית בית יהודי משודרג השווים ניצחון לכם ואולי לימין כולו , טיוטא להמחשה, רשימה לכנסת 24 בחוזים חתומים ומאוזנים.
השר אריאל אטיאס , תת אלוף מוטי כהנא , עו''ד איתמר בן גביר , יצחק וסרלאוף , סגן אלוף יוני שטבון ,ח''כ משה פייגלין(אולי) , דרור אריה , וינרוט (בן עו''ד יעקב וינרוט ) , יאיר שרקי , אלימלך זילברשלג , עמיחי אליהו , סגן אלוף שלום אייזנר , 12 שבטים , 6- מחוזות אירופה ( המזרחית והמערבית ) , 3- מחוזות ע. המזרח , 3- מחוזות צפון אפריקה , החלטות שוטפות על פי רוב ,קול אחד לכל אחד ( ולא משנה כמה בפועל בכנסת , ההחלטות על פי רוב ה 12/13 שבטים ), החוקים והמשפטים - תורת משה , להחלטות גורליות השלמה של 12 זקנים לפי שבטים חסר אחד , סה''כ 23 , שזה בית דין , הזקנים, הרב אבינר , אלי בן דהן , רב ליאור , רב טאו/הר המור , אלי ישי , מיכאל בן ארי , אלוף יעקב עמידרור , וכו'.. , הפקודים , שיכולים להתפקד כל זכר בישראל מבין עשרים שנה ומעלה , הנבחרים שיכולים להיבחר שרי העשרות , חמישים , מאות ואלפים , ונשיאים רק אנשי חיל ,יראה השם (לפחות בניגלות ) , חכמים וידועים , מה אתם אומרים.. , יוסף בן אליה . ,


דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

6. מכבי צהוב (איתי וייס)

בן גביר יעבור על ימין חדש שיתפצלו עם החברים שלהם כאילו ציונית דתית לא כדאי לרוץ איתם

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

7. הליכוד כבר הכחישו (חגי)

אמרו לרשת ב' שזה שקר וכזב

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

8. מחאה נגד כל מבזי ראה'מ. ועוד משתמשים בסיומת של שמו, שזה שם שמים ומדביקים לזה קידומות טפשיות?! (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

9. ל 4. מה פה לא מובן? כהנא חי אוהבי ישראל, הערבים שונאי ישראל. (דח)

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

10. מחפש בן גביר פרסומת זולה. ולמנאצים יתביישו (שקרן)

איזה תחתית נשארה להשמיץ את נתניהו.. העיקר והוא ינצח בגדול

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

11. לי זה נשמע חרטוט של חדשות 13 כדי ללכלך על הליכוד, ואם זה נכון זה טעות כי בן גביר לא עובר. נקודה. (מנשה)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

12. כחול לבן =שמאל -היכנסו!! (יוסי)

הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את הקשקוש שכחול לבן היא מפלגת "ימין ממלכתי" או מכבסות מילים בסגנון, מי שמצביע להם מצביע לאנשי שמאל ושלא יתפלא אם יגרשו אותו מהבית אח"כ: להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, ניסנקורן היה במפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות בתל אביב, אמש צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה: נעצרו שלושה חשודים בתקיפת המפגינים בתל אביב

קרא עוד