סגור

בקיץ הקרוב: בחירות לראשות הבית היהודי

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ הודיע כי בחודש יוני יתקיימו בחירות לראשות המפלגה, וקרא לבצלאל סמוטריץ' ולאיילת שקד להצטרף למהלך. שמו של נפתלי בנט נפקד מהמכתב

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כג בטבת התשפ
,
20 בינואר, 2020 18:16
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, הודיע היום (ב׳) לחברי וחברות המרכז של הבית היהודי כי בחודש יוני יתקיימו בחירות ליו"ר הבית היהודי, על פי הגדרתו כ"צעדים בוני אמון בתוך המפלגה". 

במכתב לחברי המרכז שנשלח על ידי השר פרץ נכתב כי "מאז כניסתי לתפקיד ידעתי תמיד כי אצטרך לקבל לגיטימציה נוספת מהציבור. בצר לנו, מדינת ישראל הלכה למערכת בחירות אחרי מערכת בחירות ללא חלון זמן בו ניתן היה לקיים בחירות פנימיות. אני שב ומודה לחברי המועצה הציבורית של הבית היהודי ולמרכז המפלגה שנתנו בי את אמונם ואישרו מחדש את בחירתי ליו"ר הרשימה. בשנה האחרונה פגשתי רבים וטובים מכם, האזנתי בקשב רב לצרכים ולרצונות של כולכם, ואין בליבי ספק כי על מנת לשמור על מפלגה חיה, נושמת, תוססת  המקבלת את אמון הציבור – אנו מחויבים לקיים הליך דמוקרטי של בחירות מקדימות". כתב יו"ר הבית היהודי.

פרץ התייחס לשבוע האחרון במערכת הפוליטית: "אנו מסיימים שבוע סוער במערכת הפוליטית ובפרט בציונות הדתית. הליך סגירת הרשימות היה אחד מהרגעים העכורים של הפוליטיקה הציונית דתית. נדרשתי לקבל החלטה קשה ולא פופולרית בניגוד להבטחה שלי ובניגוד גמור ליושרה הפנימית שמלווה אותי לאורך כל חיי. לא אפרט שוב את מסכת הלחצים שהופעלו עלי מכלל הגורמים  הרבניים בציונות הדתית ובפוליטיקה הישראלית.
בסופו של דבר היו בפני שתי אפשרויות, ששתיהן גובות מחיר גדול וכבד. מנהיגות צריכה לקבל החלטות קשות גם אם בצידן מחיר אישי כבד. אומר זאת בצורה ברורה: למען עם ישראל וארץ ישראל קיבלתי את ההחלטה למרות שהיה לי ברור המחיר הציבורי שאשלם".

השר הוסיף במכתב כי הוא כי הוא מוקיר ומעריך את כל פועלו ועשייתו של ח״כ מוטי יוגב והוא בטוח שהוא ימשיך לתרום בהנהגת המפלגה.

מהלך הבחירות ליו"ר - בשיתוף מלא עם נציגים מרכזיים במפלגה

השר ציין כי המהלך נעשה בשיתוף מלא עם נציגים מרכזיים בבית היהודי. "לאחר התייעצות עם סגנים וחברי מועצות ועם פעילים מרכזיים בתוך הבית היהודי החלטתי על שורה של צעדים בוני אמון במטרה לשקם את המפלגה ולהחזיר אותה לימי הזוהר שלה. מהלכים אלו יחזקו את הבית, יגבירו את האמון בו ויחברו חזרה כמה שיותר קהלים למפלגת הציונות הדתית.

השר פרץ מנה את הצעדים לקראת הבחירות לראשות:

1. במהלך חודש יוני ייערכו בחירות לראשות הבית היהודי. כאשר התאריך המועדף הוא י"ז סיון 9.6.20.
2. תוקם ועדת בחירות מייצגת המונה 7 חברים ובה רוב לנציגי השטח שייבחרו על ידי הפורום המוניציפלי.
3. במידה ויוקדמו הבחירות לכנסת ה-24 יתקיימו בחירות ליו"ר המפלגה ולרשימה במרכז תוך חודש מיום הכרזת הבחירות.
4. ההחלטה על הבחירות ליו"ר המפלגה תובא תוך שבועיים לאישור מרכז המפלגה. 
5. יבוצעו תיקונים בחוקה לצורך השבת האמון והאיזון בין המרכז ומוסדות המפלגה ובין הנהגת המפלגה. הצדדים יבחרו נציג המוסכם על שניהם אשר ינסח את תיקוני חוקת המפלגה.

עד לתאריך 1.6.20 יוכנסו ויאושרו השינויים בחוקה.

עוד נאמר במכתב כי "לטובת אחדות הציונות הדתית השר פרץ קורא לח"כ איילת שקד ולשר בצלאל סמוטריץ' להצטרף גם כן למהלך". יש לציין כי שמו של השר נפתלי בנט, העומד בראש רשימת 'ימינה', לא נזכר במכתב.

20.01.2020

1. נמאסתם עם הבלופים (חיים)

קודם תתפטר או שידיחו אותך
הרברפי אינו ראוי להיות נציג בכנסת - מקומו עם החרדלים בחוריהם
יוגב נזרק ואם כעת יוותר - אבוד לו לתמיד
הבית נחרב ושועלים פוסעים בו

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

2. מילה זו מילה (מישהו מאמין למילה שלו?)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

3. הסרוגים מטומטמים, לא פרץ הרס את הבית היהודי, בנט הרס וכעץ הם יצביעו לו בהמוניהם. (פשוט טיפשים)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

4. וגם אסטרונאוט (טייס ורב)

עוד לא הבין שהוא רצח את המפלגה. וכשרוצחים הוא מת.

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

5. סמרטוט, שחרר אותנו, בבקשה!!! (דניאל)

א

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

6. חחח עד הקיץ לא תהיו קיימים (אבי)

מי הפרייר שיפקד לכם? אחרי שרמסתם את המרכז.
אוסף של אפסים רודפי כבוד

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

7. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (משיח)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

8. דתיים שתורת ישראל חשובה להם לא תומכים בגנב נוכל מושחת שקרן מסית --לא תשקר לא תעשוק לא תגנוב אילו הם יסודות תורתנו הקדושה וזה האיש שאתם סוגדים לו כמו ל (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

9. עורו עם ישראל --רגע לפני שהעבריין מבלפור מפרק סופית את הדמוקרטיה הישראלית לפני שהוא מרסק את שלטון החוק לפני שהוא מחריב את בית המשפט -הוא ממשיך להסית ל (אבינו)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

10. הציונות הדתית עלק ----פעם היתה ציונות דתית אמיתית היום הם כנופיית פנאטים קיצונים עם דעות חשוכות כמו דעאש שסוגדים לעבריין מבלפור כמו לעגל הזהב (טובי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

ה'מעלעל' חוזר: מי השתלט על הפרסום בעלוני השבת?

קרא עוד