סגור

חיבור בין מפלגת העבודה למרצ: פרץ מתלבט, לוי מתנגדת

שבועיים וחצי לסגירת הרשימות לכנסת וגם בשמאל מתמהמהים עם חיבור בגוש. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, מביעה התנגדות לחיבור עם מפלגת מרצ: "החיבור בינינו יוריד את מספר המנדטים, נאבד את קולות המתונים"

חדשות כיפה
א בטבת התשפ
,
29 בדצמבר, 2019 19:21
ח"כ אורלי לוי אבקסיס

ח"כ אורלי לוי אבקסיסצילום: פלאש 90

ח"כ אורלי לוי אבקסיס, מספר 2 במפלגת העבודה-גשר, התראיינה היום (א') לחדשות 12, והבהירה כי היא מתנגדת לחיבור יחד עם מפלגת מרצ. לפי לוי: "וריד את מספר המנדטים. לא חכם ללכת יחד". לוי בטוחה כי למרות החשש מפלגתה תעבור את אחוז החסימה, זאת לאור הבחירות האחרונות בהן קיבלה המפלגה 6 מנדטים.

"פעם אחר פעם אנחנו מנסים להציג את תוכנית העבודה שלנו ועל האג'נדות שלנו ומדברים איתנו על חיבור למרצ" אמרה לוי. "קיימים מצביעים שלא מסוגלים להצביע למרצ. אם נתחבר אנחנו עלולים לאבד המון מצביעים שהגיעו בזכות החיבור של העבודה-גשר" 

גבריה של לוי נאמרים בעקבות הצהרת ראש מפלגתה, עמיר פרץ, כי בעוד עשרה ימים יחליט אם להתחבר עם מרצ. פרץ גם הוסיף הסתייגות בכך שגוש השמאל לאו דווקא יקבל יותר מנדטים עם המפלות תתחברנה,"השלם לא תמיד גדול מסך חלקיו" כך טען פרץ.

29.12.2019

1. שמאל (אסף)

מרצ כבר מזמן לצערי לא המפלגה בעלת הסמן השמאלי בקרב המפלגות הציוניות, רבים מתוכה מצעירים בריש גלי שאינם ציוניים, גם רשימת המפלגה לכנסת ה- 22 קידמה את הלא ציוניים על חשבון הציוניים (לעומת בחירות אפריל). אני כחבר מפלגה בעבודה לא יכול להצביע בפתק אחד לרשימה שמתנגדת לציונות.
אני שמאל ציוני. עמדותיי המדיניות השמאליות נגזרות מעמדותיי הציוניות. במרצ העמדה "השמאלית" היא תוצאה לויתור על הציונות, בדיוק כפי שקורה לימין. הציונות טפלה לימין האידיאולוגי שהפך להיות משיחי, בדיוק כפי שקורה בשמאל.
לא אצביע לרשמה כזו! אני גם לא אצביע למפלגת הכלום ושום דבר של כחול לבן. האם מפגלת העבודה תכריח אותי להצביע לישראל ביתנו?! מפלגה שהיא כמעט 180 מעלות הפוכה לעמדותיי.

דווח על תגובה לא ראויה
30.12.2019

2. אורלי לוי (יגאל אוליאל)

אם עמיר יתחבר עם ההזויים ממרצ אנחנו נחזור הבייתה לליכוד

דווח על תגובה לא ראויה
30.12.2019

3. אורלי לוי (שלמה)

צודקת אורלי .אם יתאחדו לא אצביע עבורם יותר .ליכודניק לשעבר !

דווח על תגובה לא ראויה
30.12.2019

4. עמיר ואורלי (אברהים)

תקראו מה שכתבתי לכם תצליחו. האחוד לא עובר אחוז החסימה. שני קהלי המצביעים שונים לגמרי. שלך עמיר יברחו חזרה לביבי ושל מרץ האשכנזים ישר לגנץ ונשארים עם פחות משני אחוזים. כל אחד לחוד שנכם עוברים בדיוק כמו בפעם האחרונה.

דווח על תגובה לא ראויה
30.12.2019

5. עע (אא)

אני איש מעריך הבעם אם אין חיבור בין מרץ לעבודה אצביע כחול לבן

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

6. רק בנימין נתניהו (ליכוד)

חבל לכולם על הזמן לבחור ביבי רק הוא יודע לנהל את המדיה והעולם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
 צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ההגבלה החדשה: אוטובוסים יכילו מחצית ממלוא התפוסה

קרא עוד