נתניהו: "מי שמחליט מי ינהיג את העם - זה העם"

ראש הממשלה פרסם סרטון, בתגובה להחלטת בג"ץ לקבל את העתירה ולקיים דיון בשאלה האם הוא יכול להרכיב ממשלה, ואמר כי "אם העם לא מחליט זו לא דמוקרטיה". הדיון צפוי להתקיים בשבוע הבא

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כד בכסלו התשפ
,
22 בדצמבר, 2019 21:37
בנימין נתניהו

בנימין נתניהוצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם בג"ץ יחליט כי נתניהו לא יכול להרכיב ממשלה? לאחר ההודעה היום (א') כי שופטי בג"ץ יקיימו דיון בעתירה שהוגשה, בשאלה האם הרכבת הממשלה יכולה להיות מוטלת על מי שהואשם בפלילים, ובמילים אחרות - האם הנשיא יכול להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה, ראש הממשלה עצמו התייחס הערב לדברים.

בסרטון שפרסם אמר נתניהו כי "בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם - זה העם, לא אף אחד אחר. אחרת זה פשוט לא דמוקרטיה".

בחדשות 13 דווח הערב כי בג"ץ יתכנס בהרכב של שלושה שופטים, הנשיאה אסתר חיות, המשנה לנשיאה חנן מלצר והשופט עוזי פוגלמן, ביום שלישי הבא, ה-31 בדצמבר, לדיון בנושא.

הנשיאה חיות, המשנה שלה חנן מלצר והשופט עוזי פוגלמן ( סניוריטי)ידונו בשאלה אם נתניהו יכול להרכיב ממשלה תחת כתב אישום שייערך ב31 בדצמבר. עוד נאמר בדיווח כי ייתכן ויוחלט על קיום הדיון בהרכב מורחב.

ח"כ גדעון סער, שיתמודד ביום חמישי הקרוב נגד נתניהו על ראשות הליכוד, התייחס מוקדם יותר לנושא ואמר כי "לא נכון", שבג"ץ יחליט האם נתניהו יכול להרכיב ממשלה.

23.12.2019

1. דמוקרטיה (דוד)

לך כבר הביתה , אתה רק ראש ממשלת מעבר כבר שנה , אין לך את אימון הכנסת וזכיתה רק ב 25% מקולות המצביעים , אם לא הייתה נאחז בקרנות המזבח היתה לימין ממשלה עם גדעון סער , הוא לפחות לא נאשם במרמה הפרת אימונים ושוחד . וסתם תזכורת , גם היטלר עלה לשלטון בבחירות דמוקרטיות ועם רוב גדול משלך .... וגם ממנו לא הצליחו להפטר אחר כך בדרכים משפטיו , נקווה שממך נצליח. כבר בזבזת 6 מילארד שקל בשביל להשיג את קואליצית החסינות שלך , זה לא דמוקרטיה , זה נסיונות לגנבת הדעת שכבר לא עובדת , לפחות לא על מספיק מצביעים , סע לשלום ולא להתראות .

דווח על תגובה לא ראויה
23.12.2019

2. בגץ (אלי)

אם בגץ יחליט נגד נתניהו? אז נתניהו בעל כל הסמכויות במדינה . אחרי זה יש לביבי את כל הלגיטימציה לשים פס על בגץ ולהמשיך הלאה. בגץ כנסו למחילה ותנן לנו לעם להחליט מי יהי ראש ממשלה. אפילו כחול לבן טוענים שאל לבגץ להיתערב .ראש ממשלה מחליפים בקלפי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שרה נתניהו ורוה"מ צילום: מרק ישראל סלם POOL

הבדיקות שבו: נתניהו, צוותו ומשפחתו אינם חולים בקורונה

קרא עוד