פרוייקט הסקי הדתי

עקפו את סמוטריץ': הבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת

הסכם ראשון בדרך לאיחוד מפלגות הימין, הבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת. יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר קראו לאיחוד הלאומי להצטרף עוד היום

מירב כהן, חדשות כיפה 20/12/19 11:33 כב בכסלו התשפ

הרב רפי פרץ ואיתמר בן גביר, צילום: יח"צ
הרב רפי פרץ ואיתמר בן גביר, צילום: יח"צ

הבוקר (ו') נפגשו שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, ח"כ רפי פרץ ויו"ר "עוצמה יהודית" עו"ד איתמר בן גביר וסיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות במתכונת בחירות אפריל 19'. על פי ההסכם בין המפלגות, המקום הראשון ברשימה, וכן מקומות 4 ו-7, יינתנו לבית היהודי, עוצמה יהודית תקבל את המקום השלישי, השישי והתשיעי, ואם האיחוד הלאומי יצטרף, הוא יקבל את מקומות 2, 5 ו-8.

בהודעה המשותפת לשתי המפלגות נאמר כי "הבחירות הקרובות יהיו גורליות לעתיד מדינת ישראל ולמחנה הימין בפרט, הציבור עייף ממאבקים וממחלוקות ורוצה אחדות בציונות הדתית ובמחנה הימין – לא אחידות אלא אחדות. הדרך להצלת ממשלת הימין עוברת בחיבור של כל המפלגות מימין לליכוד. אסור לנו להגיע למצב שאחת מהמפלגות לא תעבור את אחוז החסימה וכתוצאה מכך יזרקו  אלפי קולות ימין לפח". 

נציין כי ההסכם בין שתי המפלגות הגיע ללא מפלגת האיחוד הלאומי והעומד בראשה, השר בצלאל סמוטריץ'. בהודעה המשותפת נאמר: "בבית היהודי ובעוצמה יהודית קוראים לאיחוד הלאומי ולשר בצלאל סמוטריץ' להצטרף עוד היום לאיחוד השורות ואחדות הציונות הדתית, האיחוד הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מאיחוד מפלגות הימין".

יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ אמר: "יש לנו מחוייבות למחנה הימין, אסור שקולות ימין ילכו לפח. הבחירות האלו גורליות לממשלת הימין ולציונות הדתית. הצורך באחדות היא צו השעה. 
אנו מאחדים את השורות ויוצאים יחד קדימה. קורא לשר בצלאל סמוטריץ׳ להצטרף וללכת יחד עוד היום כדי שהפעם תוצאות הבחירות יהיו ברורות".

יו״ר עוצמה יהודית עו״ד איתמר בן גביר מסר: "אנו שמחים על החיבור שנוצר הבוקר ומביא בשורה למחנה הימין. החיבור בין עוצמה לבית היהודי יציל את את הימין ויביא ל-61 מנדטים להקמת ממשלת ימין".

הסכם האיחוד בין המפלגות

הסכם האיחוד בין המפלגותצילום: ללא

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר