סגור

הרב פרץ נגד שקד: "אם אני הייתי מביא שבעה מנדטים - היו בועטים בי"

יו"ר הבית היהודי זועם על הניסיון של איילת שקד, לכאורה, להדיחו מראשות המפלגה: "היא וסמוטריץ' עשו יד אחת כדי לפגוע בי". בסביבת שקד לא נשארו חייבים: "הוא מביא כרגע אחוז בסקרים, שלא ידבר על שבעה מנדטים"

חדשות כיפה
כ בכסלו התשפ
,
18 בדצמבר, 2019 9:13
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

כבכל מערכת בחירות, קרבות הבוץ בציונות הדתית רק החלו. אחרי הדיווחים על ניסיונותיהם של איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' ליצור פריימריז בציונות הדתית, במה שנתפס כניסיון להדיח את יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, ואחרי הדיווח בחדשות כיפה על ניסיונותיה של שקד להתמודד על ראשות הבית היהודי במרכז המפלגה, נראה כי הטונים בסביבתו של יו"ר הבית היהודי עולים.

הרב פרץ צוטט הבוקר (ד') ב'ישראל היום' במתקפה על מי שעמדה בראש רשימתו בבחירות האחרונות, כשהוא תוהה איך בכלל יכולה איילת שקד לחשוב על לתפוס שוב את המקום הראשון, בעקבות הכישלון, לדבריו, בבחירות האחרונות. 

"איך יש בכלל מחשבה להחזיר את איילת?!" צוטט הרב פרץ משיחה סגורה. "אם אני הייתי מביא שבעה מנדטים בראש רשימה של הציונות הדתית - היו בועטים בי, מבקרים אותי. היא מתנהגת כאילו שום דבר לא קרה". לדבריו, "איך יכול להיות שלפני שנה בסך הכל הם (בנט ושקד) כמעט ריסקו את הציונות הדתית, למרות זאת היא קיבלה פרס - את המקום הראשון ברשימה ונכשלה, ועכשיו שוב רוצה את המקום הראשון?!" 

הצהרת נאמנות | שקד וסמוטריץ

מתקפה חריפה | שקד וסמוטריץצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הרב פרץ אמר כי הוא דווקא הביא תוצאה מכובדת: "חייתי לי במקום שקט ורגוע, הביאו אותי כדי להציל את העסק, עשינו עבודה טובה בפעם הראשונה, הבאנו חמישה מנדטים, שישה עם הרב אלי בן דהן, ועכשיו היא מתחילה הכל מההתחלה?! אין לה כבוד עצמי?!"

בהמשך תהה שר החינוך: "רוצה לחזור לבית היהודי? בשמחה. תיכנסי לרשימה ותתמודדי בבוא הזמן. מה פתאום שוב לעמוד בראש?!" לדבריו, שקד יחד עם יו"ר האיחוד הלאומי סמוטריץ' פועלים כדי להדיח אותו: "חבל שהיא וסמוטריץ' עשו יד אחת כדי לפגוע בי. בסוף זה פוגע בציונות הדתית ובמחנה הלאומי כולו".

בתגובה לדברים אמרו בסביבתה של שקד כי "הרב רפי, שכרגע מביא אחוז בסקרים - שלא ידבר על שבעה מנדטים. כמו כן, מנהיג פוליטי לא צריך לחשוש מפריימריז. הליך דמוקרטי הוא לא הדחה. מרכז המפלגה שלו דורש פריימריז. להם הוא צריך לתת תשובות מדוע הוא מסרב".

18.12.2019

1. אישי (אלי)

פוליטיקה זה עניין ציבורי, עושים מה שטוב לציבור לא מה שטוב למי שכעת בראשו. מנדטים הרב פרץ לא מביא... וכן, כנראה שבמשחק הפוליטי הרב פרץ לא הכי מצליח(לא בושה...) כל אחד צריך להתעסק במה שהוא טוב בו...

דווח על תגובה לא ראויה
18.12.2019

2. הרב פרץ צודק. (דנה)

עוצמה יהודית היא חלק מן הסיפור,
ימינה בעצם הוויתה הזניחה את מרכז המפה הפוליטית לליברמן ולכחול לבן. במקום שהימין החדש התחבר לזהות, שקד בחרה באופציה הקלה עבורה באופן אישי, אך מזיקה בפן הגושי.
ימינה הבינו תו"כ מסע הבחירות שהם לא מצליחים להביא שום קהל חילוני, כל המנדטים שלהם מתבססים אך ורק על הציונות הדתית, ולכן תקפו את עוצמה יהודית בכל רשתות המדיה הדתיות ובמיוחד בערוץ 7.
דווקא עוצמה יהודית הצליחה להביא קהל גדול של מאוכזבי ליכוד, זהותניקים לשעבר ועוד קהלים נוספים, אבל למפלגת ימינה היה אכפת רק מדבר אחד, שהם יקבלו מקסימום מנדטים ושעוצמה תיפול.
ביום הבחירות מפלגת ימינה עשתה מארב מתוכנן הייטב לעוצמה יהודית.
עוצמה יהודית עמדה על 160 אלף איש בסקרים, סמוטריץ מיפה את הקלפיות בהם יש מצביעים פוטנציאלים לעוצמה יהודית, הוא שלח לשם אנשים שלו שימשיכו את אותם מניפולציות הפחדה שעשה בכל מערכת הבחירות.
-שמאלנים משקרים בסקרים..
איך נולדו 140 אלף כהניסטים וכו'...
הוא גרם לפחד אצל האנשים...
במקביל הוא רץ לנתניהו כבר בבוקר וסיפר לו שעשה מארב לעוצמה יהודית, נתניהו היסס וחיכה לתוצאות האמת, ברגע שהוא ראה שמר סמוטריץ באמת הצליח להזיק ממשית לעוצמה יהודית, נתניהו הצטרף אליו וקרא לא להצביע לעוצמה יהודית.
לסיכום:מפלגת ימינה פגעה במרכז המפה הפוליטית..
מפלגת ימינה פגעה בקצה הימני של המפה הפוליטית.
מפלגת ימינה ניהלה מערכת בחירות של "פיל בחנות חרסינה" והרסה את כל גוש הימין.דווח על תגובה לא ראויה
18.12.2019

3. סמוטריץ מומחה לספינולוגיה בעל שם עולמי (משה)

בחור עדין נפש צנוע ולא מתלהם, בעל עבר צבאי עשיר ,הוא מוכן לוותר על המקום הראשון במפלגה שתארח אותו ולהסתפק במועט במקום השני ברשימה ותיק בכיר ממש המינימום שבמינימום בהתאם לתכונת הצניעות שכל כך מאפיינת אותו. הוא מתחייב להורות ל 100 רבנים בראשות רבני בשבע שיביעו תמיכה במפלגה שתארח אותו ויורו על חובה הלכתית לתמוך בה, בנוסף הוא מתחייב להורות לערוץ 7 להלל לשבח ולפאר את המפלגה המארחת ולהשפיל כל מפלגה אחרת. מיועד למפלגות מהירות החלטה וחסרות שיקול דעת. רלוונטי לבחירות הקרובות בלבד . לאחר הבחירות הוא כבר יחפש מפלגה מאחרת אחרת. אין שום רלוונטיות למצע המפלגה המארחת . הזדרזו הוא בלחץ

דווח על תגובה לא ראויה
18.12.2019

4. לבצלאל ואיילת אין גבולות (לביא)

לא מצליח להבין איך מישהו שעד לפני שבוע הפריימריס היחיד שהוא הכיר היו הבחירות ליו"ר סניף אריאל גב"ש מדבר איתנו על פריימריס פתוחים,
אחרי שכולם ברחו ממנו הוא רוצה להנהיג, את מי בדיוק, את כל האנשים שניהלת איתם מריבות ציבוריות?

דווח על תגובה לא ראויה
18.12.2019

5. תנו לציבור להכריע. נמאס מועדות מסדרות (אלי)

כשבנט כבש בסערה את הבית היהודי והביא 12 מנדטים זה קרה אחרי פריימריז שבו הציבור בחר בו ואחר כך בחר את נציגי המפלגה.
בלי ועדות מסדרות או עסקאות קומבינה למיניהם
זה מה שצריך לעשות גם עכשיו
תפסיקו לחשוב שאתם חכמים יותר מרצון הציבור.
תנו לנו להחליט מי יהיו נציגינו
מבטיחים לבחור בכובד ראש ובאחריות!

דווח על תגובה לא ראויה
18.12.2019

6. הרב רפי צודק, שקד היא נטע זר ונטל על המפלגה (הרב רפי צודק)

דווח על תגובה לא ראויה
18.12.2019

7. לא לשקר (יהודיה)

אילת שקד ומפלגת ימינה כמעט הביאו 4 מנדטים בעצמם. אילו הרב רפי היה מנסה, הוא לא היה מצליח.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב איתן שנרב צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרב איתן שנרב השיא משואה: "לכבוד החיים הנפלאים שזכינו לקבל"

קרא עוד