בלאגן בכנסת: דיון הוועדה המסדרת התפוצץ

בליכוד ניסו לשלול את הסמכויות מהוועדה המסדרת, כך שלא תוכל להקים את ועדת הכנסת, שתדון בחסינותו של ראש הממשלה כבר בכנסת הנוכחית, הדיון נדחה, וכשהתחיל התחוללה סערה וחברי בלוק הימין עזבו את החדר

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יז בכסלו התשפ
,
15 בדצמבר, 2019 13:27
הוועדה המסדרת של הכנסת

הוועדה המסדרת של הכנסתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תאריך לבחירות כבר נקבע, הכנסת התפזרה, אבל הבלאגן בוועדות עוד נמשך, כשלמעשה מדובר כבר בתחילת הקמפיינים של הח"כים והמפלגות. ישיבת הוועדה המסדרת של הכנסת התפוצצה היום (א'), לאחר שבליכוד ניסו להעביר הצעה שתשלול את סמכויות הוועדה המסדרת להקמת ועדת הכנסת, במטרה למנוע דיון בחסינותו של ראש הממשלה בכנסת הנוכחית.

כל עוד אין ממשלה, אין ועדת כנסת, וכל עוד אין ועדת כנסת נתניהו - או כל ח"כ אחר - לא יכול להגיש בקשה לדון בחסינותו מפני העמדה לדין. אם קמה ועדת כנסת, מתחיל מניין הימים שנתניהו יכול להגיש בקשה לחסינות, ואת זה ביקשו בליכוד למנוע.

בליכוד ניסו להעביר הבוקר הצעה, לפיה הסמכות להקמת ועדת כנסת תוצא משליטת הוועדה המסדרת, שיכולה כיום להקים אותה, ותועבר ל"וועדת ההסכמות", בה יש חלוקה בין כחול לבן לליכוד. בוועדה המסדרת שולטת כרגע כחול לבן, באמצעות היו"ר ח"כ אבי ניסנקורן, ובליכוד מבקשים למנוע מחטף של כחול לבן, וניסו לעשות זאת באמצעות מחטף משלהם.

ניסנקורן זעם על הניסיון, ודחה את ישיבת הוועדה המסדרת בשעה וחצי, כדי שחברי הכנסת ממפלגתו ומהשמאל יוכלו להגיע לדיון, ולמנוע מהצעת הליכוד לעבור. אך כשהחלה הישיבה התפתח דיון סוער בין ח"כ מיקי זהר מהליכוד לבין ניסנקורן, וזהר, ואחריו כל הח"כים מבלוק הימין, לבד מח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, נטשו את הדיון.

בהמשך חזרו הח"כים לחדר, והדיון המשיך להתנהל בטונים גבוהים. יש לציין כי אין סבירות כרגע להקמת ועדת כנסת בכנסת הנוכחית.

15.12.2019

1. תגובה ל-2 (יהודיה)

לא חושבת כמוך , רתה צריך להתבייש, אם טס או נוסע ליעד מסויים אתה לא מממן זאת . תתבייש לך.

דווח על תגובה לא ראויה
15.12.2019

2. חסינות ובחירות (אדם דתי)

עכשיו ברור לכולם - הסיבה היחידה שאנחנו הולכים לבחירות פעם שלישית (!) היא שביבי רוצה חסינות. בושה שהמפלגות הדתיות משתפות פעולה עם העבריין הזה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: ללא

משרד המשפטים מתנגד להארכת כהונת הרב שטרן: הרב רפי מחפש חלופות

קרא עוד