סקר מנדטים: הבית היהודי עוברים את אחוז החסימה אם סער בראשות הליכוד

סקר ראשון לאחר פיזור הכנסת: גוש השמאל גדל וכחול לבן מובילה בפער ניכר. הימין החדש מתחזקת על חשבון הבית היהודי שמתקשה לעבור את אחוז החסימה

חדשות כיפה
יד בכסלו התשפ
,
12 בדצמבר, 2019 20:42
נפרדים לשלום? ראשי

נפרדים לשלום? ראשי 'ימינה'צילום: יח"צ

מסקר שבוצע עבור חדשות 12 אחרי שהכנסת פיזרה עצמה אמש (ד') עולה כי 

אם הבחירות היו מתקיימות היום, זו היתה תמונת המנדטים: כחול בלן מובילה עם 35 מנדטים, הליכוד מעט אחריה עם 32 מנדטים. הרשימה המשותפת יציבה עם 13 מנדטים. ישראל ביתנו, יהדות התורה וש"ס עם 8 מנדטים כל אחת. הימין החדש עם 6 מנדטים והעבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי עם 5 מנדטים כל אחת. 

על פי הסקר גוש הימין נחלש ל-54 מנדטים לעומת גוש הימין שמתחזק ל-58 מנדטים, אולם עדיין לאף אחד אין יכולת להרכיב ממשלה וליברמן נותר לשון המאזניים עם 8 המנדטים שלו. 
 

במידה שסער בראשות הליכוד תמונת המנדטים מעט משתה: כחול לבן עדיין מובילה עם 35 מנדטים, הליכוד מתרסקת ל-26 מנדטים. הרשימה המשותפת יציבה עם 13 מנדטים. הימין החדש מתחזקת ל-9 מנדטים. ש"ס ויהדות התורה עם 8 מנדטים כל אחד. ליברמן יורד ל-7 מנדטים. העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי עם 5 מנדטים כל אחת והבית היהודי מצליחה לעבור את אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד. 

במצב הזה גוש הימין עולה במעט ל-55, אך גוש השמאל נותר יציב עם 58 המנדטים, כאשר ליברמן יכול להמליך את ראש הממשלה הבא עם 7 המנדטים שלו.

בנימין נתניהו וגדעון סער. ראש בראש

בנימין נתניהו וגדעון סער. ראש בראשצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה גנץ מצליח לצמצם את הפעם מול נתניהו כאשר ראש הממשלה עומד על 38% וגנץ מיד אחריו עם 37%. 19% השיבו כי אף אחד מהם לא מתאים לתפקיד.

מול גדעון סער גנץ מוביל בפער ניכר, כאשר האחרון מקבל 36% וסער מקבל רק 22%. 30% השיבו כי אף אחד מהשניים לא מתאים לתפקיד. 

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 513 נשאלים. טעות הדגימה המרבית בסקר 4%.4+.מועד איסוף הנתונים: 12 בדצמבר 2019 
 

12.12.2019

1. אם לסבתא היו גלגלים (דנה)

הבית היהודי היו עוברים את אחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
12.12.2019

2. אם לסבתא היו גלגלים (דנה)

הבית היהודי היו עוברים את אחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
12.12.2019

3. הבית היהודי לא יעברו בחיים ריד מאי ליפס(סמוטי השועל) (זבוביק)

הבית היהודי והאיחוד הלאומי אפילו בחלום לא יתקרבו לאחוז החסימה ללא בן גביר. תעשו חשבון פשוט: מועד א' - איחוד מפלגות הימין'' (כולל עוצמה יהודית) קיבלו 159 אלף קולות. מועד ב' - עוצמה יהודית קיבלו לבד 84 אלף קולות. בקיצור, הבית היהודי והאיחוד הלאומי אפילו ביחד(!) שווים 75 אלף קולות שזה פחות ממה שבן גביר שווה לבד! (ואם נמשיך את החלוקה של ה-75 אלף קולות הללו אז מן הסתם ההערכה הרווחת היא שרובם המכריע מגיעים מהבית היהודי, כך שמפלגת ''תקומה''/האיחוד הלאומי של סמוטריץ' שווים אולי עשרת אלפים קולות וגם זה בהגזמה...) לכן מדהים איך שסמוטריץ עם כל כך מעט כוח אלקטורלי מצליח לטרלל את כל הימין, ולדחות את אנשי עוצמה יהודית למקומות מבזים ומשפילים כפי שעשה בבחירות של מועד א'. עוצמה יהודית חייבים הפעם לעמוד בתוקף על הדרישה לחיבור אמיתי והוגן!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

"הצעת חוק לא טובה" קרעי על פסקת ההתגברות של שקד צילום: פלאש 90

ח"כ קרעי: "אני לא מבין מה בוער לשקד להעביר חוק שבמקום לתקן יקלקל אף יותר"

קרא עוד