בימים הקרובים - ההחלטה על בחירת הרשימה בציונות הדתית

מנכ"ל הבית היהודי הודיע כי המפלגה נערכת לחתימה על הסכם עם האיחוד הלאומי בקרוב, וכי בימים הקרובים תוכרע דרך בחירת הרשימה לכנסת: "בראש ובראשונה עם האיחוד הלאומי, ולאחר מכן עם גורמים נוספים"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יד בכסלו התשפ
,
12 בדצמבר, 2019 14:16
מנכ"ל הבית היהודי אורבך

מנכ"ל הבית היהודי אורבךצילום: דוברות הבית היהודי

בחירות שלישיות בציונות הדתית. על רקע הקריאות החוזרות ונשנות בשבועות האחרונים לאחדות בציונות הדתית ולקיום פריימריז כוללים, מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך, הודיע היום לחברי מפלגתו על ההיערכות לקראת הבחירות, והמגעים לאיחוד המפלגות בציונות הדתית.

אורבך כתב כי "אתמול נפל דבר בישראל. מערכת בחירות ארצית בפעם השלישית תוך שנה", לדבריו, אנו ערוכים מבחינה לוגיסטית, ונערכים כעת להאצת חתימה על הסכמים עם גורמים נוספים. בראש ובראשונה ובהקדם האפשרי עם אחינו מהאיחוד הלאומי ולאחר מכן נפנה לחבירות נוספות".

על ההיערכות לבחירת הרשימה לכנסת כתב אורבך: "בימים הקרובים נגבש באמצעות המוסדות המוסמכים את ההצעה לדרך בחירת הרשימה ונכנס את המרכז כדי להחליט ולאשר".

מנכ"ל הבית היהודי התייחס גם להצהרתו של מוטי יוגב הבוקר על שם המפלגה החדשה, וכתב כי השם ייבחר בהחלטה משותפת: "במקביל למו"מ על הריצה המשותפת אנו פועלים להאצת המיזוג עם האיחוד הלאומי ונעזרים בח"כ מוטי יוגב שנרתם למהלך. את ההסכם שיכלול גם את שם המפלגה, נגבש ביחד עם שותפינו באיחוד הלאומי ונצא לתקשורת ולציבור בהודעה מסודרת ומוסכמת".

הוא סיים בברכת הצלחה: "אנו עומדים כעת בפני אתגר לא פשוט לציונות הדתית ולבית היהודי וסומכים עליכם שכמו תמיד תהיו איתנו ביחד במסע הזה. ובעז"ה ביחד נעשה ונצליח".

12.12.2019

1. תזכרו בבקשה טוב טוב (דן)

חברי אם עוצמה ואיחוד מפלגות הימין ירוצו בנפרד אז אין להם שום סיכוי . וגם חשוב לזכור שאם הם אכן הולכים בנפרד אז לפני בחירות תראו סקרים שלפיהם העוצמה היהודית או סמוטריץ' או גם שניהם עוברים את אחוז החסימה . תדעו לכם שאותם סקרים הם שקר הם פשוט מלכודת של שמאלנים שרוצים לאבד קולות של ימין בדרך זאת . תזהרו ואל תפלו במלכודת שלהם !
מי שלא לומד מן העבר אין לא שכל .

דווח על תגובה לא ראויה
12.12.2019

2. אורבך לא שווה 2 מנדטים, את מי יש לבחור? ועדה מיותרת. (א)

בבחירות ניסן איחוד מפלגות הימין קיבלו 159,468.
בבחירות אלול עצמה יהודית קיבלו - כ-84 אלף קולות.
לכן לפי חשבון פשוט עוצמה צריכה להוביל ולקבל את מקומות 1, 3, 5 ... (כל המקומות האי-זוגיים).
שרפי ובצלאל יסתדרו איך הם מחלקים ביניהם את המקומות הזוגיים...

דווח על תגובה לא ראויה
12.12.2019

3. תמשיכו לברבר, בלי להוציא 3 מנדטים מהבית שלא מצבעים כלל, אין סיכוי ביום הבחירות (אליהו)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרץ, בנט ושקד צילום: הותר לשימוש

בכיר או בינוני: איך הפך משרד החינוך לתיק של הציונות הדתית?

קרא עוד