סגור

הכרה ממשלתית במסתננים? סמוטריץ': "לא במשמרת שלי"

בעקבות דיווח כי משרד התחבורה פועל לפתרון עבור מסתננים הרוכבים על אופניים חשמליים בתל אביב, ומתכוון להעניק להם אפשרות לגשת לתיאוריה ולמעשה להכיר במעמדם בישראל, מבהיר שר התחבורה: "דבר רע שלא יקודם"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג בכסלו התשפ
,
11 בדצמבר, 2019 10:14
סעו בזהירות. אופניים חשמליים

סעו בזהירות. אופניים חשמלייםצילום: shutterstock

משרד התחבורה פועל לראשונה להסדרת מנגנון זיהוי לכל חסרי המעמד בארץ, גם אלו ללא אשרת שהייה, כדי שיוכלו לגשת למבחן תיאוריה לאופניים חשמליים. כך דווח הבוקר (ד') בגלי צה"ל. למעשה, מדובר בפעם הראשונה שגוף ממשלתי מעניק הכרה רשמית כלשהי למהגרי העבודה הבלתי חוקיים השוהים בישראל, באמצעות מתן רישיון.

כזכור, החל מהקיץ האחרון נאסרה בישראל הרכיבה על אופניים חשמליים או גלגינוע - קורקינט ממונע, למי שאין ברשותו רישיון נהיגה או מי שטרם עבר בהצלחה מבחן תיאוריה רגיל או בחינה ייעודית לרכיבה. בעיריית תל אביב פנו למשרד התחבורה, בבקשה לטפל בבעיה של חסרי המעמד בישראל, החיים ברובם בדרום תל אביב, ורוכבים על אופניים חשמליים ללא רישיון, מהסיבה הפשוטה שאין להם יכולת חוקית להוציא אחד.

בתגובה לפרסום הודיע שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', כי הוא אינו מכיר את הפתרון החדש, וכי משרדו לא יקדם את הנושא. סמוטריץ' כתב בטוויטר: "אני לא מכיר דבר כזה וכל עוד אני במשרד התחבורה הוא לא יקודם".

סמוטריץ' הוסיף: "אזרוח זוחל הוא דבר רע שלא יקרה במשמרת שלי. הפיתרון עבור המסתננים הבלתי חוקיים הוא החזרתם לארץ מוצאם. נקודה. בינתיים, מי שנוסע בניגוד לחוק צריך לעבוד מולו במסלול האכיפה, מסתנן ואזרח כאחד".

עם זאת, בתגובה הרשמית של משרד התחבורה נאמר: "אגף הרישוי פועל בימים אלה להסדרת מנגנון שיאפשר בחינת תאוריה של נתינים זרים".

11.12.2019

1. וחאן אל אחמר פונה במשמרת שלך? אתה רק דיבורין (יואב)

סמוטריץ מדבר יותר מהגובה שלו ועושה פחות מהזרת שלו . בדיבורים הוא כבר עשה הכל במעשים הוא לא עשה כלום

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

2. מה הקטע? (אני)

פשוט תאסרו עליהם לרכב כל כלי חשמלי עד שיעזבו למדינה אחרת. למה להקל?

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

3. תיקון חוק השבות בהקדם (יהודי )

ארץ ישראל לעם ישראל בלבד

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

4. תיקון חוק השבות בהקדם (יהודי )

ארץ ישראל לעם ישראל בלבד

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

5. אוי ואבוי אם חלילה משרד התחבורה יאשר למסתננים לקבל רישיון . (דון)

הפכנו למדינה מופקרת ,שכל אחד יכול להסתנן לכאן לשהות פרק זמן ואז כל איש שמאל. או מערכת המשפט או ארגונים שטובת המסתננים יקרה להם יותר מטובת אנשי דרום תא וזהות המדינה יכשיר אותם בישראל. מקווה שהשמאל לעולם לא יתפוס את השלטון בארץ כי כל הסיבות שבגללם אנו פה ימחקו עם הזמן. נפסיק להיות רוב יהודי, נגדיל את קבוצות האתניות הזרות שירצו עם הזמן לעגן את זכויותיהם כאזרחים ולשנות את הצביון היהודי של המדינה. ראו איך האסלאם שחדר לאירופה במסווה של פליטים משנה את אירופה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יוביל לבחירות? נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סביבת נתניהו על הפייסבוק המזויף: "המשטרה חייבת לאתר אותו"

קרא עוד