פרוייקט הסקי הדתי

האדמו"ר מסאטמר נגד המפלגות החרדיות: "מוכרים את כל התורה בשביל לשבת בממשלה"

האדמו"ר האנטי ציוני, המבקר בישראל והתקבל בכבוד מלכים, נשא דברים בעצרת שנערכה לכבודו בירושלים, ותקף את המפלגות החרדיות בחריפות: "רוצים להיות חלק ממשלת השמד, עושים פשרות על כל הקדוש לנו"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 19/11/19 22:10 כא בחשון התשפ

האדמו"ר מסאטמר (יושב, משמאל) הערב בירושלים, צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90
האדמו"ר מסאטמר (יושב, משמאל) הערב בירושלים, צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ביקורו בארץ של האדמו"ר מסאטמר, הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים (מכונה "ר' זלמן לייב") בישראל, לא יורד מהכותרות. לאחר שנחסמו כבישים ורחובות עבורו, הובל בשיירה כמעט מלכותית וזכה לאבטחה כאילו היה מנהיג רם דרג מאחת ממדינות העולם, התקבל הערב (ג') האדמו"ר האנטי-ציוני על ידי רבבות בירושלים.

במהלך האירוע נשא האדמו"ר דברים, והתייחס לסוגיות הפוליטיות בישראל. האדמו"ר מסאטמר, המחלק כסף לחסידים שנמנעים לקבל כספים מהמדינה, תקף בחריפות את המפלגות החרדיות ומחה על גיוס החרדים לצה"ל.

"היום עושים איתם עסקים ומוותרים על החינוך של תינוקות של בית רבן", אמר. "גזירה כגזירת גיוס בני הישיבות - שלפני כמה שנים היו מרעישים עולמות, ומתכנסים רבבות יהודים להתפלל על גזירת השמד - היום עושים עסקים כמה כן יתגייסו.
בשנים האחרונות גם התחילו לגייס בנות. היום יושבים בשקט ולא מרשים בכלל למחות כנגד זה. איך יכול יהודי עם רגש של קדושה לשבת בשקט כשהשכינה בוכה?"

רבבות בקבלת הפנים לאדמו"ר מסאטמר בירושלים

רבבות בקבלת הפנים לאדמו"ר מסאטמר בירושליםצילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

האדמו"ר הוסיף כי "לא רק שלא נלחמים נגדם, גם מחזקים אותם. כותבים בעיתונים בהתפלאות על הצבא ועל החיילים החרדים". 

בהמשך, התייחס למצב הפוליטי בישראל ותקף את המפלגות החרדיות: "הם מחזקים את הכופרים ונותנים כבוד לראש הממשלה ואומרים לו: אחינו אתה. ושוברים את החומות של ההתבדלות.
בבחירות האחרונות הם כרתו ברית עם מפלגות שנלחמו נגדם, והיום הם הולכים איתם. אין חילול שם שמים גדול מזה שיהודים חרדים עושים יד אחת עם מי שמתגרים באומות ומעמידים את כל היהודים החרדים בעולם בסכנה".

"ויותר מכך, בימים האחרונים, יושבים ועושים משא ומתן עם גדולי שונאי הדת שאומרים בפירוש שהם רוצים לעקור התורה וקיום המצוות. עם כאלה יושבים ועושים משא ומתן על איזה גזירה אפשר להשלים, למחצה, לשליש ולרביעה. כדאי שהם יוכלו להיות שותפים בממשלה הזאת. הכל בגלל שהם רוצים להיות חלק ממשלת השמד למרות שעד לפני שנה נלחמו באותם חוקים, על חילול שבת וכו' והיום הם עושים פשרות על כל הקדוש לנו". 

עוד תקף האדמו"ר את חברי הכנסת החרדים, ואמר כי "אפילו בסוף זה לא יצליח, וילכו לבחירות נוספות - כל אחד רואה שיהודים חרדים מוכנים לשאת ולתת על הדברים החשובים ביותר לעם ישראל. הכל במסווה של לסייע לחרדים מבפנים. זה נקרא יהדות התורה? מוכרים את כל התורה הקדושה כדי שיוכלו לקחת חלק בממשלה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר