בכחול לבן תוקפים את נתניהו: "גזענות בלתי נסלחת"

ראשי כחול לבן תקפו את ראש הממשלה על הקמפיין שהוא מנהל נגד הקמת ממשלת מיעוט, אך גם קראו לו לבוא ולנהל משא ומתן לאחדות: "במקום להפחיד ולפחד - בוא לדבר" אמר גנץ

מירב כהן, חדשות כיפה
כ בחשון התשפ
,
18 בנובמבר, 2019 15:42
יו"ר כחול לבן, בני גנץ

יו"ר כחול לבן, בני גנץצילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

ראשי כחול לבן התייחסו היום (ב') בפתח ישיבת הסיעה למתקפה של נתניהו עליהם, ולסיכויים להקמת ממשלת אחדות וממשלת מיעוט: יו"ר המפלגה, ח"כ בני גנץ, תקף את נתניהו ואת הליכוד: "לאורך הפגישות של צוותי המשא ומתן שלנו ושל הליכוד ושלי עם נתניהו, הבנו שאנחנו מדברים לקיר. מדברים לבלוק.

"ביומיים האחרונים ההיסטריה שברה שיאים חדשים", לעג גנץ לנתניהו. "קמנו בבוקר שבת וגילינו שאנחנו לא פחות ולא יותר - במצב חירום. סכנה. פיגוע. לא בגלל שאנחנו נגררים לבחירות בפעם השלישית. לא בשל רקטות שנוחתות בשדרות ובבאר שבע. ולא בגלל החולים השוכבים במסדרונות בתי החולים. קיבלנו, כל אזרחי ישראל - מופע מכוער ומסוכן של צביעות, שקרים והסתה נגלה לנגד עיננו.
על הרקע הזה, אני מבקש להגיד באופן ברור: גם לי יש מחלוקות חברי הכנסת הערבים. אבל ההשתלחות נגדם בימים האחרונים חייבת להיפסק. ועליך נתניהו - לחזור בך ומייד. כי מנהיגים צריכים לתת תקווה".

ריבלין עם נתניהו וגנץ, מוקדם יותר הערב

ריבלין עם נתניהו וגנץצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

אחרי המתקפות, קרא גנץ לנתניהו לנהל משא ומתן ישיר להקמת ממשלת אחדות: "במקום להפחיד ולפחד - בוא לדבר. במקום להסית ולפלג - בוא לדבר. בוא נשב ונגיע לפשרה שתשרת באמת את כל אזרחי ישראל. שתאפשר להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית. כמו שהציבור רצה. שתאפשר לנו לשרת את הציבור. בוא נעבוד ביחד למען ביטחון ישראל, למען האחדות בעם, למען שמירה על מוסדות המדינה הממלכתיים. למען הקשישים, הנוער, הנכים והחולים. כל אלו שנושאים עיניים בתקווה למציאות טובה יותר. עוד לא מאוחר".

בהמשך דיבר מספר 2 ברשימה, ח"כ יאיר לפיד, שתקף גם הוא את ראש הממשלה: "אתה מגייס את חמינאי לקמפיין שלך? יצאת מדעתך? אם יקרה משהו חס וחלילה לאחד מהאנשים שיושבים פה בחדר - זה ביבי. הוא גרם לזה. שלא יילך אחר כך לטלוויזיה לספר כמה הוא מזועזע. זה ביבי. זו ההסתה שלו. מה שיוצא מפיו של ביבי נתניהו בימים האחרונים זו הסתה לאלימות. זה טקסטים של חסידי ברוך גולדשטיין, לא של ראש ממשלה. מה שהוא אמר על אזרחי ישראל הערבים זו גזענות בלתי נסלחת".

סרטו חדש. לפיד

יאיר לפידצילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

ח"כ משה (בוגי) יעלון אמר: "הדבר הנכון וההגיוני ביותר כרגע הוא לתת למי שניצח בבחירות – בני גנץ – יו"ר הסיעה הגדולה בכנסת, להרכיב ממשלת אחדות ליברלית המבוססת על "כחול לבן" והליכוד. במידה ונסכם על רוטציה – בני גנץ יהיה ראשון, ונתניהו, המסובך בפרשיותיו, או מחליפו בליכוד, יהיה שני. 
על פי תוצאות הבחירות 55 מנדטים תומכים בנתניהו, ו-65 מתנגדים להמשך כהונתו כראש הממשלה. נתניהו הוביל לבחירות, שבהן הפסיד ונכשל כבר פעמיים בהרכבת ממשלה וכיום "כחול לבן" היא הסיעה הגדולה בכנסת. אצלנו, הקריאה לאחדות, היא לא אילוץ פוליטי, אלא צו שעה! כן, ישראל לפני הכל! גם לפני נתניהו!"

ח"כ גבי אשכנזי הצטרף לקודמיו: "המדינה כבר בוערת. ההסתה מרימה את ראשה. אני דורש ממך לחזור בך מהדברים שהשמעת. לעצור את השימוש בביטחון ישראל ובחיילי צה"ל ככלי לניגוח פוליטי. אל תשכח את שאמר גדעון בספר שופטים: "ממני תראו וכן תעשו". על מנהיג לשמש דוגמא אישית. כך התחנכנו. גם אתה. בדבריך אמש  - שלחת מסר מסוכן. אני פונה לאנשים הערכיים בליכוד. את חלקכם אני מכיר שנים ארוכות. אל תתנו ידכם להסתה. אל תעמדו מנגד. ביום שאחרי – יש כאן מדינה. אנחנו נחושים, גם היום, להקים ממשלה טובה למען אזרחי ישראל".

18.11.2019

1. התכוונת לפסילה של נתניהו את כל החרדים והשמצתם בקמפיין? (מרא דאתרא)

אופס... זה אתה וליברמן - סליחה התבלבלתי.

דווח על תגובה לא ראויה
18.11.2019

2. נוכלים. גדולי שונאי אחיהם, שונאים את הדתיים ועכשיו מאשימים אחרים בגזענות. ליצנים (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.11.2019

3. איך מפלגה שקוראת לעצמה כחול לבן יכול להקים ממשלה עם שונאי ישראל? (ידידיה שילה)

יאיר לפיד טען תמיד שהוא לא שמאל.
אם הערבים הם בסדר, פרסמו בבקשה את ההסכמות שעשיתם עם הרשימה המשותפת בתמורה לתמיכה שלהם מבחוץ.

דווח על תגובה לא ראויה
20.11.2019

4. גנץ זו האמת רוב הערבים גייס חמישי (שמוליק )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x