האפשרות לקחת חלק במפלגת הבית היהודי

בשבועות הקרובים יסתיים איוש החברים והחברות שיטלו חלק במועצה הציבורית. במקביל לקריאה להגשת המועמדות, נעשתה פניה לאישים בעלי מעמד ציבורי על מנת שישתתפו בדיונים כחלק מהמועצה

חדשות כיפה
יב בחשון התשפ
,
10 בנובמבר, 2019 21:34
מרכז הבית היהודי

מרכז הבית היהודי צילום: כיפה

בבית היהודי פועלים במרץ לגיבוש הקמת המועצה הציבורית של המפלגה. כפי שפורסם לראשונה בכיפה, במפלגה פועלים להקמת מועצה ציבורית לדיון בנושאי הליבה. כעת, במפלגה מוציאים קול קורא להגשת מועמדות למועצה הציבורית - הקומה הבאה של הציונות הדתית. 

בשבועות הקרובים יסתיים איוש החברים והחברות שיטלו חלק במועצה הציבורית. במקביל לקריאה להגשת המועמדות, נעשתה פניה לאישים בעלי מעמד ציבורי על מנת שישתתפו בדיונים כחלק מהמועצה: העיתונאית שרה ב"ק, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, אמיתי פורת, ראש העיר ירוחם, גב' טל אוחנה, יו"ר החטיבה להתיישבות, גאל גרינוולד, מייסד הפורום הדיגיטלי- שומרים על הילדים ברשת, הדוקטורנט יוסף שפייזר ועוד.

נזכיר כי בשבועות האחרונים, במקביל לסערות הפוליטיות והציבוריות, בבית היהודי החלו בביצוע מספר פעולות פנימיות בתוך המפלגה על מנת לבסס ולשמר את הקיים וכן להרחיב את הבסיס עליו יהיה ניתן לבנות קומה נוספת בתוך הציונות הדתית. 

קול קורא

קול קוראצילום: הותר לשימוש

מצ"ב 'קול קורא' למועצה הציבורית -הקומה הבאה של הציונות הדתית. יודגש כי המועצה הציבורית לא תעסוק בעניינים הפוליטיים של הבית היהודי אלא על דרכה של הציונות הדתית במרחב הפוליטי בישראל. בשבוע שעבר קיימה הועדה המכינה של המועצה הציבורית את ישיבתה הראשונה לצורך הגדרת תחומי הפעילות ותוכנית העבודה.  

שר החינוך, ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ: "המועצה הציבורית תהיה אי"ה הגוף המרכזי שיעבוד בתקופה הקרובה על סוגיות הליבה בציונות הדתית והיא זו שתתווה לנו את עקרונות העבודה ובפעילות הנגזרת ממנה לשנים הקרובות."

מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך: "המועצה הציבורית עתידה להכיל חברים וחברות מכלל גווני הציונות הדתית. כל בני ובנות הציונות הדתית יוכלו להרגיש שיש יצוג להם ולעמדותיהם במועצה. זה התנאי ההכרחי להצלחתה ולהצלחת כולנו."

עידית סילמן, יו"ר נשיאות הבית היהודי: "יש לנו תפקיד היסטורי מהותי וכבד משקל ביחס לחברה הישראלית ההולכת ומתגבשת בדורות הללו בארץ ישראל. העובדה כי הציונות הדתית הינה רבת גוונים וקהלים היא יתרון והתהליך אליו אנו יוצאים מבורך. אין לי ספק כי הציונות הדתית תתגבש ותתחזק בסופו של התהליך, אחרי הכל, אנחנו חלק מעם הנצח והדרכים הארוכות הן חלק מאתנו".

מלשכתה של טל אוחנה נמסר: חברת הכנסת לשעבר עידית סילמן ביקשה מטל להצטרף לשיח רעיוני רחב על עתידה של הציונות הדתית בישראל, ללא שיוך מפלגתי. ראש מועצת ירוחם רואה את עצמה שליחת ציבור ציונית, המקיימת אורח חיים דתי ותשמח להביא את תפיסת העולם הממלכתית, מזרחית וחברתית שלה לכל פורום שיבקש לקדם מדיניות. היא אינה מצטרפת למועצה ציבורית מפלגתית כזו או אחרת.

10.11.2019

1. סוס מת (פפה)

הלאה. לא מעניין.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2019

2. ועדה זבורית (גדי)

אתם לא שווים כלום ולא מעניינים אף אחד...

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2019

3. רוצים פריימריז ולא חירטוטים וקימבונים (יעל)

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2019

4. נגמר העסק (גדליה מקדומים)

לא יעזור
הסרוגים ברחו מכל מפלגה דתית
הבית היהודי אלה עסקנים המבקשים תפקידים ותקציבים ואינם חופשיים במקצועם
הפוליטיקה הדתית כולל מפעלי הציונות הדתית אין בה צורך והיא רק מעמסה על החברה הישראלית

במיוחד ההליכה אחרי ביבי כעדר עיוור וטיפש
כחול לבן יותר מקובלים כזרם מרכזי בעם היהודי

נמאס לסרוגים שפויים מפלגנות אורטודוכסית מטורללת
חרדלים שילכו לעולמם המפונטז

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה בישראל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מרכז בדיקות קורונה יוקם במזרח ירושלים

קרא עוד