נתניהו: "ליברמן מתואם עם הרשימה המשותפת"

ראש הממשלה מאשים את יו"ר ישראל ביתנו כי הוא מזגזג, לאחר שאמר על הרשימה המשותפת כי היא "גיס חמישי", הוא מתאם עמה מהלכים, בדרך לכניסה לקואליציה בתמיכתה

מירב כהן, חדשות כיפה 10/11/19 12:45 יב בחשון התשפ

נתניהו בישיבת הממשלה, צילום: אהד צווינברג, פלאש 90
נתניהו בישיבת הממשלה, צילום: אהד צווינברג, פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו מאשים הבוקר (א') בפתח ישיבת הממשלה את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בתיאום עמדות עם הרשימה המשותפת ובזגזוג בין עמדות. עם זאת הדגיש כי הוא ייפגש עם ליברמן: "אני וודאי מוכן להיפגש עם אביגדור ליברמן השבוע".

נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "לפני חודש וחצי אמר אביגדור ליברמן: "הרשימה המשותפת היא גיס חמישי המנסה להרוס אותנו מבפנים. המקום שלהם הוא בפרלמנט ברמאללה ולא בכנסת ישראל. הרשימה המשותפת הם בפירוש אויב. איפה שהם יהיו - אנחנו נהיה בצד השני. ישראל ביתנו לא תסכים לשתף פעולה עם איימן עודה והרשימה המשותפת בשום צורה״. זה היה לפני שישה שבועות. 
לפני עשרה ימים, בראיון לרדיו, ליברמן חזר פחות או יותר על אותם דברים: "ברור שהרשימה המשותפת זה גיס חמישי". 

נתניהו תקף את ליברמן על רקע שיחה שפורסמה ב'הארץ': "עכשיו תראו מה קרה רק כמה ימים לאחר ההצהרה הזאת. במוסף הארץ של השבת האחרונה מתועדת שיחה מוקלטת בין כתב הארץ ניר גונטז׳ לחבר הכנסת אוסמה סעדי של הרשימה המשותפת. במהלך השיחה, ח"כ סעדי ביקש להפסיק את השיחה כי "הגיע אלינו חבר כנסת מישראל ביתנו". כעבור שעה מתחדשת השיחה והעיתונאי שואל: "מי זה חבר הכנסת מישראל ביתנו שהגיע אליכם?". וח"כ סעדי עונה: "אלי אבידר". 

את מי הוא ימליך? ליברמן עם נתניהו

ליברמן עם נתניהו בימים יפים יותרצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על פי נתניהו, הדבר מעיד כי בישראל ביתנו מתואמים עם אנשי הרשימה המשותפת: "נראה, ככה אני חייב להגיד, שמדובר כאן בהצגה. אני מקווה שזה לא כך. נראה שליברמן מתואם לפרטי פרטים עם הרשימה המשותפת ועם כחול לבן. ולכן האולטימטום שהוא מציג לשני הצדדים כביכול, הוא אולטימטום לליכוד בלבד ולא לכחול לבן. 

"לליכוד הוא אומר בצורה ברורה: "לא אתן לכם להקים ממשלה צרה שתקום בתמיכה של ש״ס, יהדות התורה וימינה. ואם תנסו להקים אותה - אצביע נגדכם". אבל לכחול לבן הוא לא אומר דבר דומה. הוא לא אומר להם שלא יתן להקים ממשלה צרה שתקום בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת עם איימן עודה ואחמד טיבי. הוא לא אומר להם שאם הם ינסו להקים אותה הוא יצביע נגדם. 
לנו הוא אומר - פרקו את בלוק הימין. להם הוא לא אומר - פרקו את הבלוק עם הרשימה המשותפת". 

ראש הממשלה תקף את ליברמן: "לכן לפי מה שנראה ברגע זה, ליברמן חותר להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתקום בתמיכת איימן עודה ואחמד טיבי ותהיה תלויה בהם בכל יום ובכל דבר. 
אני מבקש שתחשבו איך תוכל לתפקד ממשלה שתשב בחדר הזה, כשהמפתח לחדר נמצא בידי אחמד טיבי ואיימן עודה. הרי ליברמן בעצמו אמר שלשיטתו הם גיס חמישי ושמקומם אפילו לא בכנסת ישראל. לאנשים הללו הוא רוצה למסור את מפתחות הממשלה? ברור שזה יהיה התסריט הגרוע ביותר והמסוכן ביותר למדינת ישראל".  

עם זאת אמר נתניהו כי הוא מצפה לפגוש את יו"ר ישראל ביתנו: "אני וודאי מוכן להיפגש עם אביגדור ליברמן השבוע. אני עדיין מצפה לשמוע ממנו התחייבות ברורה שהוא יתנגד לממשלה שתקום בקולותיהם של טיבי ועודה ותהיה תלויה בהם. אני מסכים עם ליברמן שאין צורך אמיתי לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות. אפשר וצריך להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה, כפי שהציע הנשיא. עוד לא מאוחר לעשות זאת".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר