סגור

גנץ מעדכן: "כנראה שיו"ר הליכוד נתניהו, החליט לגרור את ישראל למערכת בחירות בפעם השלישית"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מפרסם היום עדכון לגבי ההתקדמות להקמת ממשלה: "אנו בוחנים חלופות נוספות להקמת ממשלה במידה והמשא ומתן מול הליכוד לא יבשיל"

חדשות כיפה
י בחשון התשפ
,
08 בנובמבר, 2019 14:50
ח"כ בני גנץ

ח"כ בני גנץצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

ח"כ בני גנץ מפרסם לקראת שבת עדכון לציבור לגבי הנסיונות שלו להקים ממשלה. שבועיים אחרי שנשיא המדינה הפקיד בידיו את המנדט להקמת הממשלה,מסביר גנץ את החזון שלו ומה שקורה בפועל: "המשימה הראשית הייתה ונותרה - הקמת ממשלת אחדות רחבה וליברלית. במקביל, אנו בוחנים חלופות נוספות להקמת ממשלה במידה והמשא ומתן מול הליכוד לא יבשיל. מטבע הדברים, יש דברים שנעשים בחדרי חדרים ואין באפשרותי להרחיב על כך בשלב זה אך נעשה הכל בכדי להרכיב ממשלה ולמנוע בחירות נוספות יקרות ומיותרות."

גנץ מממשיך להאשים את הליכוד ואת נתניהו בבלוק שאיתו הם מגיעים ובאי הרצון שלהם להקים ממשלת אחדות: "צוותי המשא ומתן שלנו נפגשו מספר פעמים עם הצוותים שלהם. אני באופן אישי נועדתי עם נתניהו פעמיים. לצערי הרב, אני חושש שבליכוד לא מעוניינים להגיע להסכם אמיתי כפי שמתחייב מתוצאות הבחירות. המשמעות של ממשלת אחדות היא לא ממשלת הבלוק עם כחול לבן, אלא ממשלה שמורכבת משתי המפלגות הגדולות שנבחרו על ידי הציבור להוביל את המדינה ואליהן יצטרפו מפלגות נוספות על פי קווי היסוד שיקבעו בין כחול לבן לליכוד.
מי שלא מוכן לוותר על הבלוק המסנדל והמחשק, ולא מוכן לדון לעומק בקווי יסוד של הממשלה העתידית – לא מעוניין באמת להקים ממשלה. כנראה שיו"ר הליכוד נתניהו, החליט לגרור את ישראל למערכת בחירות בפעם השלישית. זה אסון למדינה ואיני מבין איך נתניהו, שמבין את ההשלכות החמורות של מהלך כזה, מסוגל לעשות זאת. בכל מקרה, בשבילי ישראל לפני הכל ואני מתחייב שאעשה הכל כדי למנוע זאת."

גם לגבי המו"מ עם ישראל ביתנו, גנץ מפרט: "הגענו לסיכום עם ישראל ביתנו בנוגע לסוגיות תקציביות משמעותיות: בתקציב הקרוב תבוצע העלאת הקצבה לקשיש לגובה של 70% משכר המינימום ולא תהיה פגיעה במתווה העלאת קצבאות הנכים. זהו חלק מתפיסת עולמנו של אחריות כלכלית לצד שינוי סדרי העדיפויות. גם עם מפלגת העבודה חלה התקדמות."

 

08.11.2019

1. והסירובים של כחול לבן למתווה הנשיא ושאר גשושים מהליכוד לא מובילים לבחירות נוספות? (אתה לא יכול להתלונן כאשר אתם סירבתם למתווה הנשיא שנתן לכם יו)

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2019

2. והסירובים של כחול לבן למתווה הנשיא ושאר גשושים מהליכוד לא מובילים לבחירות נוספות? (אתה לא יכול להתלונן כאשר אתם סירבתם למתווה הנשיא שנתן לכם יו)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

הממשלה החליטה: מערכת החינוך תיסגר כבר ביום חמישי

קרא עוד