סגור

סמוטריץ' דורש: ועדת בדיקה על התנהלות מערכת המשפט

שר התחבורה דורש משר המשפטים אוחנה להקים ועדת בדיקה בראשות שופט, במטרה לבדוק את התנהלות המערכת המשפטית, על רקע החשיפות מחקירתו של ניר חפץ וההדלפות מהחקירות

חדשות כיפה
ח בחשון התשפ
,
06 בנובמבר, 2019 12:08
השרים סמוטריץ

השרים סמוטריץ' ואוחנהצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בעקבות חשיפת תמלילי חקירת ניר חפץ, מקורבו של נתניהו, פנה אמש (ג') שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לשר המשפטים אמיר אוחנה בבקשה שימנה וועדת בדיקה חוקרת בראשות שופט בדימוס.

סמוטריץ' כתב כי "כאזרח מן המניין אני חייב לומר כי אני מודאג. אני מודאג ממציאות בה נראה כי גורמי אכיפת החוק, אלו שבידם הפקידו אזרחי ישראל את הכוח לחקור ולהעמיד לדין, משתמשים בו לרעה. נראה כי אין הם בוחלים בשום אמצעי להשגת המטרות שסימנו לעצמם, תוך פגיעה בזכויות אזרח ונחקר מינימליות ובטוהר ההליך המשפטי. 

עוד הוסיף סמוטריץ' כי "'אין אסור מתיר את עצמו מבית האסורים', והמערכת וראשיה אינם מסוגלים לבצע את הבקרות הפנימיות הנדרשות ולתקן את הטעון תיקון. ייתכן כי הדבר נובע מכך שהם חשים מותקפים, ועל כן הם מתקפדים יותר ויותר בתחושת מגננה, שאינה מתאימה למערכת המחוייבת בשקיפות ובמתן דין וחשבון לציבור ולנבחריו".

בסיום כתב שר התחבורה: "דווקא בימים אלה, הציבור  נושא אלינו עיניים, ובייחוד אליך, לשר המשפטים, שהמערכות הללו  על הפגמים נמצאות תחת אחריותו.
 

06.11.2019

1. מערכת המשפט היא החומה הבצורה של הדמוקרטיה !!! (אזרח מודאג)

וכל הסמוטריציים והחשוכים למיניהם לא יצליחו לקלקל !

דווח על תגובה לא ראויה
07.11.2019

2. פייגלין כבר אמר על המערכת המשפטית שהיא מושחתת כבר רבה שנים (אלי)

פתאום אנשי הציונות הדתית שמו לב לזה.העיקר יודעים רק ללגלג עליו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הר הבית צילום: SLiman Khader/FLASH90

תשעה באב: הר הבית פתוח לעליית יהודים

קרא עוד