שקד: בחירות אישיות- רעיון לא רע

שקד שהופיעה היום בועידת ישראל ללכידות הביעה תמיכה ביוזמת דרעי לבחירות אישיות כמו גם לתסבוכת הפוליטית הנוכחית, ואף עקצה את המפלגות הערביות: "אם הח"כים הערבים היו עסוקים בשיפור חייהם של האזרחים הערבים ולא בהקמת מדינה פלסטינית היה מקום לדבר"

חדשות כיפה 05/11/19 12:19 ז בחשון התשפ

שקד: בחירות אישיות- רעיון לא רע
ח"כ שקד בועידת ישראל ללכידות חברתית, צילום: ללא קרדיט

 

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד, השתתפה היום (ג') בועידת ישראל ללכידות חברתית של הליגה נגד השמצה. שקד התייחסה בדבריה ליוזמת דרעי לבחירות ישירות לראשות הממשלה בין נתניהו וגנץ:  "יוזמת דרעי לבחירה ישירה במצב הנוכחי נכונה. נתמוך בה, החלו בכנסת לעבוד על החוק.

ניתן לקיים בחירות עם אותו ספר בוחרים שקיים, בין שני המועמדים במפלגות הגדולות ביותר. ניתן לעשות זאת בחודש ובלי יום חופש כדי לחסוך עלויות. אז יצטרכו לשבת יחד כי העם בחר באופן ישיר את המועמד לראשות הממשלה . הדברים הם על דעת הימין החדש ועל דעת אריה דרעי. 
סה"כ הייתה סוג של הסכמה, חברי כנסת רבים אמרו שצריכים לחשוב על זה וגם כמה ח"כים מהליכוד אמרו שזה רעיון לא רע". 

יצוין כי מטעם הליכוד נמסר כי רה"מ לא מתכוון לקדם את יוזמת הבחירות האישיות

על הסיכוי לממשלת האחדות והמאמץ שהיא עושה להקמת ממשלת ימין צרה עם ליברמן והחרדים: 
"אין סיכוי גבוה שתוקם ממשלת אחדות.  ליברמן והחרדים ישבו יחד הרבה שנים ואני מאמינה שניתן לגשר על הפערים. באשר לתוצאות הפגישה עם ליברמן,  מוקדם מדי לדבר, קודם יש לעבור את פרק הזמן של מנדט גנץ, לאחר מכן את ה21 יום,  זה כמו נצח בפוליטיקה". 

שקד גם התייחסה לחברי הכנסת הערבים ואמרה כי ״יש הבדל בין החברה הערבית לבין הנציגים שלה בכנסת. אם הח"כים הערבים היו עסוקים בשיפור חייהם של האזרחים הערבים ולא בהקמת מדינה פלסטינית היה מקום לדבר. איימן עודה לא מאמין במדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית"

על סערת הרב פירר הגיבה שקד: "במשרד המשפטים, כשהייתי שרת משפטים, כל ההנהלה הייתה נשית , מינינו יותר מ50 אחוז שופטות בועדה למינוי שופטים, אני מאמינה שנשים יכולות לעשות הכל, יחד עם זאת,  אנו חברה מורכבת, חברה שיבטית, עם אמונות שונות ויש לכבד את השוני בינינו. 
הרב פירר אדם שהקדיש חיו לזולת, לעולם לא הפלה מטופל/ת בגלל דת גזע ומין. לפי אמונתו הוא לא יכול לשמוע שירת נשים וזה ארוע שלו. אני חושבת שאפשר לכבד זאת, נשים היו מעורבות בארגון הארוע והוזמנו לארוע. אז מה קרה? זה לא ביג דיל, עם הכסף הזה הוא יכל להציל אנשים רבים וזה הרבה יותר חשוב ואני אומרת זאת כאישה, חילונית, מתל אביב ומובילה בפוליטיקה הישראלית. 

בנושאים החברתיים התבטאה שקד לגבי האוכלוסיה החרדית: "אני מאמינה בשילוב החרדים בחברה הישראלית. המערכת המשפטית והמל"ג לא רצו הפרדה באקדמיה. בנט ואני נאבקנו כי חשוב שהחרדים ישתלבו בחברה ובאקדמיה" 

לגבי העדה האתיופית אמרה שקד: "אנו הקמנו ועדה בראשות אמי פלמור במשרד המשפטים והכרנו בעובדה המצערת שהייתה אכיפת יתר של המשטרה כנגד העדה האתיופית. מיניתי שופטות ושופטים שלא היו עד לפני כ3 שנים. אני מבינה את הזעם והכאב, צריך להמשיך בהדברות איתם ובפעולות שצריך לעשות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר