סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ליברמן: "נתניהו נאחז בגוש החרדי-משיחי "

גם הבוקר תוקף יו"ר ישראל בינתנו את ראש הממשלה בתקיעת הרכבת הממשלה והובלה לבחירות שלישיות, מטעמים אישיים

חדשות כיפה
ה בחשון התשפ
,
03 בנובמבר, 2019 9:40
יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמןצילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

גם הבוקר (א') יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, דואג לתזכר את אחריות ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקיעת המו"מ הקואליציוני ממניעיו האישיים.

ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו:

"נתניהו מוביל אותנו לבחירות בפעם השלישית והעם לא יסלח לו. כבר 48 ימים עברו מאז הסתיימה מערכת הבחירות עם אמירה חד משמעית של העם, הרוצה בהקמת ממשלת אחדות ליברלית. לצערי הרב, ישנם גורמים המנסים בכל דרך לטרפד הקמת ממשלה ובמקום להתמקד במהות מתעסקים בעניינים אישיים.
מאז ה- 17 בספטמבר "ישראל ביתנו" דחתה הצעות שונות שהגיעו אליה למהלכים חד צדדיים, שיכולים לפגוע במו"מ להקמת ממשלה, כגון תמיכה בחוק המונע מח"כ שיש נגדו כתב אישום להציג מועמדות לראשות הממשלה ולהחליף יו"ר כנסת בתקופת ביניים. עשינו זאת משתי סיבות:
1. אנו מתנגדים בתוקף למהלכים חד צדדיים שנויים במחלוקת בתקופת מעבר, טרם הקמת קואליציה.
2. מדובר בחוק פרסונלי, גישה שאנו ב"ישראל ביתנו" מתנגדים לה באופן עקרוני.

על מנת לזרז את מהלך הרכבת הקואליציה, "ישראל ביתנו" הציעה מתווה להקמת ממשלת אחדות, כאשר ברוטציה בנימין נתניהו יכהן ראשון כרה"מ. פנינו לליכוד בכתב ובעל פה בהצעה לפתוח במו"מ קואליציוני אך לא זכינו למענה.
המסקנה היחידה ממשיכת הזמן היא שנתניהו מוביל את מדינת ישראל לבחירות נוספות. נתניהו נאחז בגוש החרדי-משיחי מסיבות אישיות בלבד ולכן היה מוכן להקריב גם את יו"ר ועדת חוץ וביטחון וגם את העולים מחבר העמים לטובת הגוש. 
הניסיון להחזיק במקל משתי הקצוות – גם לבוא למו"מ להקמת ממשלת אחדות עם הגוש חרדי-משיחי וגם להיות ראשון ברוטציה – מצביע בוודאות על כך שכל האחריות על שיתוק מוסדות המדינה וסיבוב בחירות שלישי יהיו על נתניהו, ועל נתניהו בלבד", כך ליברמן.

 

ישיבת המו"מ הקואליציוני שאמורה הייתה להתקיים היום בוטלה, ככל הנראה עקב ההסלמה בדרום

03.11.2019

1. מדבר מי שהוביל אותנו לבחירות סבב ב וכנראה גם סבב ג מסיבות אישיות... אם רק היה אומר "כן" עם ה-5 (עכשיו 8) מנדטים שלו, מזמן היתה ממשלה (אבל הוא מתלונן על אדם שמאחוריו 55 מנדטים ומייצג הרבה יותר א)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ אורלי פרומן  צילום: כיפה

"הציבור לא יודע אם ההחלטות שמתקבלות הן לטובתו, נתניהו חושב רק על עצמו"

קרא עוד