רוצה הביתה? שקד מנסה לחזור לבית היהודי

שקד במגעים עם בכירי הבית היהודי, ככל הנראה במטרה לבדוק את אפשרות חזרתה למפלגה, אותה עזבה בטונים צורמים לפני פחות משנה.

חדשות כיפה 31/10/19 08:47 ב בחשון התשפ

רוצה הביתה? שקד מנסה לחזור לבית היהודי
חוזרת? איילת שקד, צילום: פלאש 90, מרים אליסטר

לפי הפרסומים ב'ישראל היום',  יו"ר מפגלת ימינה, ח"כ איילת שקד נפגשת עם גורמים במפלגתה הקודמת, לבחון את אפשרות חזרתה אליה, וככל הנראה ו להתמודד על ראשותה מול היו"ר הנוכחי, הרב רפי פרץ.

עזיבתה של שקד את הבית היהודי לווה ברעש גדול, כאשר בפחות משנה הודיעה יחד עם יו"ר הבית היהודי דאז, נפתלי בנט על הקמת מפלגתם  "הימין החדש" במהלך שהפתיע ופגע בבית היהודי. המהלך לא צלח עבור השניים כאשר בבחירות אפריל, הימין החדש לא עברה את אחוז החסימה, אך עם ההערכות לבחירות השניות  התחברה הימין החדש עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי והוקמה "ימינה". בתום הבחירות אמנם נפרדה הרשימה חזרה לשתי המפלגות - הבית היהודי והימין החדש, אך כעת מסתמן סדקים בימין החדש ובנט ככל הנראה בוחן אפשרויות הצטרפות  לליכוד. כעת נודע כי שקד שוחחה עם חברי מרכז הבית היהודי, המנכ"ל ניר אורבך וח"כ מוטי יוגב לבדוק את היתכנות הדבר. עבור שקד האפשרות להצטרף לליכוד פחות ריאלית בשל יריבות אישית בינה לבין ראש הממשלה נתניהו, ובכירים נוספים בליכוד שאין להם כל אינטרס לקדמה

ככל הנראה שקד תנסה להפעיל לחץ ציבורי על יו"ר הבית היהודי הרב פרץ לקצר לה את תקופת האכשרה ולהשתלב בחזרה בפריימריז של המפלגה, כאשר המטרה הסופית היא לגבש תמיכה ריבה מתוך המפלגה ורבניה  ע"מ להתמודד  מול פרץ על ראשותה.

בסביבתה של איילת שקד מסרו כי היא  "עורכת פגישות עם כל הגורמים הפוליטיים בימין, כדי לגבש תוכניות פוליטיות לקראת העתיד".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר