ח"כ ליברמן מציג : מתווה ישראל ביתנו להקמת ממשלת אחדות

יו"ר ישראל ביתנו, פרסם הערב את מתווה המפלגה להקמת ממשלת אחדות שכולל את הליכוד, ישראל ביתנו וכחול לבן: "על מנת לממש את המתווה הנ"ל, נתניהו חייב להיפרד מגוש החרדים-משיחיים שהקים"

חדשות כיפה
י בתשרי התשפ
,
09 באוקטובר, 2019 22:52
יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אביגדור ליברמן פרסם הערב (ד) את המתווה שלו להקמת ממשלת אחדות. ליברמן מציג תוכנית בת 4 שלבים להקמת ממשלת אחדות לאומית: ""ישראל ביתנו" היתה המפלגה הראשונה שהבינה והפנימה שאין אלטרנטיבה אחרת חוץ מהקמת ממשלת אחדות לאומית. דיברתי על כך לאורך כל מערכת הבחירות וגם לאחר שהתפרסמו תוצאות הבחירות. כפי שהבטחתי, אני מציג היום תוכנית בת 4 שלבים להקמת ממשלת אחדות לאומית.
שלב ראשון – הקמת צוות משותף לשלוש המפלגות ("כחול לבן", "הליכוד" ו"ישראל ביתנו") לגיבוש קווי יסוד של ממשלת האחדות. בראש ובראשונה, אנו חייבים להגדיר באופן ברור ובהיר את כל הנושאים הנמצאים על סדר היום – ביטחון, כלכלה, חברה, דת ומדינה. ישנן שאלות שנצטרך לתת להן מענה ולהגיע להסכמות באשר לפתרונות מקובלים. לדוגמא, האם אנו ממשיכים במדיניות "ההסדרה" מול רצועת עזה? האם נבצע קיצוץ רוחבי עמוק או שנעלה מיסים, או שניהם יחד? האם ממשיכים בישום מתווה הנכים והעלאת קצבת הנכים לגובה שכר המינימום? האם אנו פועלים לתת הכנסת מינימום לכל גמלאי בגובה 70% משכר המינימום? האם משלימים את חקיקת חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית? האם מבטלים את חוק המרכולים? ועוד סוגיות נוספות רבות.
שלב שני – במידה ותושג הסכמה בנוגע לקווי היסוד יש לאמץ את מתווה הנשיא לרוטציה על ראשות הממשלה.
שלב שלישי – תוקם ממשלת אחדות המרוכבת משלוש המפלגות "כחול לבן", "הליכוד" ו"ישראל ביתנו", אשר תפעל לאישור תקציב המדינה לשנת 2020 באופן מיידי, ולאישור תכנית רב שנתית (תר"ש) כפולה לצה"ל ל- 10 השנים הבאות.
שלב רביעי – על בסיס קווי היסוד הקיימים והתקציב המאושר, כל מפלגה שתרצה להצטרף לממשלת האחדות תוכל לעשות זאת."

ליברמן מוסיף כי זה המתווה היחיד שיכול להוביל את מדינת ישראל להקמת ממשלה יציבה :" זה המתווה היחיד שיכול להוביל את מדינת ישראל להקמת ממשלה יציבה, במידה וכל המעורבים יהיו מסוגלים להתגבר על כל המשקעים והאמביציות האישיות. בכל מקרה ולמען הסר ספק, "ישראל ביתנו" לא תצטרף לשום ממשלה צרה, לא של הגוש החרדי-משיחי בראשות נתניהו ולא לממשלת שמאל בתמיכת רשימת החתרנים (הרשימה המשותפת) מבחוץ."

ומציג את התנאים הכרחיים כדי שהמתווה יוכל לצאת לפועל :"על מנת לממש את המתווה הנ"ל, נתניהו חייב להיפרד מגוש החרדים-משיחיים שהקים וגנץ חייב לקבל את מתווה הנשיא. אני שב ומדגיש לאחר אישור קווי היסוד, הקמת הממשלה ואישור תקציב המדינה לשנת 2020, כל מפלגה שתרצה לקחת חלק בממשלת האחדות על פי העקרונות שנקבעו מראש, תוכל לעשות כן."

09.10.2019

1. חחחח רעיון גאוני...חידוש היסטורי (אנונימית)

את הרעיון הזה עוד לא שמענו אף פעם

דווח על תגובה לא ראויה
09.10.2019

2. דבר ראשון שליברמן יסביר למה דאוד ופאניה הולכים לכלא בגללו והוא לא יודע מה הסיבה (רמי)

דווח על תגובה לא ראויה
09.10.2019

3. ולמה בדיוק צריך אותו המלווה הזה (בני)

אפשר להשיג אותו דבר בלעדיו....

דווח על תגובה לא ראויה
10.10.2019

4. רשע מרושע! (ד"ר שלום פליסר)

אין הגדרה אחרת לטיפוס הזה...

דווח על תגובה לא ראויה
10.10.2019

5. הבוס ( צדק)

עכשיו הוא מתחיל לנהל את המדינה והדרישות שלו הם כדי להפיל את ביבי שילכו לבחירות בסופו של דבר תקום ממשלה גם בלעדיו ומחפש את החברים שלו

דווח על תגובה לא ראויה
10.10.2019

6. יום בריאות הנפש (סלומון)

ליברמן. עד לקריאת שורות אלה הייתי משוכנע שאתה אדם נבון ותביא הצעה אטרקטיבית שאף מפלגה לא תסרב לה. לצערי התאכזבתי מאוד ולדעתי, הצעתך הובאה ביום זה לא סתם. היום יום בריאות הנפש ומה שברור יותר מכל זה שאתה חולה נפש ברמות הגבוהות וצריכים אנו להיות מאוד מודאגים מכך.

דווח על תגובה לא ראויה
10.10.2019

7. גאון? כנראה אידיוט (ריאליסט)

בשביל זה לא צריך את ישראל ביתנו אפשר גם ליכוד וכחול לבן גם בלעדיו.
טוב לא באמת ציפינו ממנו למשהו מבריק

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנה בירושלים אמש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההפגנות נגד נתניהו: 16 נעצרו

קרא עוד