סגור

אלו המסקנות של הבית היהודי מהבחירות האחרונות

במפלגה הפיקו לקחים משתי מערכות הבחירות שהיו השנה, זאת על ידי צוות חשיבה שבנה תכנית ארוכת טווח לציונות הדתית. "נפנה לאיחוד כולל של הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית על מנת לממש את רצון הציבור"

גלעד כהן, חדשות כיפה
ח בתשרי התשפ
,
07 באוקטובר, 2019 19:18
אורבך, פרץ וסילמן עם תכנית החומש

אורבך, פרץ וסילמן עם תכנית החומשצילום: הבית היהודי

כחלק מהפקת הלקחים והסקת מסקנות משתי מערכות הבחירות שהיו השנה, הקים יו"ר הבית היהודי ושר החינוך הרב רפי פרץ צוות חשיבה שיבנה תכנית ארוכת טווח לבית היהודי בפרט ולציונות הדתית בפרט.  במסגרת התכנית תיעשה בדיקת עומק והפקת לקחים ממערכות הבחירות האחרונות וכן חידוד ובירור שאלת הזהות הציונית דתית במרחב הפוליטי בישראל.  

מיד בתום הבחירות פנה יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ לסגן השר לשעבר הרב אלי בן דהן שסיים שנים ברוכות של פעילות פוליטית עניפה ולח"כית לשעבר עידית סילמן להוביל את התוכנית יחד עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך על מנת לגבש את התכנית.

אחת הפעולות המרכזיות במהלך היא הקמת מועצה ציבורית רחבה שתייצג את מגוון הזרמים בציונות הדתית ותפעל באמצעות שולחנות עגולים בכלל סוגיות הליבה הערכיות של הציבור. המועצה תפעל באופן שוטף ותייצר ניירות עמדה שיחייבו את הסיעה לדון בהם ולקיים בפועל את מסקנותיהם.

במכתב שנשלח לכלל הפעילים אומרים בבית היהודי כי "בסיום שנה בה הציונות הדתית מסכמת שתי מערכות בחירות מאתגרות ומורכבות ולאחר משבר פנימי ממנו יצאנו מחוזקים, כעת הבשילה השעה לקיים בדק בית  וברור מעמיק בנוגע להמשך דרכה, למיקוד מטרותיה ולשינויים היסודיים שעל  מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית לעבור במטרה לקחת חלק משפיע במרחב הציבורי והפוליטי במדינת ישראל בשנים הבאות".

עוד הם מציינים כי כבר כעת ניתן לפנות אליהם על מנת להעלות רעיונות לסוגיות הליבה וכן להמליץ על מועמדים ומועמדות לחברות במועצה הציבורית. בשלב השני אומרים, "נפנה לאיחוד כולל של הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית על מנת לממש את רצון הציבור ולמקסם את היכולת האלקטורלית של הציבור על שלל גווניו." 

ח"כל עידית סילמן מסרה: "משימתינו להוות בית מייצג לכל הזרמים והגילאים מתוך ראיה כוללת ערכית של הציונות הדתית לכלל אזרחי המדינה של הכלה סובלנות ומצויינות. מדובר בתהליך עמוק ומשמעותי,  באופן נייצר מפלגה אחת שרוב בנות ובני הציונות הדתית יוכלו להנות מהנהגתה והרגשת יצוג בציבורית בכלל ובכנסת ישראל בפרט."

מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך מסר: "חיבור הכוחות בציונות הדתית אינו מתחיל ונגמר בפוליטיקה. הוא תוצר של עבודת עומק שמציבה את האתגרים והמשימות של הציונות הדתית לעשור הקרוב. הפקת הלקחים וההערכות להמשך מתבצעת בשני מישורים: המפלגתי והציבורית. במקביל לסיום עבודתה של המועצה הציבורית ושרטוט מפת הדרכים, נפנה לאיחוד של כלל הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית."

07.10.2019

1. זה לא ספין של סמוטריץ. (חיים)

עוצמה יהודית קיבלה בבחירות האחרונות 84 אלף מצביעים למרות הקמפיין המטורף נגדם. אני מאמין שבפועל היו להם 4 מנדטים ויותר...
אבל גם אם נניח שהם איבדו 40 אלף בגלל הקמפיין נגדם, זה אומר שיש להם 124 אלף.
בנוסף יש את החבדנקים ששווים עוד 30 אלף, שיצביעו להם במידה ויקבלו מקום ראוי...
לסיכום:במידה והבית היהודי יחברו לעוצמה יהודית ויתנו להם מקום ראוי, הם יקבלו 150 אלף בוחרים נוספים.
סדר הרשימה לכנסת הבאה: בית יהודי:1,3,4,6,7 עוצמה יהודית:2,5,8,9.
סמוטריץ לא מוסיף/מוריד כלום, הוא יתאדה ויעלם, ולכן החבירה אליו מיותרת ומזיקה. לעומתו, איתמר בן גביר יתנהג תמיד ביושר והגינות, מילה שלו זה מילה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.10.2019

2. לא תעשו פריימריז, לא נבחר בכם. (קישקושים)

מעניין מה יהיה התירוץ הפעם.
אין זמן, אחריות לאומית, בנט פרש בהפתעה.
עכשיו זה הזמן למפקד מהיר ועריכת פריימריז...

דווח על תגובה לא ראויה
08.10.2019

3. בן אדם מה לך נרדם (אליהו)

"בן אדם , מה לך נרדם ?"
תרדמה נפלה על ישראל ועל רבניה . אין כוונה להתוודות על הפשעים של ייצוא צבאי למדינות רצחניות.אין בושה , ואין חמלה.
תרדמה שפירושה ,שאסור לערוך חשבון נפש על הפשעים הגדולים ולשאול מי אנחנו ?
מחר יום כיפור. הרבנים לא ידברו בבתי הכנסיות על האיסור לסייע לרצח עם ופשעים נגד האנושות.הם יתעלמו , פשוט יתעלמו.
מסכן העם היהודי שהרועים הרוחניים לא רגישים לפשעים מחרידים.
לא רבני ישראל הם כי אם רבני השתיקה ,והבית היהודי שותק . חרפת השתיקה .
ולמרות שתיקתם רווח והצלה יבוא לנו ממקום אחר .
נפעל , לעורר עם , להעצים עם שיהיה מסוגל להביט במראה .לערוך חשבון נפש ולהשיב עם לאהבת האדם שבו. ולחמלה שבו. עם ישראל - אהבת ישראל ואהבת האדם - אהבה אחת . כי כולנו נבראנו בצלם אלוקים .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Orel Cohen/FLASH90

מזעזע: חרדים קיצוניים הציתו זרים שהונחו על קברי חללי צה"ל

קרא עוד