סגור

סמוטריץ': מוכן לזוז הצידה בשביל ממשלת אחדות

שר התחבורה אמר בישיבת ראשי 'בלוק הימין' כי הוא לא רוצה להיות מי שבגללו יתקיימו בחירות בפעם השלישית: "חשוב יותר מהנאמנות הפוליטית". ראשי המפלגות סירבו להתחייב עד הסוף שלא ימליצו על מועמד שאינו נתניהו

חדשות כיפה
ג בתשרי התשפ
,
02 באוקטובר, 2019 21:40
סמוטריץ

סמוטריץ' מגיע אצל נתניהוצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם מתחילים להיבקע סדקים ב"בלוק הימין"? על פי פרסום הערב (ד') בחדשות 12, חלק מראשי מפלגות הימין, בהם ח"כ משה גפני מיהדות התורה וראשי 'ימינה', סירבו להתחייב להצעת השר זאב אלקין בפגישתם הבוקר, כי ימליצו על נתניהו בכל מקרה גם אם בני גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה, והמנדט יוכל להימסר לכל ח"כ שיביא 61 ח"כים שימליצו עליו.

באם ישיב נתניהו את המנדט לנשיא, ויודיע לו שלא הצליח להרכיב ממשלה, כפי שהוא צפוי לעשות, אולי אפילו בימים הקרובים, צפוי הנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על יו"ר כחול לבן, ולהעניק לו 28 ימים לטובת המשימה. אם ייכשל גנץ, החוק מותיר 21 ימים בהם כל אחד מחברי הכנסת, אם יביא 61 ח"כים שימליצו עליו בפני הנשיא, יכול להרכיב את הממשלה. לאחר התקופה הזו הכנסת מתפזרת באופן אוטומטי.

על פי הפרסום, אלקין ביקש כי ראשי ה"בלוק" של מפלגות הימין, יחתמו על מסמך התחייבות כי בכל מקרה יישארו נאמנים להמלצה על נתניהו, ולא ימליצו על אף מועמד אחר. כאמור, חלקם סירבו להתחייב לכך.

הימין החדש וימינה יישארו בחוץ?

עוד על פי אותו פרסום, שר התחבורה ויו"ר האיחוד הלאומי, נציג 'ימינה' בצלאל סמוטריץ', אמר בדיון כי הוא מוכן לזוז הצידה אם הוא הגורם המפריע להקמת ממשלת אחדות. סמוטריץ' אמר את הדברים לאחר שאנשי המו"מ של הליכוד הסבירו לראשי המפלגות כי בעיני כחול לבן, ה"סמוטריצ'ים", כהגדרתם, מהווים סדין אדום בעיניהם. 

סמוטריץ' אמר, על פי הדיווח, כי "אני לא רוצה להיות זה שיגרום לכך שהמדינה תהיה בדרך לבחירות שלישיות", והסביר כי הוא מעדיף להישאר מחוץ לממשלה, ולתמוך בה מבחוץ במקרה הצורך, אם זה הדבר היחיד שיוכל להוביל להקמת ממשלת האחדות. לדברי סמוטריץ', הנאמנות הפוליטית פחות חשובה מאשר הקמת ממשלה ומניעת בחירות נוספות. דווח כי גם נפתלי בנט אמר דברים דומים בדיון.

02.10.2019

1. אז יאלה תזוז כבר ותעוף לנו מהעיניים רק מדבר ומדבר (יאיר)

כלומניק רודף כבוד אל תדבר פשוט תזוז כבר גם ככה אתה לא שווה חצי מנדט מאד יכול להיות שבלעדיך ימינה הייתה מקבלת יותר מנדטים , תזוז ממקומך עוד הערב ותחסוך לכולנו את הסבל בלשמוע את הדיבורים בלי הכיסוי שלך

דווח על תגובה לא ראויה
02.10.2019

2. מישהו מאמין לנוד הנפוח? (סמוטריץ נרקומן כבוד)

ימכור את אמא שלו בשביל כבוד,
הלך ללמוד עם אבא שלו במרכז,שכולם יצמו אותו,חולה פרסום,מי שרוצה ללמוד הולך למקום צדדי,לא מסוגל לקלוט שורה בגמרא,
זה מה שקורה שהורים לא נותנים ריטלין לילד שלהם, מסכנה משפחתו, רחמים על אישתו.

דווח על תגובה לא ראויה
03.10.2019

3. אחדות (לוי)

סמוטריץ רק בגללך בסיוע בנט לא תקום ממשלת ימין אתם בלעדית אחראים לכך ובתיקווה שאתם תשלמו את המחיר , בכול מצב אין היום מי שישמור על ארץ ישראל כמו עוצמה היהודית ובן גביר . ואני קורא לחזק אותם . בהצלחה בבחירות הבאות עלינו לטובה . ואולי מישהו מכם יפיק לקחים .

דווח על תגובה לא ראויה
03.10.2019

4. אין אמונה בליכוד חיים בדיקטטורה אין להם דיעה. רק דף מסרים. (דן)

הליכוד זה רובוטים מדברים רק עם דף מסרים.

דווח על תגובה לא ראויה
03.10.2019

5. מהלך נכון וערכי במקרה הצורך, לא להאמין כמה אידיוטים מצביעי עוצמה שמגיבים פה, אפס מודעות עצמית, אפס ביקורת, רק חבל שפרלמטנר מוצלח כל כך יהיה רק ח" (אור)

תלמיד חכם, איש ערכי, אדם טוב.
וכן לא מעט תורניים לאומיים מצביעים בשבילו לימינה.
אבל מצביעי עוצמה שדופקים שוב ושוב את הימין עם ההתעקשות שלהם שרק הם יודעים מה טוב לעולם לעוםם לא יצליחו לקלוט את זה...

דווח על תגובה לא ראויה
03.10.2019

6. ומה עם הבעיה השניה הרבפרץ, לא בא בחשבון (דתלש)

לא מוכנים שיעסוק החינוך ילדנו או בכל תפקיד משיחי אחר שיפריע את שיגרת חיינו ויכפה עלינו איך לחיות בשבת , ביום ראשון, שני, שלישי וכן הלאה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנדלבליט. תוקף את נתניהו צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

מנדלבליט מגיב לנתניהו: נפעל ללא מורא, הניסיון לייחס שיקול לא ענייני לרשויות אכיפת החוק - מופרך

קרא עוד