ליברמן: "מקומה של הרשימה המשותפת - ברמאללה"

יו"ר ישראל ביתנו שבחר לא להמליץ אצל הנשיא על אף מועמד לראשות הממשלה מבהיר כי: "המפלגות החרדיות הן יריב פוליטי ולא אויב. הרשימה המשותפת היא גיס חמישי והמקום שלהם בפרלמנט ברמאללה"

גלעד כהן, חדשות כיפה 22/09/19 21:32 כב באלול התשעט

ליברמן: "מקומה של הרשימה המשותפת - ברמאללה"
יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, צילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, הסביר הערב (א') בחשבון הפייסבוק שלו מדוע בחר שלא להמליץ, לא על בנימין נתניהו ולא על בני גנץ לראשות הממשלה. "אני רוצה להדגיש, המפלגות החרדיות הן יריב פוליטי ולא אויב. לעומת זאת הרשימה המשותפת היא גיס חמישי, המנסה להרוס אותנו מבפנים והמקום שלהם בפרלמנט ברמאללה לא בכנסת ישראל".

יו"ר ישראל ביתנו הסביר כי בישיבת הסיעה שלו היום, הגיעו להחלטה לא להמליץ לנשיא על אף אחד מהמועמדים להרכבת הממשלה. "ההבטחה שלנו לבוחר היתה שהראשון מבין המועמדים שיכריז שהוא תומך בהקמת ממשלה ליברלית רחבה עם שלוש המפלגות: "הליכוד", "כחול לבן" ו"ישראל ביתנו", עליו נמליץ לנשיא", כתב ליברמן והוסיף: "מה שקרה מיד לאחר הבחירות הוא שנתניהו הקים את "גוש ההלכה" וגנץ מנסה בכל דרך לשמר את האופציה להקים ממשלה צרה עם החרדים והרשימה המשותפת. היעד של "ישראל ביתנו" היה ונותר להקים ממשלה ליברלית רחבה עם "הליכוד" ו"כחול לבן", ללא החרדים, המשיחיים, הרשימה המשותפת ומרצ".

ליברמן הדגיש וכתב כי "המפלגות החרדיות הן יריב פוליטי ולא אויב. לעומת זאת הרשימה המשותפת היא גיס חמישי, המנסה להרוס אותנו מבפנים והמקום שלהם בפרלמנט ברמאללה לא בכנסת ישראל".

"בימים האחרונים שמעתי פרשנים שונים ומשונים שטוענים ש"ישראל ביתנו" מערימה קשיים ושולפת שפנים חדשים מהכובע. כל הדרישות שלנו היום פורסמו ברבים לפני הבחירות ולאורך כל קמפיין הבחירות, ואנחנו מתכוונים לעמוד בהתחייבויותינו לבוחר. כפי שהבטחנו לציבור, "ישראל ביתנו" תעשה הכל על מנת לכפות על שתי המפלגות הגדולות הקמת ממשלה ליברלית רחבה. מה שמפריד בין הקמת ממשלה כזו לבין בחירות חדשות, זה ויכוח ילדותי בין נתניהו לבין גנץ מי יכהן כרה"מ ראשון. אני מקווה שנשיא המדינה יקח את ההובלה ויתווך בין השניים, ומצדי שיטילו מטבע מי יהיה הראשון", כך כתב יו"ר ישראל ביתנו בדף הפייסבוק שלו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר