בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מצופפים שורות: המפלגות החרדיות מגבות את נתניהו

בש"ס וביהדות התורה הבהירו במפורש שיילכו עם נתניהו בכל מחיר - כולל ישיבה באופוזיציה, ולא ייכנסו לממשלה עם גנץ וכחול לבן. דרעי: "

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כב באלול התשעט
,
22 בספטמבר, 2019 17:05
ליצמן ודרעי עם נתניהו

ליצמן ודרעי עם נתניהוצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפלגות החרדיות תומכות בנתניהו. לאחר דיווחים על כך שבמפלגות החרדיות לא שוללים את הסרת הווטו מישיבה עם יאיר לפיד, בש"ס וביהדות התורה מסירים את הספקות. יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר אחר הצהריים (א'): "אני שומע מאז הבחירות כמראה משאלות לב בשמאל, בכחול לבן שש"ס תעזוב את נתניהו ותעבור לשמאל. שומע גם קופלימנטים עלי שאני בחור חכם וכו'. גם מביאים ראיה שלא השתתפתי במפגש הימין. זה לא נכון. אני יזמתי את הבלוק". 

"צר לי לאכזב את כולם. ש"ס תמשיך להיות בצד של נתניהו. נקודה. אנחנו לא נוותר על העקרונות שלנו, על השבת, המסורת, היהדות, ההתיישבות ועוד. מי שפסל אותנו וניסה להוריד כל זיקה יהודית זה לא אנחנו. אנחנו נעשה הכל כדי שישמור על הצביון היהודי של המדינה".

דרעי הדגיש כי מפלגתו, שהגדילה את כוחה במנדט בבחירות, תמליץ על נתניהו: "המשלחת של ש"ס שתהיה היום אצל הנשיא תמליץ על נתניהו". הוא פנה לבני גנץ וקרא לו להיכנס למו"מ: "בערב הרחמים והסליחות אני קורא לפיוס ואחדות. אני קורא לבני גנץ, ראש הממשלה קרא לך לשבת בארבע עיניים. חבל שלא הסכמת. עוד לא מאוחר. הוא מייצג אותנו. אתה עוד יכול לעשות זאת. העם רוצה את זה".

על הפלונטר הפוליטי הוסיף יו"ר ש"ס: "יש עוד הרבה אפשריות מעבר לבחירות שלישיות. תחכו ותראו. אנחנו חתמנו הסכם עם נתניהו והוא ינהל את המו"מ על סמך הסטטוס קוו וחוק הגיוס על פי מה שסוכם בסוף. אנחנו הולכים רק על נתניהו ומחפשים את המכנה המשותף. לצערי גנץ מסרב לדבר על נתניהו, כנראה שתומכי הטרור שנמצאים בתוך המפלגות הערביות יותר כשרים מאיתנו".

גם ביהדות התורה לא מהססים ללכת עם הליכוד ונתניהו בכל הכוח. לאחר פגישתם של ראשי המפלגה, יעקב ליצמן ומשה גפני, עם ראש הממשלה, הודיעו במפלגה כי "סוכם למתן המשך גיבוי חד משמעי לנתניהו יחד עם 'בלוק הימין'".

22.09.2019

1. יש להם ברירה ? מחר בבוקר כל המיליארדים יפסיקו לזרום והחברה יצטרכו ללכת לעבוד (אפי מועלם)

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

2. תגובה למועלם (תל אביב יפו)

עו אחד ששתה מכוס תרעלת ההסתה. פוי.

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

3. דרעי וליצמן יוכלו להמשיך להפגין נאמנות לנתניהו (עמיר)

בכלא רמלה

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

4. אנטיציונים (אבי)

אנטיציונים חרדים לנתניהו
אנטיציונים ערבים לגנץ

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

5. געגועים לרב עובדיה (Y)

בימי הרב עובדיה, ש"ס לא הצהירה נאמנות לאף גורם מראש. היא היתה לשון מאזניים בין המערך לליכוד, יכלה להצטרף לכל אחד מהגושים תחת התנאים שלהם (שמירה על סטאטוס קוו). מדהים שכוחה של ש"ס עולה מבחירות לבחירות, כי מבחינת תובנה פוליטית הם רק נחלשים...

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

6. למגיב 5 (רון)

ארור היום בן עלתה המפלגה הזאת לאוויר.מי שהקים אותה היה עוכר חילונים,סכסכן ותככן ואיש רע
מפלגה שהוקמה בחטא וסופה קבורת חמור

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נשיא המדינה ראובן ריבלין צילום: קובי גדעון לע"מ

הנשיא ריבלין: "רצח של מפגין או רצח ראש ממשלה - אינם תרחיש דמיוני"

קרא עוד