האם יו"ר האופוזיציה הבא הוא איימן עודה? לא בטוח

החשש מכך שיו"ר הרשימה הערבית המשותפת יכהן כיו"ר האופוזיציה קיים. אך דווקא במקרה של ממשלת אחדות, הסיכוי שזה יקרה קטן מאוד. ההסבר בפנים

גלעד כהן, חדשות כיפה
יח באלול התשעט
,
18 בספטמבר, 2019 13:49
ח"כ איימן עודה, יו"ר האופוזיציה?

ח"כ איימן עודה, יו"ר האופוזיציה?צילום: פלאש 90, הדס פרוש

צמד המילים שנשמע הכי הרבה מאז ליל הבחירות אמש הוא: ממשלת אחדות. על פי רוב התרחישים, במצב כזה של שוויון בין הליכוד לכחול לבן, ובמקביל מפלגת ישראל ביתנו בראשותו של אביגדור ליברמן לא תשב בממשלה ימינית-חרדית, התרחיש האמתי ביותר הוא הקמת משלת אחדות. אך, אם לא הליכוד ולא כחול לבן יישבו באופוזיציה, אזי המפלגה השלישית בגודלה - הרשימה הערבית המשותפת היא זו שתנהיג את האופוזיציה. האומנם? לא בטוח בכלל.

החשש מכך שיו"ר הרשימה הערבית המשותפת, ח"כ איימן עודה יכהן כיו"ר האופוזיציה קיים. זאת מכיוון שלראש האופוזיציה במדינת ישראל יש תפקיד מוגדר בחוק עד שנת 2000, כאשר שינתה הכנסת את החוק, והתפקיד הפך למשמעותי יותר. ראש האופוזיציה מקיים פגישות עדכון עם ראש הממשלה בנושאים הנוגעים גם לביטחון המדינה, דבר שיכול להדיר שינה מעיני כמה מאזרחי ישראל.

אז נכון שעל פי חוק, את תפקיד יו"ר האופוזיציה תופס חבר הכנסת מהסיעה הגדולה ביותר מסיעות האופוזיציה, אבל, וכאן יש "אבל" גדול - אם יותר ממחצית חברי האופוזיציה הודיעו ליו"ר הכנסת בכתב, בכל עת, על חבר כנסת אחר מביניהם, אזי הוא זה שיכהן בתפקיד החשוב. זאת אומרת, שבמידה ותורכב בסופו של דבר ממשלת אחדות שתכלול את הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו ותשאיר את הסיעות החרדיות מחוץ לממשלה, יוכלו הן, הסיעות החרדיות, בין אם זה אריה דרעי או יעקב ליצמן לכהן כיושבי ראש האופוזיציה, ולא לאפשר לח"כ איימן עודה לאייש את התפקיד.

18.09.2019

1. מגבלה ל"אבל" - צריך רוב חברי אופוזיציה. האם העבודה והמחנה הדמוקרטי ירצו יו"ר אופוזיציה חרדי? החרדים 17 מנדטים, העבודה המחנה הדמוקרטי 11 (הייתי אומר שברק יהיה יו"R האופוזיציה אבל הוא לא יהיה ח&)

דווח על תגובה לא ראויה
18.09.2019

2. תכינו את עצמכם לבחירות חוזרות בעוד ארבעה חודשים (JACOB COHEN)

דווח על תגובה לא ראויה
18.09.2019

3. כל הציבור הדתי לאומי על גווניו (אומץ לב)

נכשל באחדות!!!!! בן גביר אם היה מקבל תמיכה מכולכם היה היום יושב ראש.
לכתחילה אם הייתם מתאחדים נותנים לו גב חזק היה ברור מאליו עובר את אחוז החסימה

נכשלתם באחדות

דווח על תגובה לא ראויה
18.09.2019

4. שוב אתם מפקידים את גורלנו בידי החלילן מהמלין שדואג לעצמו תיראו להיכן הוא הביא אותנו אם שתי מערכות בחירות מיותרות תפורות לפי כיתבי האישום שלו (לקח טוב)

דווח על תגובה לא ראויה
19.09.2019

5. מסכים עם מגיב 1 (ויקטור )

לא צריך הרבה,הליכוד וכחול לבן יכולים להרכיב ממשלת אחדות לבד (מה שמשאיר 55 ח"כים באופזציה) ואם החרדים מחליטים לעשות דווקא ,הם מצטרפים לאיימן עודה ויש להם 29 ח"כים שזה רוב האופזציה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.09.2019

6. אייכמן עודה (יהודי אמיתי)

שיעשו לאייכמן עודה משפט ותליה כמו שעשו לאייכמן הקודם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנה בירושלים אמש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההפגנות נגד נתניהו: 16 נעצרו

קרא עוד