סגור

איילת שקד לכיפה: "המפלגה הגדולה זה בלוף"

יושבת ראש ימינה מנסה להתחמק מקמפיין הגוועלד של נתניהו: "אנחנו יכולים לגמור עם 6-7 מנדטים", ומספרת איך זה להיות אמא תוך כדי קמפיין בחירות: "אופיר אמר לילדים 'אמא עכשיו במילואים'"

מירב כהן, חדשות כיפה
יב באלול התשעט
,
12 בספטמבר, 2019 14:53
איילת שקד

איילת שקד צילום: פלאש 90

הראיון עם יושבת ראש ימינה, איילת שקד, נערך בתוך מטה מפלגת ימינה בקריית שדה בתעופה, בו מורגשת מתיחות לקראת הימים האחרונים של הקמפיין, ופחד משתיית הקולות של נתניהו והירידה בסקרים

צפו בראיון המלא: 

המצב בסקרים הולך ומדרדר. איך את מסבירה את זה?

"נכון. הימים האחרונים תמיד קשים עבור מפלגות הימין האידאולוגיות. בדרך כלל נתניהו מתחיל 'בבליץ' ראיונות בשלב הזה, ומפחיד את הציבור עם בלוף המפלגה הגדולה. ראינו איך הבלוף הזה קרס במערכת הבחירות הקודמת, אחרי שהליכוד אומנם היתה המפלגה הגדולה ביותר, אך הגוש כולו קרס כי אנחנו לא עברנו את אחוז החסימה. ב-2009 לבני קיבלה יותר מנדטים מנתניהו, אבל הוא זה שקיבל את המנדט להרכיב את הממשלה. חשוב לי להבהיר לציבור שמה שחשוב זה כמות הממליצים, אנחנו נמליץ על נתניהו. אני קוראת לכל הציונות הדתית להתלכד סביב ימינה. המפלגה שלנו מייצגת את כל הקשת הרחבה של הציונות הדתית ואת הימין האידאולוגי החילוני".

אתם מוציאים אחת לכמה ימים מכתב תמיכה של הרבנים בהם, אבל הציונות הדתית שאת פונה אליה לא מחכה להוראת הרבנים. יכול להיות שאתם פונים לחרד"לים וזה בזבוז משאבים? 

"אנחנו עושים גם וגם. הציונות הדתית היא מאוד מגוונת. אני עושה שבתות במודיעין ופתח תקווה ובמקומות שהם יותר מיינסטרים. אני לא חושבת שיש אחד בציונות הדתית שלא יכול למצוא את הבית שלו בימינה. בהחלט אני חושבת שאמירה של רבנים שתומכים במפלגה, זו אמירה חשובה שצריך להדהד אותה. ואגב, כל הרבנים של הציונות הדתית, למעט רבני הר המור והרב דב ליאור, תומכים בימינה. יש מאה וחמישים רבנים שתומכים בימינה". 

נתניהו הצהיר שהוא רוצה להחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן, וזו כנראה התשתית לתכנית טראמפ. מה תעשו כשיגיע הרגע לאשר את התכנית? 

"זה באמת מאוד מדאיג, אבל קודם כל אני רוצה לברך אותו על ההצהרה אתמול. כשבנט ואני נכנסו לפוליטיקה ופרסמנו את תכנית הסיפוח כולם הסתכלו עלינו כמו שני מטורללים, אז נתניהו נשא את נאום בר אילן ודיבר על שני מדינות. יש שני דברים מדאיגים - אחד שהוא דיבר רק על היישובים ולא על השטח, ואנחנו לא נרצה שהם יישארו כמו בלונים ללא חוט מקשר. הדבר השני, שבעצם הוא אמר מה הגזרים של תכנית טראמפ ולא המקלות. אנחנו יודעים שהמקלות יכולים להיות מאוד קשים, כמו לתת את מזרח ירושלים לפלסטינים או לעקור את ההתיישבות הצעירה (המאחזים מ.כ.), אלו דברים שלא יעלו על הדעת". 

את תצליחי להגיד לנשיא טראמפ שאת לא מקבלת את התכנית הזו? 

"בדיוק. טראמפ עשה הרבה מאוד עבור מדינת ישראל, אבל נתניהו צריך מפלגה גדולה ואידאולוגית לימינו, כדי שיוכל להגיד לנשיא טראמפ לא, במידה ונגיע למצב הזה. תדעי לך שהעובדה שבולטון (היועץ לביטחון לאומי של טראמפ, שהתפטר השבוע) וג'ייסון גרינבלט (השליח האמריקאי למזרח התיכון, שסיים את תפקידו לאחרונה) עזבו, זו בשורה לא טובה עבור ישראל, כי הם היו ידידים גדולים. היו להם דעות מאוד ניציות והם היו יכולים להיות חברים במפלגת ימינה". 

את אישה יחידה בראש מפלגה, יש חסרונות לכך שאת אישה בתפקיד הזה? 

"לא. זה קשה בגלל הבית, בבחירות זה מאוד קשה. לפני שנכנסתי לראיון שאלתי את אופיר בעלי; איפה שירה היום? הוא אמר לי 'עזבי, כבר איבדת כל קשר. היא הלכה לאביגיל'. אופיר לקח את הילדים ואמר להם; אמא עכשיו תהיה חודשיים במילואים. זה מאוד קשה". 

יש מאחוריך חבורת גברים מנוסים. הם מקבלים את המנהיגות שלך? 

"לגמרי. נפתלי ובצלאל הם חברים טובים שלי, אנחנו מכירים הרבה שנים ואנחנו אוהבים לעבוד ביחד. את הרב רפי אני לומדת להכיר וגם אוהבת לעבוד איתו. גם את שאר חברי הרשימה אני מכירה הרבה מאוד זמן ואנחנו עובדים בצורה טובה, בטח יחסית למפלגות אחרות - יש בינינו הרמוניה מאוד גדולה. לא תמיד מסכימים להכל, אבל העבודה מאוד טובה וכולם מאוד רוצים להצליח. 

הרב רפי ובנט אמרו שהם ויתרו לך על המקום הראשון. איך את מרגישה עם זה שלא לקחת אותו, אלא וויתרו לך עליו? 

"אם לא היה מגיע לי - הם לא היו מוותרים עליו. אני לא חושבת שיש הבדל בין 'ויתרנו' ל-'לקחתי'. מה שחשוב זה מבחן התוצאה, ואנחנו עובדים טוב ביחד, זה מה שחשוב". 

הירידה במנדטים היא גם בגלל שאת אישה? 

"לא. הירידה במנדטים היא רק בגלל שיש את העזיבה הרגילה לכיוון הליכוד. בבחירות האחרונות איבדנו 3-4 מנדטים. אנחנו כרגע בסקרים על 8-9 מנדטים, אנחנו יכולים לגמור עם 6-7, וזה יהיה רע מאוד. לא נקבל משרדים משמעותיים וראש הממשלה יקים ממשלה עם גנץ ועמיר פרץ. צריך להבין שמה שמשנה הוא גודל הגוש וכמות הממליצים, ולכן אני אומרת שאנשים שמזדהים איתנו ועם הערכים שלנו, ומעריכים את חברי הרשימה - תישארו איתנו, אל תתפנו ברגע האחרון ללכת למפלגה הגדולה". 

את יודעת כמה פעמים אני שמעתי אנשים אומרים לי בבחירות הקודמות 'כמעט הצבעתי בשבילכם, אבל בסוף נתניהו הלחיץ אותי'? בגלל זה אני אומרת לאנשים - אל תצביעו הצבעה אסטרטגית, כי אף פעם אתה לא יודע מה יהיו ההשלכות של זה. תצביעו לפי הלב שלכם ולפי מי שאתם הכי מזדהים איתו בכנסת, כי אם לא - אחר כך אתם תצטערו. אני גם שומעת אנשים אומרים 'אולי נצביע לעוצמה כי ככה הם יעברו'. אני אומרת לא, עוצמה לא יעברו. אם תצביעו להם אתם סתם מאבדים קולות לימין. אל תטעו עם הצבעה אסטרטגית - תצביעו למי שאתם באמת אוהבים ומערכים, ולמי שאתם רוצים שייצג אתכם בכנסת".  

12.09.2019

1. אנו רק עם עוצמה יהודית באש ובמים. ימינה-זה חצי שמאלה (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

2. יום אחד תחפשי את הילדים שלך אבל הם כבר יהיו גדולים וכך תאבדי את הזמן הטוב של הנעורים להיות לידם (זיוה)

את תצטערי אבל זה כבר יהיה מאוחר

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

3. רק עוצמה יהודית (עופרה )

לא חשוב מה תגידי עכשיו ! הפכתם את הציונות הדתית לאבק ! היה לכם שש שנים לטפל בהיתישבות! ובמחבלים שלא יעשו מסיבות בכלא ! רוצים ימין חזק רוצים ימין לא מתפשר ולא מתנצל .ימין ששומר על ארץ ישראל תורת ישראל עם ישראל חיילינו הגיבורים .ושדם יהודי לא הפקר. זה רק עוצמה יהודית הם עושים את העבודה ביום יום . רוצים שהם ילחמו ויעבדו בשבילנו מכנסת ישראל .בוחרים כף ומכניסים את עוצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

4. איילת שקד באה לפרק את גוש הימין (שי)

איילת שקד באה לפרק את גוש הימין מבפנים
היא רוצה לגרור את כל הגוש שמאלה אסור להצביע לה צריך להצביע רק עוצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

5. איזה טעות עשינו (חווה)

למנות אישה חילונית מחללת שבת לעמוד בראש מפלגה דתית, היא גם לא מוסיפה מנדטים חילונים... אז מה ההגיון לשים בראש מפלגה דתית אישה חילונית שמישהו אידיוט חשב שהיא "מגנט" מנדטים?! לימוד של קל וחומר פשוט אם איילת שקד ונפתלי בנט בימין החדש לא הצליחו למשוך אפילו מנדט אחד של חילונים, עכשיו שהם עם הרב רפי וסמוטריץ החילונים יבוא!? הגברת הנכבדה, לא מביאה אפילו רבע מנדט של חילונים וכל החרדלים צריכים להכניס אותה?!

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

6. בלי עוצמה יהודית אין ממשלה ימנית! (רק עוצמה יהודית)

אצל שקד באמת רלוונטי להיות במילואים.
עוצמה יהודית תדאג להלחם ברפורמים בשונה משקד ובנט שתומכים בהם

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

7. שיעור אזרחות בחינם (אברהם)

איך השיטה עובדת?
יש מפלגה אחת גדולה שקוראים לה "גוש הימין". גוש הימין מורכב מהרבה מפלגות:ליכוד,אגודת ישראל, שס,עוצמה יהודית, ימינה... זה לא באמת משנה לציבור, כמה מנדטים כל אחת מהמפלגות תקבל, מה שמשנה לציבור ובמיוחד למתנחלים ולחרדים, זה שלגוש הימין יהיה 61 מנדטים, אם אחת מהמפלגות לא עוברת, זה כאילו כל המפלגות קיבלו 0 מנדטים... כי כולן ללא יוצא מן הכלל, ישבו באופוזיציה.. זה לא משנה אם אתה אוהב את עוצמה או לא אוהב את עוצמה..., אם אתה רוצה שלא יפנו את כל יהודה ושומרון תצביע לעוצמה יהודית. לא יצוייר מצב שעוצמה יהודית הייתה עם 6 מנדטים אבל מפלגת שס הייתה על 4 מנדטים, המתנחלים היו צריכים להצביע שס, כי בלי שס כל הגוש נופל...

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

8. למה את משקרת? (אשר)

ברור שגודל המפלגה הגדולה מאוד משנה אם יהיו חייבים להקים ממשלת אחדות.
את רוצה את גנץ בתור ראש ממשלת האחדות?

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

9. שיעור אזרחות בחינם (אברהם)

האינטרס המפלגתי מול האינטרס הלאומי
כל פוליטיקאי נמצא בצומת הזאת וביתר שאת בזמן בחירות מצד אחד חשוב לו שהמפלגה שלו תקבל את מירב המנדטים מצד שני חשוב לו שכל הגוש אליו הוא שייך ינצח בבחירות, גם הוא עצמו יודע שבמידה ומפלגה אחת תיפול כל הגוש יפול...
הבעיה שלעיתים אצל פוליטיקאים מסויימים האינטרס האישי והמפלגתי גובר על האינטרס הלאומי.
בנוסף פוליטיקאים מנצלים את זה שרוב הציבור אינו מבין את השיטה על בוריה ולכן הם משתמשים בספינים (שקרים) על מנת ליצור מנגנון לחץ על הציבור...
דוגמא לספין שיקרי:סמוטריץ טוען שאם הבית היהודי קיבל 160 אלף קולות איך זה הגיוני שעוצמה יהודית תקבל 140?!
נשמע טיעון הגיוני... , אבל זהו ספין(שקר).
דבר ראשון אין להשוות בין מציאות פוליטית אחת למציאות פוליטית שניה בבחירות שעברו רצו 7 מפלגות ימין ועכשיו רצות רק 3.
דבר שני בבחירות שעברו,עוצמה יהודית הייתה בלועה בתוך מפלגה מגזרית ,כשהיא ממוקמת במקום לא ריאלי בכלל, זאת אומרת שבבחירות שעברו מצביעי עוצמה ובעיקר החילונים שבהם הצביעו למפלגות אחרות.
לדוגמא. הליכוד התחבר לכחלון. האם כל מצביעי כחלון עכשיו מצביעים ליכוד?! בוודאי שלא.. זה לא תרגילי חיבור וחיסור מנדטים.
עוד דוגמא:כהנא טוען שמצביעי השמאל מצביעים לעוצמה יהודית בסקרים... נשמע טיעון הגיוני...
אבל זהו ששוב זה ספין(שקר).
א.אם מצביעי מרץ מצביעים לעוצמה הם מורידים לעצמם. לא ראינו שגוש השמאל ירד...
לסיכום:הפוליטיקאים מנצלים את הבורות של המון העם.
לעיתים אצל פוליטיקאים מסויימים האינטרס האישי והמפלגתי גובר על האינטרס הלאומי.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

10. אני רק שאלה (אלי)

כמה היום משלמים על טוברוקים בכיוון מסויים? אולי נספיק לעשות קופה

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

11. שקד איילת (דוד)

א. איילת אינה יור ימינה ראש רשימה שמספר שניים ושלש הם ראשי מפלגות. אז לא יור ימינה בלוף מספר אחד. בלוף מספר שניים מפלגה גדולה זה בלוף את יודעת שזה לא נכון. בלוף שלוש רצית להיות ליכוד לא קיבלו אותך ואת לא מסתירה שאת רוצה להשתלב בליכוד נוטשת סדרתית בקצר די עם השטיקים

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

12. איילת צודקת, להצביע לליכוד זה גרוע (דני)

אבל הכי חשוב לתמוך בעוצמה יהודית, כי בלעדיה אין לימין רוב. אני הפעם מצביע לעוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

13. רק כחול לבן (יאיר לפיד)

ימינה זה בכלל מפלגה לא טובה

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

14. ימינה לפרוש מהמירוץ. להציל את הליכוד! (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

15. המפלגה הטובה ביותר, למענכם: 1) זהות בפתק מחל 2) איילת ונפתלי בפתק טב. (מצביע זהות)

לכן, עדיף פתק מחל, אבל מי שלא מסוגל שישים פתק טב - כמו גלעד אלפר.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

16. עצוב מאוד שיש דתיים שאינם שומעים לרבנים! רק ג'! (מיכאל סיני)

מדוע השלו' והאחדות צריכים להיות עם דתי-לונים, לייטים שאינם מחויבים לתורה, ולרבנים?

מדוע לא יתאחדו על יראי ד' יחד? סרוגים ושחורים?

מו"ר מרן הרה"ג הרב דוד חי הכהן מלמדנו שזה אפשרי, הוא חתם עם יהדות התורה על הסכם התחייבות לשמירה על שלמות התורה, העם והארץ!

רק ג'- יהדות התורה!

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

17. מסכים! צריך להצביע ע"פ האמת ולא הצבעה אסטרטגית, לכן רק ג'! (מיכאל סיני)

כיהודי השואף לשלמות בעבודת ד' איני יכול להתפשר על מפלגה דתילונית שערכיה אינם נלקחים ונשאבים מעולמה של תורה, אלא התורה היא ערך אחד, חשוב, אבל אחד בין ערכים רבים, שייתכן שבסדר העדיפות שלה הן גוברים על ערך התורה.

לכן רק ג' - יהדות התורה, שהתחייבה לשמור על שלמות התורה, העם והארץ.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

18. תקראו טוב (משה)

כך פועלת השיטה:
יש מפלגה אחת גדולה שקוראים לה "גוש הימין". גוש הימין מורכב מהרבה מפלגות: ליכוד, אגודת ישראל, ש"ס, עוצמה יהודית וימינה.
זה לא באמת משנה לציבור, כמה מנדטים כל אחת מהמפלגות תקבל, מה שמשנה לציבור ובמיוחד למתנחלים ולחרדים, זה שלגוש הימין יהיה 61 מנדטים.
אם אחת מהמפלגות הללו לא עוברת, זה כאילו כל המפלגות קיבלו 0 מנדטים... כי כולן ללא יוצא מן הכלל, ישבו באופוזיציה.
אז זה לא משנה אם אתה אוהב את עוצמה או לא אוהב את עוצמה..., אם אתה רוצה שלא יפנו את כל יהודה ושומרון אתה חייב להצביע לעוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

19. אל תתנו לנתניהו לסובב אתכם! (בנימין)

כולם מגלים אחריות ומצביעים לימינה!
לא מתפתים לקמפיין הגוועלד של נתניהו!
וברור שלא מצביעים למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה! לא רוצים ממשלת שמאל!
#ימני_מצביע_ימינה

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

20. שקד (אילן)

איילת שרה לא רוצה אותך חולה בראש

דווח על תגובה לא ראויה
20.09.2019

21. מלכתחילה החיבור היה צריך להיות בין כל הרבנים. להדגיש מה משותף. כמו יציאה לקרב. (חנה )

כל הרבנים היו צריכים למצוא את המשותף ולאחד את הגוש הדתי כך שללא יוצא מן הכלל כל חובשי כיפות הסרוגות היו מצביעים למפלגה אחת. האיחוד הוא כח והיה גורם לעוד הרבה אנשים לצאת ולהצביע.וכמובן הקולות לעוצמה יהודית שהלכו לטמיון. שהשם יהיה בעזרינו וימצא את הפיתרון הכי טוב לעם ישראל. להקמת ממשלה או סיבוב שלישי. מי יודע.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון. תחבורה ציבורית צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

שביתה כללית בתחבורה הציבורית? איגוד הנהגים הכריז על סכסוך עבודה

קרא עוד