בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ח"כ מכחול לבן על מצביעי הליכוד: "הם שחורים, אנחנו לבנים"

התבטאותו מעוררת המחלוקת של ח"כ רם בן ברק עוררה סערה קשה. בליכוד מיהרו להגיב: "ננצח את ההתנשאות של השמאל"

חדשות כיפה
כד באב התשעט
,
25 באוגוסט, 2019 13:53
רם בן ברק

רם בן ברקצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

התבטאות שנויה במחלוקת מבית כחול לבן. ח"כ רם בן ברק (כחול לבן) כינה באירוע 'שבתרבות', את מצביעי הליכוד שחורים ואת מצביעי מפלגתו לבנים. 

"אתה רוצה לקרוא לזה ימין ושמאל? תקרא לזה ימין ושמאל. אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים", כך אמר בן ברק לצחי דבוש באירוע שבתרבות.

ח"כ בן ברק מיהר להגיב ולסייג את דבריו: ‏‎"הכוונה היא לחושך ואור שחור ולבן ליברלי ופשיסטי. כל דבר אחר זה פשוט לא נכון. וחבל שלוקחים את זה לשם".

בליכוד לא נשארו אדישים לדבריו של בן ברק נגד מצביעיהם, והתייחסו לדברים: "עוד התבטאות אומללה של אנשי מפלגת לפיד-גנץ נגד מצביעי הליכוד. אחרי שקראו לנו מנשקי קמעות ומזוזות, אחרי שקראו לנו בבונים, עכשיו ח״כ רם בן ברק מכנה את מצביעי הליכוד "שחורים". התשובה שלנו תגיע בקלפי - הליכוד חייב לנצח את ההתנשאות של השמאל". 

השר אריה דרעי (ש"ס) הגיב גם הוא לדברי ח"כ בן ברק: ‏"הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו. 
ח״כ רם בן ברק תתבייש! לכנות אנשים שחורים, כי הם בוחרים להצביע למפלגה שאינה נראית לך? פעם בבונים, פעם מנשקי קמעות וכעת שחורים. ראשי כחול לבן, תתנערו מהאמירה הגזענית והחמורה של חבר רשימתכם".

בהמשך הגיב ח"כ בן ברק וניסה להבהיר: "לדברים שאמרתי באירוע שבת תרבות הייתה כוונה אחת ויחידה - הבחירה בין הליכוד לכחול לבן היא בחירה בין הנהגה חשוכה ומפלגת לבין מנהיגות ראויה ומאחדת שתשיב את האור והתקווה לאזרחי ישראל. כל פרשנות אחרת היא עיוות. הצייצנים שקופצים כעת מבקשים דבר אחד - להמשיך ולהפיץ שנאה בעם לטובת צרכים פוליטיים צרים".

25.08.2019

1. אריה דרעי, למה שיתנערו? להיפך. שישימו את זה בכביש איילון כסיסמת בחירות (רות איזיקוביץ)

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

2. רם בן ברק (מאיר)

חלאת אדם איש נטול השכלה תתבייש לך.גנץ תתעורר וסעיף חלאה זו

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

3. טימטום (ממלושי)

רץ לפוליטיקה ממטיר נזקים על ימין ושמאל.

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

4. עידן הנבואה (שחורה מה לעשות)

מה משנה שחור בחור נחור מחור. האמת באמת בני ישראל היו כהים דומים לעדות המיזרח אבל במהלך הגלות ניכנסו ויצאו וככה היתגבשנו. מה שחשוב זה המוסר הוא החשוב המוסר של עולם הנבואה. היום כולם מאכזבים. וצריך להחליף את רף הכהונה ברף הנבואה ואז הכל יסתדר בסבבא כולם יישרו קוו. אלה של היום אבדה התיקווה מהם כולם. העם חייב להחליט , נעשה ונישמע לתקליט. התקליט שהוא הכי אנחנו זה עולם הנבואה. הבה נכניס אותו לעולמנו ונירקוד את כל הטוויסטים שבעולם לאבא סבבא והכל יהיה בסדר .

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

5. המזרח אירופאים הנחותים (אדולף ויינשטאפן)

עדיין לא הפנימו שרובם צאצאי עגלונים מהשטעטל ,על מי אתם מתנשאים?מי אתם ומה אתם מלבד צאצאי חוטבי העצים ושואבי המים של אירופה הבזויה

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

6. מצביע לעמיר פרץ (בוזגלו)

השחורים לעמיר פרץ בואו מכחול לבן תתקבלו באהבה וחום

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

7. ספרדים (בורקיטוס)

זו האמת אני ספרדי בן 70 שנה.פרימטים שיכורים מובטלים.תאמרו לי מדוע חברי הכנסת של הליכוד האשכנזים לא נמרחים על ביבי שותקים.ורק הפרנקים ביתן אמסלם רגב אוחנה.זוהר מלקקים של אשכנזים מזדיינים

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

8. רם בן ברק (תמר)

רם בן ברק-מכבדת ומעריכה את פעלך אבל ממש חבל,חבל.אם לזה התכוונת-היית.פשוט משתמש במילים האלה ולא בשחור או לבן.יש מילים שצריך לדעת שהן נפיצות ולהמנע מראש מלהשתמש בהן.
כל הסבר שאחרי נדמע תירוץ עלוב.

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

9. שחורים (אכפתי)

צודק שחורים .אתם אשכנזים ןזה בדיוק הגזענות שלכם עם הליכוד אין גזענות השאר גזעניים
לא סתם יש אנטישמים אתם האשכנזים הבאתם את זה איתכם תחזרו לפולין לא צריכים אותם

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

10. מה הבעיה, אתם מתביישים בזה? (לבן שחור)

איזו מהומה! מישהו כנראה מאוד מתבייש במראה שלו. אני בהיר ואני סובל כאן מהשמש, למזלי נשוי למזרחית והילדים שלי יותר כהים ממני ולא סובלים כל כך. פתטים יאללא תתקדמו!

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

11. רם בן ברק (ציפי )

אתה לא רם מן העם בישראל ולא ברק אתה חושך ובטח לא בן למופת לען ישראל עם כל הכבוד לפועלך בעבר . שלא ניתן לבדוק את אישיותך . אתה לא צריך להיות נבחר העם
וק

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

12. שחורים (עדי)

כמה הוא צודק, האמת תמיד קשה, הלוואי שהחלק השחור ממצביעי הליכוד יתעוררו ויראו את המציאות כפי שהיא. הלוואי שיתחילו לבקר ויתחילו לטעון ולדבר מהראש ולא מהבטן.
מצידי שישארו ליכוד ויצביעו ליכוד רק שיגידו את האמת שינתחו את המצב עניינית ולא שטחי,

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

13. רם בן ברק (אני)

אני מבינה שאתה אשכנזי , מוצאל המאירופה או ממזרח אירופה, נכון אתה אשכנזי ואני שחורה, תמיד הייתי שיורה גם בשנות השישים בביה"ס שחילקו אותנו בסלקציה כן סלקציה , אשכנזים קבוצה א, אנחנו קבוצה ב' , והיו דיסלקטים (2) קבוצה ג, הם מסכנים היו כל היום מחוץ לכיתה. האשכנזים קודמו . הריצו אותם , הם הפגו למבנדסים, רופאים, טייסים עו"ד ואלופים בצה"ל, אותי ואת חבריי השחורים (בני עדות המזרח) ייעדו לחוטבי עצים ושואבי מים. היום כשקראתי את הכתבה הגזענית והאנטישמית והפשיסטית שלך נזכרתי , שבעצם אנחנו נמשפחה של כהנים ולויים (90 אחוז) אז אנחנו השחורים יותר נחשבים ממך. אצלכם האשכנזים היתה התבוללות הויכול להיות שאתה בכלל לא יהודי בנמהות שלך ובשורשים שלך לא אתה ולא חבריך למפלגת הלבנים אלה אוגלי החזיר ושינקין.

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

14. רם בן ברק (יהודיה)

רם בן ברק, גם בשנות השישים של המאה הקודמת דיברו המורים כך, חילקו אותנו ל-3 קבוצות, קבוצה א' על טהרת האשכנזים, קבוצה ב' אנחנו השחורים, קבוצה ג' (2) ילדים דיסלקטים שבילו תמיד בחוץ. את הקבכוצה הראשונה הריצו, קידמו, והם הפכו למהנדסים, רופאים, עו"ד, טייסים ועוד ואילו את הקבוצה השניה ייעדו לחוטבי עצעם ושואבי מים, הגזענות שלך, אנטישמיות שבך והפשיזם ששולט בך ובחבריך אלה הם הסיבות שאסור להצביע למפלגת בשר לבן. בשורשים שלך אתה גוי גמור, אין לך שורשים איתנים אני הסת של יעקב ישראל אבינו
ואתם ? ההתבוללות והחילוניות הבאתם מאירופה

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

15. בן ז.... (מאיר)

אני אשכנזי שנולד בארץ ואתה גזען הזבל של המדינה ימח שמך חלאה.

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

16. אתם לא עיתון. אתם שקרנים. (חושף האמת)

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2019

17. גם דודו טופז לא התכוון (נאום הצ'חצ'חים)

כחול לבן ( צהוב, אדום), מחזירה אותנו 40 שנה אחורה. ההתנשאות האשכנזית השמאלנית נמצאת בגנים שלהם. מימי מפא"י ועד היום לא השתנה דבר. למפלגת מפא"י היתה לפחות אידיאולוגיה וקצת קורטוב של יהדות, לשמאל הישראלי המודרני אין כלום. לא ערכים, לא אידיאולוגיה, לא זהות. מה שנשאר להם זה רק שנאה, הסתה וגזענות.

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2019

18. רם בן ברק (תמר)

עם הלבן מנגבים את הת...
רואים שיש לך לב שחור משחור

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2019

19. איזו חוצפה מאריה דרעי לדבר על גזענות?המפלגה שלו היא הההגזענית. מאז הקמתה ועד היום (ז.)

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2019

20. ההסבר עוד יותר גרוע - מה יותר מפלג מלומר "אנחנו בני האור והם בני החושך"? (זו בדיוק צורת ביטוי של שחצנים, פנאטיים וקיצוניים)

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2019

21. זה מותר מהתורה לשקר ככה כמו שאתם עושים? (ש)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גשם בקיץ? צילום: shutterstock

סיכוי לגשם באמצע אוגוסט: תחזית מזג האוויר

קרא עוד