יוגב: ,שירות בנות בצה"ל חיוני ומציל חיים"

חבר הכנסת מהבית היהודי קרא למצוא את הדרך שבה כל הציבורים יוכלו לשרת בצה"ל

חדשות כיפה
כא באב התשעט
,
22 באוגוסט, 2019 21:41
מוטי יוגב. מדבר על אחדות

מוטי יוגב. מדבר על אחדותצילום: פלאש 90

חבר הכנסת מוטי יוגב (ימינה) הגיב, בראיון ליומן צהריים של כאן ב', לדיווח שהליכוד מחזיק חומרים נגד שקד: "אני לא מתעסק עם חומר חם במקום זה או אחר, אלא עם הלב החם של האידאולוגיה הציונית דתית שהייתה ותהיה שותפה מובילה בממשלתו הבאה של בנימין נתניהו. לשם אמחנו חותרים ולשם זה אנחנו חורשים את כל הארץ, כדי שכמה שיותר אנשים יבחרו 'ימינה'".

יוגב נשאל למה להצביע ימינה ולא ליכוד, והשיב: "אני איש הבית היהודי, מקום 2. אמנם חברנו לאגד מפלגות 'ימינה', עם האיחוד הלאומי והימין החדש. זה בית אידיאולוגי פןליטי של הציונות הדתית, מובילה מחברת לעם ישראל, למסורת תורת ישראל, לארץ ישראל ולמדינת ישראל. זה דגלנו, לשם אנחנו מכנסים את בוחרינו, גם מסורתיים, גם עולים חדשים, גם דרוזים שמאמינים בערכי הציונות הדתית.

האם אחרי הבחירות 'ימינה תתפצל?
"אני לא נביא ולא בן נביא, אבל מראש אנחנו בבלוק טכני שמחבר כדי למנוע את מה שהיה בבחירות הקודמות, שמאות אלפי קולות במחנה הלאומי הלכו לפח, ובכדי שתוצאות הבחירות של החודש הבא, שהמחנה הלאומי בראשות בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה, חברנו לרשימה אחת, בה רב המשותף על המפריד ואני מקווה שהתוצאה תהיה הטובה ביותר".

על טיפול הממשלה ברצועת עזה אמר ח"כ יוגב: "זכיתי להיות ראש מטה אוגדת עזה במילואים כשבע שנים ומכיר את הרצועה היטב. אני מכיר גם את הצד ההתיישבותי, אותו הפקרנו ניתקנו. מרגע שהפקרנו הפכנו את עזה לבסיס טרור. אחריותה של כל ממשלה בישראל להגן על תושביה, בהם תושבי עוטף עזה.  מתוך כך, חובתנו להרתיע, להגן לא רק חייהם אלא גם על חוסנם של התושבים. לכן, לא משנה אם יש חופש גדול או אירוויזין, חובתנו לתת מכה קשה לכל ראשי ארגוני הטרור. העיתוי, תמיד נכון שהקבינט, מערכת הביטחון וצה"ל יבחרו אותו. אבל אין מה לחכות עם הדבק, כל טפטוף כזה שוחק את תחושת הביטחון של תושבי עוטף עזה, ולכן צריך לפעול לביטחון לאורך יותר זמן,.

בנוגע לאמירה של סמוטריץ' בנוגע לשירותן של נשים לוחמות בצבא הסביר: "שירותן של חיילות בצה"ל חיוני ומציל חיים. מניסיוני ב-23 שנות קבע ו-7 במילואים, מציאותן של חיילות בתצפיות, בהאזנה, ביחידות שפעם היה אסור לומר את שמן, ממש מציל חיים ושירותן הוא בגדר 'מלחמת מצווה - הכול יוצאין' כולל אלו שמחליטות לצאת. שירותן של בנות אסור לו שיהיה בכפייה, אלא לפי אמונתן ויש רבות בציונות הדתית שמשרתות שנתיים ויותר גם בשירות הלאומי במשימות לאומיות מדהימות. האם נכון לשלב נשים במסגרות מעורבות קרביות? יש צדדים לכאן ולכאן, לא כולם נבחנו. מהצד של הצניעות, באותה מידה שדואגים לכשרות ולשבת במרחב הציבורי, נגעו בו בעבר טוב יותר כשדיברו על 'שילוב ראוי' ופחות טוב כשדיברו על 'שירות משותף'. אל לו לצה"ל לייצר אג'נדות האלו  שכולם יוכלו לשרת בצה"ל".

22.08.2019

1. גם החרדלים במפלגה הזאת מקולקלים (דוד)

מחפש אדם אחד במפלגת ימינה שאני יכול להזדהות איתו ולא מוצא...
כולם שם פישרים קטנים שמחפשים כיסא, אין ערכים, אין אידאולוגיה...
הכל יחצנות וספינים!.

דווח על תגובה לא ראויה
22.08.2019

2. יותר (אמיתי)

היתפעלתי מאוד יותר גאון מהחזון איש נע שפסק יהרג ואל יעבור הגאונות המבריקה שהוא יודע משנה שכולם יודעים חוץ ממרן החזון איש נע כמה ניפלא עמלו בשדה ההוראה

דווח על תגובה לא ראויה
22.08.2019

3. אבל זה שזה מנוגד ליהדות הוא כנראה שכח (ךך)

המפלגה של איילת שקד כנרה ויתרה על המאבק למען התורה.

חייבים נעם בכנסת

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר ארדן. פגיעה בבחירות - עבירה פלילית צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

כוננות הקורונה: "הפצת שמועות כוזבות ביום הבחירות - עבירה פלילית"

קרא עוד