סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הרשימה המשותפת על הדרישה לפסול אותה: "גזענות"

הרשימה המשותפת הגישה תשובה לבקשת הפסילה, שהגישה נגדה מפלגת עוצמה יהודית: "בקשה לפסול את הייצוג הפוליטי של כל אזרחי המדינה הערבים"

חדשות כיפה
יב באב התשעט
,
13 באוגוסט, 2019 18:28
איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת

איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפתצילום: הדס פרוש/פלאש 90

לקראת הדיון שיתקיים מחר (ד') בוועדת הבחירות המרכזית, בבקשות הפסילה של מועמדים ורשימות, מרכז 'עדאלה – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל' הגיש מטעם הרשימה המשותפת כתב תשובה לבקשת הפסילה שהגיש עו"ד איתמר בן גביר ורשימת עוצמה יהודית לוועדת הבחירות המרכזית.

בכתב התשובה שהוגש באמצעות מנכ"ל מרכז עדאלה, עו"ד חסן ג'בארין, טוענת הרשימה המשותפת כי בקשת הפסילה נעשתה ממניעים גזעניים והיא אינה מתבססת על העילות הקבועות בחוק יסוד: הכנסת, המאפשרות לפסול מועמדים ורשימות. מרבית הראיות כבר נמסרו בבקשות פסילה קודמות ונדחו על ידי בית המשפט העליון, ואלו שלא מתבססות על עובדות מסולפות ועל פרשנות גזענית, השוללת את דרישת נבחרי הציבור הערבים לאזרחות שוויונית. 

הרשימה המשותפת דרשה מהועדה לדחות על הסף את הבקשה וכן לחייב את המבקשים בהוצאות

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה מסר: "אין דרך אחרת להגיד את זה: זאת בקשה לפסול את הייצוג הפוליטי של כל אזרחי המדינה הערבים. התכלית הגזענית הזו, תידון מחר על ידי גוף פוליטי שחלק מהמפלגות המיוצגות בו מקדמות אותה על בסיס יומיומי בקמפיינים של הסתה ושנאה. ממליץ שההצבעה בעד הבקשה האנטי-דמוקרטית הזאת תעשה על ידי קריאת 'כהנא צדק'".

מסמך התשובה המלא של הרשימה המשותפת:


להורדת הקובץ

13.08.2019

1. שיגיבו עניינית בבקשה. מעניין אם גם הקריאה לפסול אחרים נובע מ"גזענות". (מזכיר שברשימה המשותפת יש בל"ד - המפלגה הראשונה שנמצאת ב)

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

2. עודה (זלמן )

טוב מאוחר מלעולם לא . לפסול את הרשימה המשותפת זאת חובה פחות הברחות של ציוד לבתי הסוהר של עלובי החיים של המוסלם פחות מחבלים בהסוואה שנמצאים אצלנו בכנסת . פחות זוהמה בקרב היהודים העם הנבחר שהוא גם מובחר משכיל אנושי ומוצלח פחות לכלוך ביננו תחילה

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

3. אנחנו גזענים גאים (יאיר)

כל מי שפועל לטובת עמו, הוא אדם ישר. לא גזען. אנחנו שונאים מחבלים. אלה מחבלים, ואנחנו שונאים אותם!!!!!! אנחנו אוהבים את עמנו. אנחנו חפצי חיים וכל מי שרוצה לפגוע בנו, אנחנו נהרוג אותו ראשונים. הקם להורגך, השכם מהר מהר להורגו. פשוט מאוד ויפה שעה אחת לפחות, קודם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משגיח במסעדה. למצולמים אין כל קשר לכתבה צילום: פלאש 90. Johanna Geron

ארגון ליב"ה: בגל הקורונה הראשון כשרות הרבנות דווקא התחזקה

קרא עוד