בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

נתניהו: "לא תהיה ממשלת אחדות"

ראש הממשלה מגיב בטור ב'ישראל היום' לקריאות להקמת ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן: "המחויבות שלי למצביעי הליכוד - לא תהיה ממשלת אחדות", והזהיר כי אסור להצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה

חדשות כיפה
ו באב התשעט
,
07 באוגוסט, 2019 8:19
ראש הממשלה בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתחייב הבוקר בטור שכתב ב'ישראל היום', כי לא תהיה ממשלת אחדות לאחר הבחירות: "ההתחייבות שלי ברורה: להקים אחרי הבחירות ממשלת ימין חזקה, שתמשיך להוביל את מדינת ישראל להישגים חסרי תקדים ותשמור על ביטחון אזרחי ישראל. זאת המחויבות שלי למצביעי הליכוד. לא תהיה ממשלת אחדות. הבחירה שניצבת בפני אזרחי ישראל בבחירות הקרובות היא אחת: מי יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. האם תוקם כאן ממשלת שמאל חלשה וחסרת ניסיון בראשות יאיר לפיד ובני גנץ, או ממשלת ימין חזקה בראשות הליכוד ובהנהגתי. כדי שנוכל להקים ממשלת ימין, מצביעי המחנה הלאומי חייבים להתעורר ולצאת מהאדישות".

עוד כתב: "אביגדור ליברמן הצהיר בראיון לגלי צה"ל ביום ראשון שעבר על כך שהוא ימליץ על בני גנץ לראשות הממשלה. די בעובדה זו כדי להבין שחייבים להצביע מחל. חייבים שהליכוד תהיה המפלגה הגדולה ביותר כדי להבטיח שמלאכת הרכבת הממשלה תוטל עלינו, מבלי שתהיה לליברמן האפשרות להוביל אותנו לממשלת שמאל חלשה בראשות לפיד וגנץ".

בסיום דבריו כתב נתניהו כי "אסור לחזור על הטעות של הבחירות האחרונות, שבהן מצביעי הימין איבדו שבעה מנדטים למפלגות שלא עברו את אחוז החסימה. אסור להעמיד בסיכון את ממשלת הימין, לכן חייבים להצביע לליכוד. מי שלא מצביע מחל - מצביע בפועל להפלת ממשלת הימין ולהקמת ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ.

"מי שרוצה ממשלת ימין חזקה, מי שלא רוצה ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ, חייב להצביע לליכוד - רק ליכוד. רק ליכוד גדול וחזק יקים ממשלת ימין שתשמור על ארץ ישראל, תחזק את מדינת ישראל ותבטיח שנמשיך להפוך את ישראל לכוח עולמי".
 

07.08.2019

1. לא אמין הבחור (חיים)

נתניהו אומר את מה שמתאים לו באותו רגע,
אחרי זה שוכח את כל מה שאמר וסומך על הזיכרון הקצר שלנו.
רוצים עוצמה יהודית בלי רפורמים ושאר דברים בישין

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

2. סמוטריץ עקץ את הליברלים (נעם)

לפי התחזיות בשטח החרדלים עזבו את המפלגה ורק הליברלים של הציונות הדתית נשארו בה.
זה אומר שנקבל בערך 6 מנדטים.
בדיחה הראשונה יש 4 חרדלים ורק שני ליברלים.
אנחנו יוצאים פריארים רציניים.
במידה וזה המצב, אני פורש לליכוד.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

3. למה אין לעוצמה סיכוי לעבור. כנסו (שמחתי לעזור)

למה אין לעוצמה סיכוי? בואו נהיה רגע לארג'ים מאוד עם עוצמה, ונגיד שמתוך 160000 שהאיחוד קיבל, הם הביאו 90000 קולות (למעשה זה כנראה רק 70-75, אולי פחות, אבל נזרום איתם לצורך העניין).
כדי לעבור הם צריכים להביא עוד 50000 אלף קולות, להגדיל את כוחם בחמישים אחוז!! (ובאופן אמיתי כנראה הם צריכים להעביר אליהם 70 אלף קולות – להכפיל כמעט את כוחם), במילים אחרות – הם צריכים לשכנע חמישה מתוך כל שבעה ממצביעי האיחוד הלאומי/הבית היהודי לעבור אליהם (כאמור, בתרחיש הכי אופטימי).
עכשיו בואו נראה מי הם אותם מצביעי הבית היהודי/האיחוד הלאומי? ובכן מדובר באנשים שכל חייהם הצביעו ב', הריכוזים הגדולים של דתיים במרכז (רעננה, פתח תקווה מודיעין, רחובות וכדומה), או היישובים הבורגניים יחסית בהתנחלויות – גוש עציון, אלקנה, עופרה, הקיבוץ הדתי, בוגרי בני עקיבא וישיבות ההסדר כאלו, אנשי ההתיישבות הוותיקים, מרכזניקים למיניהם מהיישובים היותר תורניים. אז כשאנשי עוצמה מדברים על 'סחף' לכיוונם, אל תחשבו על החברים ביישוב הדוסי שלכם, אלו שכבר הצביעו עוצמה בפעמים הקודמות, אלו שמטקבקים "הפעם אנחנו עם עוצמה", תזכרו, אנחנו מחפשים "עוד" קולות, עוד "הרבה" קולות, קולות "נוספים", אנשים שעד עכשיו לא הצביעו עוצמה – תדמיינו את הדודים שלכם מפתח תקווה/רעננה/מודיעין/גבעת שמואל – האם באמת יש איזשהו סיכוי ש"רובם" יעברו לעוצמה? לא מספיק חלקם, צריך את "רובם"! האם זה שבחברון איתמר מכיר כמה אנשים שאמרו לו ש'הפעם אנחנו איתך, עד הסוף', האם זה באמת מייצג מעבר "מסיבי" של רוב מצביעי טב? זה פשוט לא יקרה. ואם תגידו שהם יעבירו מצביעי ליכוד? לא יקרה. מצביעי ליכוד שחושבים על עוצמה הם הראשונים שייענו לקריאות "התקשורת/הפרקליטות מפלילים אותי", "הערבים נוהרים", "השמאל על הגדרות", והם הראשונים שילכו להציל את ביבי.
תוסיפו לנ"ל את העובדה שהם כנראה איבדו את תמיכת חב"ד, ככה לפחות השמועות אומרות, שזה תמיכה של 5000 קולות לממעיטים ו-20000 קולות למרבים. כנראה משהו באמצע.
בקיצור – הקרב של עוצמה אבוד, עם כל הצער שבדבר.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

4. למה אין לעוצמה סיכוי לעבור? כנסו (שמחתי לעזור)

להלן הנתונים:
בבחירות 2013 עוצמה רצו לבד, אז קראו להם עוצמה לישראל. הם קיבלו 66000 קולות, ולא עברו את אחוז החסימה שעמד אז על 75000 קולות.
בבחירות 2015 עוצמה רצו יחד עם אלי ישי ועם יוני שטבון, נציג הר המור. התוצאה – 125000, רחוק ב-11000 קולות מאחוז החסימה. אז כמה מתוך הקולות האלו הם 'של עוצמה' וכמה הביאו אלי ישי או הר המור? ובכן, נראה שחלקו של אלי ישי היה פלוס מינוס 50 אלף קולות. הכיצד?
ביצעתי השוואה של כל המקומות שניכר בהם הבדל מהותי בין ההצבעות (לא לקחתי בחשבון שינויים מינוריים של קולות בודדים לכאן ולכאן, שנובעים מ'קמפיין מקומי' מוצלח)
אז ככה, לקחתי את טבלת ההצבעה מ-2013 ואת טבלת ההצבעה מ-2015 והשוויתי. את כל היישובים שלא היה שינוי ניכר בין ההצבעות מחקתי, ונשארתי רק עם מקומות שהייתה בהם קפיצה גדולה בקולות שהתקבלו.
להלן דוגמאות. כמובן הבולטים ביותר בפער היו אזורים חרדיים מובהקים:
ירושלים – קפיצה מ-8300 ל-18300, בני ברק קפיצה מ-1000 ל-4300, אלעד – 390 קולות הפכו ל-2000, אשדוד – 1000 הפכו ל-4100, בית שמש – 860 ל-2400, ביתר עילית – 740 ל-2300, מודיעין עלית – 166 ל-850.
הפערים הגדולים הנוספים היו במקומות שבהם ש"ס והליכוד חזקים באופן מסורתי (בחלקם - מקומות עם אוכלוסייה חרדית-מזרחית):
נתיבות – 220 ל-2800, אופקים – 172 ל-580, באר שבע – 1400 ל-3900, אשקלון – 850 ל-2900.
עוד סוג של מקומות שבהם הייתה קפיצה משמעותית – יישובים עם אופי מובהק, אתם מנחשים איזה אופי: נווה – מ-8 ל-220, בית אל – 430 ל-730, עלי – 120 ל-370, יד בנימין – 180 ל-580, מצפה רמון – 57 ל-350. שעלבים – 40 ל-120.
כעת סיכמתי את כל הקולות במקומות שעברו שינוי משמעותי ב-2013 וב-2015 ויצא: ב-2013 התקבלו בהם 45000 קולות, וב-2015 התקבלו שם כ-100000 קולות.
המסקנות: חיבור כל הקולות במקומות שבהם ניכרה קפיצה מוסיף כ-55000 אלף קולות (יכול להיות שבדיקה יותר מעמיקה הייתה משנה בכמה אלפים לכאן או לכאן..). מתוכם אפשר להניח ש-50 אלף הביא אלי ישי ופלוס מינוס 5000 הביאו היישובים התורניים, ואנשים עם אופי דומה המתגוררים במקומות שונים, כחברי גרעינים תורניים וכו'.
מסקנה – עוצמה הייתה שווה בשנת 2015 כ-70 אלף קולות. אם נהיה לארג'ים איתם – 75000.
ומה היה ב-2019? פה החישוב יותר מסובך, כי זו משוואה עם הרבה יותר נעלמים.– כמה הם תרמו לאיחוד? קשה לדעת.. בואו נהיה ממש לארג'ים איתם ו'ניתן' להם 90000 קולות.
(אגב, לעצם הדיון מה היה מגיע להם לקבל הבדיקה מעלה שאלה: האם היו מצליחים להביא את אותה כמות גם לאיחוד שבראשו אישה חילונית? אף אחד לא יודע.. זה ספק גדול מאוד בעיניי, לאור כמות המצביעים הגדולה שלהם במקומות כמו כפר חב"ד וקריית מלאכי).
זהו, אלו המספרים.
ועכשיו לשאלת השאלות – האם יש להם סיכוי לעבור את אחוז החסימה:
ובכן, לעניות דעתי הם צריכים חתיכת נס. למה? כי..
א. השמועות אומרות, לא שיש לי מושג אם הן נכונות, שחב"ד החליטו לא ללכת איתם, מחשש לאובדן קולות (חב"ד מהווים כ-5000 קולות שלהם לפחות, יש אומרים שבסביבות 20000. ראו תוצאות כפר חב"ד, קריית מלאכי וכדומה..)
גם אם החמרנו איתם, והם היו שווים בבחירות הקודמות 90000, (ובתרחיש כזה הבית היהודי + האיחוד הלאומי שווים 70000 קולות) עדיין הם צריכים להשיג לפחות עוד 50000 אלף קולות (כאמור, כנראה יותר), מה שאומר שהם צריכים להצליח לשכנע חמישה מתוך שבעה מצביעי הבית היהודי והאיחוד הלאומי להצביע להם ולא לסמוטריץ' או לרב רפי. קשה מאוד מאוד לראות את זה קורה. עכשיו בואו נראה מי הם אותם מצביעי הבית היהודי/האיחוד הלאומי? ובכן מדובר באנשים שכל חייהם הצביעו ב, הריכוזים הגדולים של דתיים במרכז (רעננה, פתח תקווה, מודיעין, רחובות וכדומה), או היישובים הבורגניים יחסית בהתנחלויות – גוש עציון, אלקנה, עופרה, הקיבוץ הדתי, בוגרי בני עקיבא וישיבות ההסדר כאלו, אנשי ההתיישבות הוותיקים, מרכזניקים למיניהם מהיישובים היותר תורניים. כל אלו שאנשי עוצמה רגילים לכנות (בזלזול) ה"ממלכתיים". אז כשאנשי עוצמה מדברים על 'סחף' לכיוונם – תשאלו את עצמכם – תדמיינו את הדודים שלכם מפתח תקווה/רעננה – האם באמת יש איזשהו סיכוי ש"רובם" עברו לעוצמה? כאמור, לא מספיק ש"חלקם", צריך ש"רובם" יעברו לעוצמה. האם זה שבחברון איתמר מכיר כמה אנשים שהוא פגש בחברון ואמרו לו 'הפעם אנחנו איתך, עד הסוף', האם זה באמת מייצג מעבר מסיבי של מצביעי טב? זה פשוט לא יקרה. ואם תגידו שהם יעבירו מצביעי ליכוד? לא יקרה. מצביעי ליכוד שחושבים על עוצמה הם הראשונים שייענו לקריאות הקרב התקשורת/הפרקליטות מפלילים אותי, הערבים נוהרים, השמאלנים על הגדרות, והם הראשונים שילכו להציל את ביבי.
ב. מפלגת נועם נושפת בעורפם – יש קווי דמיון מסוימים בסוג האנשים שמפלגת נועם מדברת אליהם, לאנשים שחושבים על עוצמה. אנשים של "אני הולך עם האמת שלי וימות העולם". אנשים של "כולם שמאלנים חוץ מ...". "לא אכפת לי שלא יעברו, העיקר שאני אראה ל.."
ג. מצביעי עוצמה לא חסינים מקמפיין הגעוואלד של ביבי, למרות שאנשי עוצמה היו רוצים לחשוב אחרת. לדעתי מי שמונע מרצון להראות ל... (בנט/שקד/הרב רפי/סמוטריץ'/ערבים/ואפילו ביבי – מחקו את המיותר), הוא הראשון שהיד שלו רועדת כשביבי מכריז שהערבים נוהרים לקלפיות, או שעוד שנייה השמאל עולה לשלטון, הוא יהיה הראשון להראות ל... (טיבי, יונית לוי, סתיו שפיר, מחקו את המיותר שוב).
לאור הנ"ל אני חושב, שגם קמפיין מאוד מוצלח שלהם לא יקרב אותם לאחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

5. אף אחד לא יצביע לליכוד המאוחד. כולם יצביעו לעוצמה יהודית. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

6. אם ביבי אמר -אז זה הפוך (אחד שיודע טוב)

צלמו מסך:

הממשלה הבאה- ליכוד, עמיר פרץ, גנץ (בלי לפיד), חרדים, ואולי שאריות לרב רפי (בלי שקד).

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

7. למה עוצמה עוברים בגדול (יוסי)

ההסבר קצר למה עוצמה כן עוברים ובגדול.
מרגע שהבית היהודי התחברו עם הימין החדש והעיפו את עוצמה בבושת פנים, כל מצביעי הבית היהודי נטשו ועברו לשם.
בנוסף עוצמה יהודית פונה לקהל החילוני המסורתי שמחפש ימין לא פרווה.
ברגע שעוצמה רצה לבד ללא חילונים/חצי דתיים וכו', חבד תומכים בהם ב100 אחוז.
אם תחבר את הציבורים הללו, תקבל שישה מנדטים.
זה הפוטנציאל של עוצמה יהודית.
כל החישובים שהבאת, אינם רלוונטים,גם אני הצבעתי לבנט ולא למפלגת "יחד", כי עדיין לא הכרתי את בנט, וסמוטריץ היה נראה לי דמות חביבה.
היום הציבור מבין שמדובר באנשים לא הגונים ,לכן יש בריחה המונית.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

8. ל-7 - תודה על התגובה העניינית. כנס לתשובה (שמחתי לעזור)

א. אתה בונה על חרדלים - לצערי אתה משלה את עצמך. גם אם פה ושם כמה מהם יעברו, בטח לא במסות. כאמור, לא מספיק שחלק מ-70000 אלף מצביעי טב (בחישוב הכי מפרגן לעוצמה), אתה צריכים את "רובם". אז זה שכמה חברים שלך עברו - לא מייצר את המסה הגדולה של האנשים שאתה בונה עליהם. אתה צריך תוספת של לפחות חמישים אלף קולות!!!!!!
ב. אתה בונה על "חילונים מסורתיים שרוצים ימין לא פרווה" - גם פה אתה משלה את עצמך. אלו הראשונים שברגע האמת חוזרים לביבי, כדי לדפוק את השמאלנים. אלו הראשונים שמתרשמים מהמניפולציות של ביבי, של "תופרים לי תיק", "השמאל על הגדרות" ו"הערבים נוהרים". אתה ממש אבל ממש לא יכול לבנות עליהם.
ג. אתה כותב "כל מצביע הבית היהודי נטשו". אתה באמת חושב שכל המפדלניקים של פתח תקווה, רעננה, גוש עציון ועופרה עברו? אתה באמת חושב שכל הביתאלניקים עברו? שוב - לא כמה, רובם?
צר לי, הקרב של עוצמה אבוד. הם לא יצליחו לנצח את המתמטיקה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

9. ל8 תודה על התגובה (יוסי)

תתפלא אבל המצביעים החרדלים שווים הרבה יותר מ70 אלף..
כבר עכשיו יש לנו בסקרים 120 אלף ורק התחיל הקמפיין.
הטיעון של אחוז החסימה לעוס כבר.
צריך לאפשר להם לרוץ ושבוע לפני סוף הבחירות לראות את המצב.
כרגע זה נראה שהם עוברים ואתם מתרסקים.
אולי כבודו יסביר לי איך אתם תקבלו יותר מ6 מנדטים?
בנט בבחירות האחרונות קיבל 4 מנדטים
מהבית היהודי אני מעריך שיש לכם מנדט 1
חילונים לא יצביעו למפלגה שלכם שמצאה בסתירות פנימיות...

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

10. מאוכזבים הבית היהודי (חיים)

לפי הסקרים האמיתיים, הימין המאוחד מקבל 7 מנדטים.
לחרדלים שהצביעו בבחירות האחרונות "טב" שימו ????, מספרי 7,8,9(מתן כהנא,סילמן,ססובר)ברשימה הם "לייטים"/לא דתיים כלל. בפתק שלכם אתם מכניסים אותם.
את מי אתם מעדיפים בכנסת את איתמר בן גביר או את ססובר?!

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

11. אחריות ציבורית (מוטי)

במידה והימין המאוחד פורשים מהמירוץ, יש לנתניהו 61 מנדטים ללא הפסד קולות לימין.
למען האחריות הציבורית, עליכם להודיע מיד שאתם פורשים מהמירוץ.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

12. שר הומו (אוחנה אמיר)

אדוני ראש הממשלה האם מתוכנן שר הומו בממשלה הבאה?

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

13. ממשלת אחדות (נדב אריה)

אחדות עם מי ?
כחול לבן מפולגים
ליברמן סוכן ק.ג.ב
רק ממשלת ימין חזקה תמגר את כל המתחזים
רק ביבי


דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גנץ ונתניהו .  צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, מארק ישראל סלם

גנץ לנתניהו: תבטיח שלא תסתתר מאחורי חסינות. נתניהו: חדול מספינים

קרא עוד