בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

בנט: "מההתחלה אמרתי לאיילת שהיא צריכה להיות בראש"

יו"ר הימין החדש לשעבר אומר כי העיכוב בהצבתה של שקד בראשות המפלגה נבע מהמחלוקת ביניהם האם לרוץ בנפרד או להתאחד עם שאר מפלגות הימין, ופירט לגבי המו"מ לאיחוד בימין

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כה בתמוז התשעט
,
28 ביולי, 2019 14:18
נפתלי בנט

נפתלי בנטצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך ויו"ר הימין החדש לשעבר, נפתלי בנט, קיים שידור לייב בפייסבוק והסביר על מטרות הימין החדש במגעים לאיחוד במפלגות הימין: "מההתחלה אמרתי לאיילת שהיא צריכה לעמוד בראש כי היא מביאה יותר מנדטים. חשבתי שיותר נכון שנרוץ בשני ראשים מימין לליכוד. איילת חשבה אחרת. בסופו של דבר אימצתי את הכיוון של איילת. החלטנו ללכת על קו שמאחד את כולם. כולל בן גביר ופייגלין".

"במקור התפיסה שלי הייתה הפוכה, מהתחלה אמרתי לאיילת - את הבאת יותר מנדטים אז את בראש, חשבתי שיותר נכון שנרוץ בשתי מפלגות מימין לליכוד. איילת הייתה בעד איחוד טכני אחד גדול. והיא צדקה".

"במהלך השבוע האחרון אני במגעים מול סמוטריץ' שאותו אני מעריך, וגם עם הרב רפי, יש עיכובים בצד שלהם שזה קצת נגרר. היום בשבע בערב אני אפגוש את הרב רפי. אני בא כדי לסגור ואז ננסה להכניס גם את זהות לתוך הקבוצה שתהיה מפלגה אחת גדולה".

"מדובר בגוש טכני. אחרי הבחירות כל אחד ילך לדרכו. אני יודע שאחרי האיחוד ילכו לנו על הראש ויגידו שאנחנו מכניסים קיצוניים. הרב רפי ובצלאל לא קיצוניים. הדעות שלנו שונות בנושאי דת אבל כולנו ימין. יש גוונים, אבל דקה אחרי הבחירות הימין החדש תצא לדרך. קורא לחילונים ומסורתיים להבין שהדעות שלי ושל הרב רפי וסמוטריץ שונות בענייני דת ומדינה. כך יהיה אחרי הבחירות. יעשו עלינו קמפיינים שאנחנו מכניסים אנשים בעד מדינת הלכה ונגד להט"בים אבל הדעות שלי מול שלהם שונות. זה רק גוש טכני".

"למרות שהסקרים שלנו נותנים לנו 7 ולהם 4, הצענו לרב רפי ולסמוטריץ' 60% מהרשימה, כי אנחנו לא עברנו את אחוז החסימה".
 

28.07.2019

1. כמו שאול מופז וציפי לבני, מדבר על כך ששקד והוא הולכים לחצות את האוקיאנוס על אדי דלק. השלושה מנדטים שקיבלו היו טעות שלמדנו ממנה. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
28.07.2019

2. שוב קופץ בראש... תן למנהיגים לעשות ושב בשקט קצת. מעט ענווה על מה שגרמת לו בבחירות האחרונות, לא תזיק (נו באמת.. )

דווח על תגובה לא ראויה
28.07.2019

3. לא באמת נראה שהפיק לקח ולמד משהו מהעבר הקרוב.. (שירי)

דווח על תגובה לא ראויה
28.07.2019

4. נוכל ונוכלת עושים פה צחוק מהימין הדתי. (מה שהבנתי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: ללא

משרד המשפטים מתנגד להארכת כהונת הרב שטרן: הרב רפי מחפש חלופות

קרא עוד