בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מאחורי הקלעים במו"מ: תיק המשפטים והמיקומים בעשירייה הראשונה

המשא ומתן בין המפלגות עדיין תקוע. בבית היהודי התחייבו בפני שקד על המקום הראשון ותיק המשפטים בתמורה לשישה מקומות בעשירייה הראשון, אולם בימין החדש מתעקשים על חצי חצי. בימין החדש עורכים שינויים ברשימה, ועל פי הערכות ישדרגו את רוני ססובר מהמקום ה-13 לרביעייה הראשונה

מירב כהן, חדשות כיפה
כ בתמוז התשעט
,
23 ביולי, 2019 19:44
מנסים לגבש הסכם. סמוטריץ

מנסים לגבש הסכם. סמוטריץ', פרץ, בנט ושקדצילום: אלסטר, פלאש 90, יהונתן סינדל ופלאש 90

מאז הכתרתה הרשמית של איילת שקד ליושבת ראש הימין החדש החלו מאמצים לאיחוד המפלגות מימין לליכוד, אולם נראה כי המאמצים האלו חורקים ולימין החדש מגיע לשולחן המשא ומתן עם דרישות גבוהות. לחדשות כיפה נודע כי מעבר למקום הראשון ברשימה שקד דורשת התחייבות למשרד המשפטים, ממנה פוטרה לטובת ממשלת מעבר. לשני התנאים האלו כבר הסכימו באיחוד הימין, למרות בקשתו של ראש הממשלה נתניהו שלא התחייבו בפניה על כך. 

הנושא העיקרי שעדיין במחלוקת הוא המיקומים בעשירייה הראשונה. בימין החדש דורשים כי הרשימה תורכב מחציתה מהימין החדש ומחציתה מהבית היהודי- איחוד לאומי, ואילו באיחוד הימין דורשים כי בעשירייה הראשונה יהיו ארבעה מועמדים מהימין החדש ושישה מאיחוד הימין. דרישת הבית היהודי נעוצה בטענה כי בכנסת הנוכחית הם הצליחו להכניס שישה ח"כ, וזה התמורה לכך שהימין החדש קיבל את המקום הראשון. הימין החדש, לעומת זאת, מסתכל על הבית היהודי-איחוד לאומי כמפלגה אחת ולכן הם צריכים לקבל מקומות חצי מהמקומות ולא את הרוב. 

הימין החדש מגיע לשולחן המשא ומתן עם רשימה מחודשת לאחר שרבים מהרשימה הקודמת פרשו. מתן כהנא, ששובץ במקום הרביעי בבחירות הקודמות קודם למקום השלישי, במקום אלונה ברקת. שולי מועלם נותרת במקום החמישי. על פי הערכות בנט יציב את רוני ססובר, מקום 13 ברשימה הקודמת, במקום הרביעי. 

גורם באיחוד מפלגות הימין תוקף את הימין החדש: "שקד במקום הראשון, אבל בנט עדיין היו"ר ומנהל את המפלגה.נפתלי מתנהג כמו ליברמן, שמגיע עם דרישות מוגזמות, רק כדי לפוצץ את המו"מ וללכת בסוף בשתי מפלגות. אם איילת אמרה שהיא צריכה להיות במקום הראשון כדי להציל מנדטים ואת שלטון הימין שתתנהג באחריות המתבקשת ממנהיגה שקיבלה הזדמנות שנייה בחסד". 

בימין החדש סרבו להגיב לידיעה. 

23.07.2019

1. כל הכבוד לפרץ! אל תיכנע! אם תרוצו לבד- נבחר בכם כל משפחתנו. תישארו מפלגה דתית אמיתית!! (טלי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

2. "איחוד מפלגות. הימין" (משה)

איחוד המפלגות עבר את אחוז החסימה, רק בזכות עוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

3. לא לנהוג בחזיריות (ניצה)

אני לא דתייה ולא בוחרת ימין ישן ולא ימין חדש. אני בוחרת נתניהו, כי הוא הכי מתאים עכשיו בעיניי. בעתיד נראה מה יהיה ומי יהיה. ובכל זאת, מילה לאיילת שקד ולנפתלי בנט. אל תהיו חזירים. קיבלתם מקום ראשון אחרי שלא נכנסתם בכלל. שבו בשקט וקבלו כל מה שמציעים לכם מעבר לזה. מציעים לכם 4 מתוך 10 ומקום ראשון, מה עוד אתם רוצים? הגזמתם

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

4. מי החזירים האמיתיים? כנסו (אבישי)

בתור מצביע "עוצמה יהודית" - החזירים זה הבית היהודי שמזלזלים בנו ואומרים שפגענו בהם למרות שגם פרץ מודה שרק בזכות ולא עברו את אחוז החסימה!!
נקודה שנייה - אז מה אם בנט ושקד לא עברו? הם תכלס השיגו למרות קמפיין גוואלד וכשזהות נגסה בהם - 4 מנדטים! זה מאגר מצביעים לא פחות חזק משל הבית היהודי!
לנקודה שלישית - אשכרה הם מתהדרים במספר חברי כנסת שהכניסו? הם מחשיבים את בן דהן שאף בוחר ליכוד לא בחר ליכוד בגללו?! זה טיעון אולי על היכולת סחטנות שלהם.

גילוי נאות - בנט היה האיש השמור עליי בפוליטיקה עד לא מזמן - ומהבחירחת האחרונות הבית היהודי פלוס "מקורי הרב פרץ" שמתראיינים בכל הזדמנות עקפו אותו בסיבוב .
התנשאות דוחה .
מפלגה רקובה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

5. נכס אלקטוראלי (אבו נאצר)

אין ספק ששקד נכס חשוב מאד לימין והיא תוביל את המפלגה למקומות הנכונים.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

6. בבקשה. אתם מתישים אותנו (נחמה)

תשתקו קצת
תשבו ביחד
שיצא ענן לבן
מצידי תלכו למתקשרת
ותחזרו עם תשובה מסודרת.
שיגעתם אותנו!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2019

7. אני די מתעניין בחדשות (משה)

ובכל זאת לא שמעתי מעולם על רוני ססובר.
יתרה מזאת, גם כשגיגלתי אותה לא הצלחתי להבין מי זאת ולמה שהיא תיכנס לכנסת ולא אורית סטרוק

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2019

8. חוצפה (שירלי)

אני חושבת בתור אחת שמצביעה לרב רפי ברץ שיחי' שהפעם הוא קצת הגזים גם מתנשא על עוצמה יהודית שהם מפלגה שחשובה לימין וגם לא חותם עם בנט ושקד חבל על כל יום הרב רפי אם לא תתחבר לא עם עוצמה יהודית ולא עם שקד ובנט אף אחד לא יצביע לך חוץ ממך וסמוטריץ' שבכלל עף על עצמו אז תחשוב טוב על המהלכים הבאים שלך
מקווה לטוב שירלי

דווח על תגובה לא ראויה
25.07.2019

9. אאא (זכי)

לשקד יש לה עבר גאון אישה עם אשיות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנקים לפסח. השנה יש להקל צילום: shutterstock

"ביעור חמץ - באקונומיקה. הגעלת כלים - בבית"

קרא עוד