סגור

הרב אלי סדן מכחיש: מעולם לא תמכתי באיילת שקד לראשות

ראש מכינת עלי דוחה את הדיווח לפיו הוא תומך בהצבתה של איילת שקד בראשות איחוד מפלגות הימין, ומבהיר: "מבין שיתכן ולא תהיה ברירה, אך מעולם לא תמכתי בזה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יח בתמוז התשעט
,
21 ביולי, 2019 22:00
הרב אלי סדן

הרב אלי סדןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תומך או לא תומך? לאחר הדיווח הערב בחדשות 13, לפיו הרב אלי סדן והרב שמואל אליהו, שניים מבכירי רבני הציונות הדתית, תומכים בהצבתה של איילת שקד בראש הרשימה המאוחדת של הימין, במקומו של יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ, ראש המכינה בעלי מכחיש את הדיווח באופן גורף, ומכנה אותו "ידיעה מפוברקת".

בידיעה הופיעה תגובתו של הרב סדן כך: "הרב אלי תומך באיחוד כלל המפלגות בימין הציוני דתי. מעבר לכך הרב סדן משוכנע שהפוליטיקאים יפעלו באופן המיטבי למיקסום הפוטנציאל האלקטורלי עבור הציבור הבוחר".

אך בהודעה ששלח הערב למקורביו, והגיעה לידי חדשות כיפה, מכחיש הרב סדן את הדברים וכותב כי "הידיעה של נוביק (עקיבא נוביק, כתב חדשות 13, שפרסם את הדיווח, י.ק.) מפוברקת. אני מניח שמהעובדה שלא הכחשתי הוא החליט לעשות מזה הודעה".

לדברי הרב סדן: "אני מבין שיתכן ולא תהיה ברירה (להציב את שקד בראש, י.ק.), אך מעולם לא תמכתי בזה, להיפך", הוא מדגיש, "בעבר ניסיתי לשכנעה ללכת איתנו ובמקום שני, אך מסיבות שונות שזה לא הזמן לפרטן, נכשלתי במשימתי". הוא מסיים.

 

21.07.2019

1. הרב סדן ושקד (סדן)

עוד אמירה אומללה של רב. למה לא תהייה ברירה? איזו דרך הילכתית, דתית, מסורתית
מובילה הגברת? אין בכל הציונות הדתית מנהיג ראוי? ואחרי שרבנים שונים מדברים נגד נשים......

דווח על תגובה לא ראויה
21.07.2019

2. גם אני לא האמנתי שהרב סדן תומך בדרופקה הזו (יחיאל אמסלם)

דווח על תגובה לא ראויה
21.07.2019

3. עם כל התגובות המשתלחות בשקד באמת עדיף שלא יתאחדו (דרור שרון)

תישארו עם הפוליטיקאים של המגזר ואנחנו נמשיך עם בנט ושקד.
ב"ה שיש במי לבחור.
היכולת להסתכל על אשת ציבור ראויה בצורה כזו קטנה באמת מבישה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

4. מחנך את כולם (בושה)

אבל כשרואה הפסד ואיתו תקציבים נעלמים אז מוכן שאישה תהיה בראש

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

5. אין ערכים (אליהו)

אין מטרה ,ואין דרך ואין ערכים - רבני השתיקה !
יש אינטרסים צרים ואנחנו בתהליך של התאבדות רוחנית. איילת שקד בהיותה יושבת ראש ועדת שרים לענייני חקיקה חסמה פעמיים הצעת חוק . פעם ראשונה הצעת חוק של תמר זנדברג , ופעם שנייה , אותה הצעת חוק מוגש על ידי יהודה גליק. וכל העניין - לאסור על ישראל לחמש ולאמן כוחות רצחניים בדרום סודן , מיאנמר , קמרון , קונגו, בורונדי, רואנדה ועוד. ועכשיו , הגיע הישועה. למה כי היא מציעה פסקת התגברות על העליון , ומצד שני היא עושה פסקת התגברות עם העליון והיועץ המשפטי נגד נשמת ישראל. ישראל רחמניים בני רחמניים. 382000 נשים גברים וילדים נרצחו בדם קר גם עם הרבה נשק שלנו בדרום סודן. לא יעזור חיבורים , הציונות הדתית לקראת חיסול עצמי. כי אין ערכים .. ורבני ישראל בוחרים לשתוק. שתיקה שכולו חרפה. מסכן העם היהודי היושב בציון שאלה רועי ישראל - רבני ישראל שותקים שאנו מחמשים רצח עם.רבנים מתכחשים לייעוד של ישראל להיות אור לגויים . נכנה אותם רבנים - רבני השתיקה. הם שותקים שנזרעים זרעים של חרבן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

6. שקד הרב סדן ופוליטיקה (משה)

אתמול הגב' הנכבדה ירקה עלינו מהמקפצה--עד היום לא התנצלה על מה שעשתה לנו וכרגע יש לה מצח נחושה לדרוש שוב את ההנגה--להבנתי אין לנהל איתה שום קשר כל זמן שלא תתנצל בפומבי--עד אז שתתבשל במיץ של עצמה--אח'כ ננהל מו'מ עניני. מה עוד שגם היא וגם שותפה לדרך--מצהירים שהם בעצם ליכוד ב' ואנחנו "הסוס" שהם רוכבים עליו להשגת מטרתם האמיתית.
ולגבי הרבנים --אולי כדאי שיתרכזו יותר בתפקידם הרשמי ופחות בפוליטיקה--הם רוצים לחקות את החרדים?

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

7. הפוליטיקה של עם ישראל היא תורה ובוודאי שרבנים צריכים להיות מעורבים בהנהגה שלה. (ידידיה שילה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד