סגור

ליברמן על הרב טאו: "חשוך. קבע שיא חדש בפורענות כלפי נשים"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס להקמת מפלגת נעם ולברכה שקיבלה מנשיא ישיבת הר המור: "הלחץ בקהילה החרד"לית גבוה מאד, אחרת לא ניתן להבין כיצד מי שבמשך שנים שמר על עמימות בכל הנוגע להתבטאויות פוליטיות, בירך את המפלגה"

משה ויסטוך, חדשות כיפה
טז בתמוז התשעט
,
19 ביולי, 2019 11:09
ליברמן

ליברמןצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף הבוקר (ו') את הרב צבי טאו והאשים אותו בפורענות כלפי נשים. זאת על רקע הברכה ששיגר למקימי ותומכי מפלגת נעם.

"הלחץ בקהילה החרד"לית גבוה מאד", ניתח ליברמן בפייסבוק, "אחרת לא ניתן להבין כיצד הרב צבי ישראל טאו - נשיא ישיבת הר המור, שבמשך שנים שמר על עמימות בכל הנוגע להתבטאויות פוליטיות, חרג אתמול ממנהגו ויצא לברך את מפלגת נעם, שהוקמה על פי הנחייתו, בדרכה החדשה".

 יו"ר ישראל ביתנו לא חסך ביקורת מהרב הבולט בציונות הדתית וכתב כי "זה אותו רב שבחוברת שהוציא תחת הכותרת 'שעשני כרצונו', קבע שיא חדש בפורענות כלפי נשים לצד אטימות חברתית '...השכלה לנשים תפגע באיכות החיים של האומה...', טוען הרב טאו וממשיך '...הבית הוא המקום של האישה - ולא המרחב החברתי'".

בהמשך הוא בחר לציין כי לא כל הרבנים מחזיקים בדעה דומה: "כדאי לזכור שלא כל הרבנים חשוכים. אחד הרבנים החשובים - הרב יצחק הרצוג עודד את רעייתו הרבנית שרה הרצוג, לצאת מד' אמות ולהפוך למנהיגה פמיניסטית דתית־לאומית. היא זכתה להקים את תנועת 'אמונה', שהפכה לפאר מוסדות החינוך והרווחה, והנהיגה ביד רמה את בית החולים בכניסה לירושלים שנושא כיום את שמה". 

אתמול שלח הרב טאו ברכה למפלגה החדש של הזרם השמרני בציונות הדתית וכתב: "הנני לברך את כל העוסקים, בצרכי ציבור באמונה ובכוונות טהורות ואמיתיות, הנלחמים על חרות עמנו בהקמת רשימת נעם, שתחול ברכת ה' וסייעתא דשמיא על ההשתדלות הזאת ועל המאמץ הזה ובע''ה נכוון באתה חונן לאדם דעת ,לדעת שיש צמיחת ישועה. שלש פעמים בתפילת שמונה עשרה מוזכרת הגאולה בתור צמיחת ישועה, צמיחה שהיא הולכת ומוסיפה".

19.07.2019

1. ליברמן צודק. (עצוב אבל)

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

2. דוברמן חזירי ובהמי גועלי ומפגר ברמות מעוררות חלחלה (אור)

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

3. ליברמן הטחמן (חנן)

את כל הפורענות עשו עושות ויעשו הרוסיות חלקן הגדול עושק בזנות וחלקן הקטן עושק בלהרוס בתים אני מאמין שזה לא סוד

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

4. מ (יהודי)

אני מאחל לאישתך בעל כמו הרב טאו.... איזה קשר אצילי ונשגב היה בין השניים... כמה בוז אתה מעורר על דברים שאינך מכיר ומבין.... עצוב עצוב...

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

5. מפלגת נעם (חיים)

לא קשורה לציונות הדתית

דווח על תגובה לא ראויה
20.07.2019

6. ט (יהודי)

אני מבין שאתה הוא זה שמגדיר מה זה ציונות דתית..... ראה ידידי תילמד קצת תורה תבין על מה אתה מדבר ואז נוכל להתכתב..... אין לך טיפת מושג מה הם היסודות עליהם קמה הציונות הדתית.. אם אתה חושב שאתה קרוב יותר ... אתה חושב שאתה ודומיך קרובים לרב קוק ובנו יותר מהרב טאו למשל... לרב הנזיר והרב חרלפ לרב הרצוג לנציב מוולזין או לרב שמואל מהוליבר תתבגר בחור תתבגר.

דווח על תגובה לא ראויה
21.07.2019

7. אל תאמינו לאף מילה שלו (מאיר)

אל תאמינו לאף מילה של ליברמן.
ליברמן היה מהמקורבים ביותר לחכים החרדים והדתיים. הוא במצוקה של מנדטים אז התהפך על כולם.. זהירות ליברמן לא אדם יציב.. הוא הפיל ממשלות ימין ומנע את הקמתם.. הוא יעשה כך לכל אחד אחר.. אל תיפלו בפח.

דווח על תגובה לא ראויה
21.07.2019

8. ל-8: אם יש מישהו שבכלל לא במצוקה של מנדטים - זה ליברמן... (סקרן)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

הח"כים אישרו: הגבלות על אירועים ומועדונים - עד 50 איש

קרא עוד