סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

עוצמה יהודית: "דרשו להוציא אותנו מההסכמים הקואליציונים. תקעו לנו סכין בגב"

במפלגת עוצמה יהודית טוענים כי הבית היהודי והאיחוד הלאומי דרשו להסיר את שמה של המפלגה מההסכמים הקואליציונים, שנחתמו ערב פיזור הכנסת: "תקעו לנו סכין בגב". סמוטריץ' דוחה את ההאשמה: "לא מכיר דרישה כזו"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יד בתמוז התשעט
,
17 ביולי, 2019 10:03
איחוד מפלגות הימין. יורים בנגמ"ש

איחוד מפלגות הימין. יורים בנגמ"שצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

שמח בימין. לטענת מפלגת עוצמה יהודית, טרם חתימת ההסכמים הקואליציוניים, לאחר הבחירות וערב פיזור הכנסת, הועבר מטעם הליכוד מסמך טיוטה בו סעיפי ההסכמים הקואליציוניים בין הליכוד לאיחוד מפלגות הימין, כאשר בפירוט מפלגות הימין שבאיחוד הוזכרו שמות שלושת המפלגות שהתמודדו בבחירות האחרונות תחת רשימה אחת - הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית. אלא שבבית היהודי הודיעו לליכוד כי כעת הם כבר "אחרי הבחירות", ודרשו מהליכוד מסמך אחר ממנו יימחק שמה של עוצמה יהודית. 

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית, מגיב הבוקר (ד') לדברים ואומר כי "זהו האקדח המעשן שמוכיח שהשתמשו וזרקו בזכותינו. בלי עוצמה יהודית המשא ומתן היחיד שהרב רפי פרץ היה מנהל היה עם המכינה בחלוצה לגביי חזרתו לעמוד בראשה. אם לא די בכל ההסכמים שבבית היהודי הפרו איתנו פעם אחר פעם, הבוקר הגיע האקדח המעשן שמוכיח מעל כל צל של ספק כמה זלזול וחוצפה הפגינו אנשי הבית היהודי כלפיי עוצמה יהודית. מי שעשה לנו את זה תקע לנו סכין בגב". 

בראיון שהתקיים עם בן גביר הבוקר ב'כאן', נשאל בן גביר האם האירוע הזה אינו מלמד כי בבית היהודי "מתביישים בעוצמה יהודית". בן גביר השיב: "זו אמירה מעניינת, כי במהלך כל מערכת הבחירות האחרונות, מי שהיה בפרונט של קמפיין הבחירות של איחוד מפלגות הימין היו אני ובצלאל סמוטריץ', ואילו את מי שהעדיפו להחביא הוא דווקא יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ.
אם הם מתביישים בנו - שלא ירוצו איתנו מראש ולא יחתמו על הסכמים שהם יודעים שמטרתם להפר אותם מראש". לדבריו, הוצאת עוצמה יהודית לא הייתה רק מהמסמך: "הוצאת עוצמה יהודית ממסמכי ההסכמים הקואליציוניים לא הייתה ההתחלה בסיפור הזה. עוד קודם לכן סירבו בחוצפה באיחוד מפלגות הימין לאפשר לעוצמה יהודית לקבל נציגות במו"מ הקואליציוני, זאת אחרי שורת הפרות ההסכמים הנוספים". 

בן גביר העביר ביקורת גם על יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ': "למרות שבסיפור הזה מי שהיה דומיננטי וביקש מהליכוד את הוצאת שמנו ממסמך ההסכמים הקואליציוניים היו אנשי הבית היהודי, לא ברור לי איפה היה סמוטריץ'. לא יכול להיות שחרפה כזו מתרחשת והוא לא מעודכן על צעד כזה, ואני שואל: איפה הוא היה בסיפור הזה?!", לשון בן גביר.

בצלאל סמוטריץ׳ אמר בתגובה: "איני מכיר את הדרישה, עשינו מאמץ לשלב את דרישות ׳עוצמה׳ בהסכמים"

17.07.2019

1. בן גביר תתעשת מי שתקע לך סכין בגב זה סמוטריץ (ביני פרג)

הרב פרץ זה רק בובה מי שמנהל הכל נגדך ורק מנצל את הבוחרים שלך זה בצלאל סמוטריץ החרדלי המתנשא עד שלא תבין את זה צפויים לך עוד כמה סכינים בגב ממנו תזהר ממנו מאד הוא לא בא למען הציבור הוא בא רק למען עצמו איש נאלח ויהיר הסמוטריץ הזה

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

2. פוליטיקה מסריחה. סמוטריץ' ייאלץ להסתדר בלי הקולות שלנו (מיכל)

ואני מודיעה לך שגם אם בן גביר לא ירוץ בסוף - האיחוד הלאומי לא יקבל את הקולות שלי ושל בעלי. יש גבול להתנשאות שלכם. גם אנחנו אקדמאים, גם אנחנו גרים במרכז הארץ, בלה בלה בלה. חושבים שתסתדרו? יופי לכם. מקווה שבן גביר ייקח לכם את כל הקולות

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

3. אני מצביע ותיק של הבית היהודי-אני הולך הפעם עם עוצמה-לאן שילכו אצביע להם (יעקב )

לא משנה למי יתחברו.

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

4. בן גביר חזק ואמץ (אור)

האמת היא שאין קשר ממשי בין הבית היהודי מפלגת הלייטים, לעצמה יהודית, מפלגת "גאון יעקב" אמיתית. להזכירכם רפי פרץ בהיותו רב צבאי ראשי פסק שחיילים צריכים להישאר בטקס בו מופיעה זמרת. זאת אומרת הוא לקח על עצמו לבטל את איסור "קול באשה ערווה"... ולא חלילה מסיבות בטחוניות של פיקוח נפש...
בקיצור אין קשר בין מפלגה ממלכתית לייטית לעוצמה יהודית שכל כולה "גאון יעקב" אמיתי, שרק מתוך אחריות לאומית חברה לבית היהודי לריצה משותפת. בעולם אידאלי, עוצמה יהודית היתה צריכה להתבייש בבית היהודי ולא להיפך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

ה'מעלעל' חוזר: מי השתלט על הפרסום בעלוני השבת?

קרא עוד