סגור

ההסכמים הקואליציוניים נחשפים: אין עבודות בשבת ללא אישור הרבנות

עוד טרם הקדמת הבחירות חתמו בליכוד על הסכמים קואליציוניים עם המפלגות החרדיות, איחוד מפלגות הימין וכולנו. בין השאר: התחייבות להקמת רשות להסדרת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון

חדשות כיפה
יב בתמוז התשעט
,
15 ביולי, 2019 22:04
נתניהו עם פרץ וסמוטריץ

נתניהו עם פרץ וסמוטריץ'צילום: פלאש 90, הדס פרוש, תומר ניוברג

מה היה בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו ערב הקדמת הבחירות? על פי הפרסום הערב (ב') ב'כאן', ראש הממשלה נתניהו התחייב למפלגות החרדיות על כך שלא יהיו עבודות בשבת ללא תיאום עם נציג של הרבנות הראשית, ולאיחוד מפלגות הימין הבטיח הקמת רשות לקידום הסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון.

בהסכם עם המפלגות החרדיות נכתב: "לאור ההכרה בערך השבת וחשיבות שמירת השבת שר הרווחה לא יעשה שימוש בסמכותו לאשר עבודות בשבת, אלא לאחר דיון ותיאום עם נציג הרבנות הראשית". בסעיף נוסף נכתב: "ייקבע נוהל לפיו במקרים של עבודות ציבוריות רחבות היקף העלולות לחייב ביצוע עבודות בשבת, יידרש כבר בשלב התכנון לצרף התייחסות לכך ולהציג חלופה - בתיאום עם נציג הרבנות הראשית".

סעיפים משפטיים כמו חוק החסינות או פסקת ההתגברות, שהועלו בזמן מערכת הבחירות או לאחריה, לא הוכנסו להסכמים הקואליציוניים, שלא נכנסו לפועל לבסוף, עם פיזור הכנסת.

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן): "ההסכמים הקואליציוניים שנחשפו הערב הם רק הפרומו להסכמים הקואליציונים שביבי חולם עליהם בממשלה הבאה שלו. בחרת ביבי קיבלת מדינת הלכה". 

מהליכוד נמסר בתגובה לדיווח בתאגיד הערב: "במשך 13 שנים ראש הממשלה נתניהו שומר וישמור על הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה - ללא שום שינוי. לא הייתה שום פגיעה בסטטוס קוו בענייני דת ומדינה ולא בענייני מערכת המשפט. הסמכות הסופית בענייני עבודות בשבת תמיד תהיה בידיו של שר העבודה והרווחה. אפילו הדיווח המוטה הזה מעיד שוב שחוק החסינות לא היה על הפרק ולא יהיה על הפרק."

16.07.2019

1. למה אנו עוסקים בעניינים של אחרים? (ש.זמל)

לא מבין את המיסיונריות הזו - זה הרי יקים עלינו בסוף קול צעקה. שמירת השבת היא עניין שבין אדם לאלוהיו ולא למקום. באיזו זכות אנו כופים זאת על אחרים?

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

2. . (?!)

אם אני רוצה לשרוף דגל ישראל שאני קניתי מכספי ואני שורף אותו בבית שלי לבד וזה לא מזיק לאף אחד ואף אחד לא יבין לב למה שעשיתי זה בסדר ?

ואני סומך עליך שתבין לבד את הנמשל .

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

3. תשובה ל-1 (יוספה)

בלי שמירת שבת, לא תהיה כאן מדינה יהודית. השבת היא אות ברית בין ה' לעמו.

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

4. תשובה ל-3: רוב עמישראל לא שומר שבת, ובכל זאת יש כאן מדינה. מדינת היהודים- לא מדינה יהודית. (איש יהודי)

הניסיון לכפות מדינת הלכה פוגע בדת ופוגע במדינה. כמה שפחות כפיה - כך יותר אנשים יתקרבו לדת.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ צילום: ללא

הרב רפי פרץ לכיפה: "אני דורש מפינדרוס להתנצל בפני אלפי יהודים כשרים"

קרא עוד