סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

נתניהו נגד ליברמן: "רימה את בוחריו"

ראש הממשלה עולה להתקפה נגד יו"ר ישראל ביתנו: "היום הוא מדבר נגד חרדים, אבל לפני רגע ליברמן היה בברית עם החרדים. הוא הבטיח לבוחריו ממשלה עם הליכוד"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יב בתמוז התשעט
,
15 ביולי, 2019 18:04
מאוהב לאויב. ליברמן ונתניהו בימים אחרים

מאוהב לאויב. ליברמן ונתניהו בימים אחריםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו עולה להתקפה נגד ליברמן. במפגש שקיים היום ראש הממשלה, עם פעילי ליכוד ש'חצו את הקווים' מישראל ביתנו, אמר ראש הממשלה כי "ליברמן לא עשה כלום" עבור הציבור הרוסי בישראל, וכי רימה את בוחריו בכך שלא נכנס לממשלה עם הליכוד.
בפגישה השתתפו גם השר זאב אלקין, ראש עיריית אריאל רונן פלוט, אריאל בולשטיין יועץ רה״מ למגזר הרוסי ואנשי קמפיין הליכוד. 

נתניהו אמר במפגש: "כשנעשיתי ראש ממשלה לקחתי מנכ״ל לליכוד מיוצאי ברית המועצות לשעבר. כשהקמתי ממשלה הבאתי את נתן ויולי לשרים. לימים תמכתי ביו״ר כנסת מהמגזר. אלקין הוא יוצא בריה״מ. זה לא מקרי ולא פוליטי, זה מתוך השקפה לאומית עמוקה שיש לי שחשבתי לקדם את המגזר דרך הליכוד". 

לדבריו, "אי אפשר להבין את ההצלחה של ישראל בלי הקליטה של למעלה ממיליון דוברי רוסית. אי אפשר להבין את ההצלחה הזאת בלי כלכלת השוק הפתוח שהובלתי. העלייה הרוסית לא הייתה נקלטת בשום אופן בלי פתיחת השוק. הרעיון לשלב את עולי בריה״מ לשעבר בתוך הפוליטיקה, הכלכלה, האקדמיה, היזמות - זה רעיון שבוער בי וזה חלק מהחזון שלי מאז ומתמיד. "
יש צרכים. יש פנסיות שצריך לדאוג להן, יש בעיות שצריך לפתור. הבעיות הללו לא יפתרו בדרך של מפלגה סקטוריאלית. במשך שנים העברנו את האחריות לטיפול בבעיות הציבור הרוסי לליברמן. ליברמן לא עשה כלום. אני מכה על חטא - משום שהבעיות של המגזר לא נפתרו. הוא רק ידע לתת סיסמאות. תגידו לי דבר אחד שליברמן עשה? היום הוא מדבר נגד חרדים, אבל לפני רגע ליברמן היה בברית עם החרדים ורץ לכל הרבנים כדי לבלום את המועמד החילוני בקרב על ראש העיר ירושלים". 

"אז אנחנו הבנו - ואנחנו נעשה. אצלו מילה זה רק מילה ואפס מעשים. אני מחוייב ואני אעשה - דיור ציבורי, פנסיות ועוד. עמדנו לתת את הפנסיות, הליכוד התחייב לכך, ליברמן ביטל את הפנסיות בגלל שלא הסכים להקים את הממשלה. 
שמעתי על הספין של השמאל על ״מדינת ההלכה״. שמעתי ומיניתי שר משפטים מהקהילה הגאה. שמעתי ומיניתי דובר לתקשורת הבינלאומית שהיה ממייסדי התא הגאה בליכוד. אז שמענו על הקשקוש הזה. 

זאב אלקין

אין יותר מפלגות מגזריות. אלקיןצילום: הדס פרוש/פלאש 90

"ליברמן רימה את בוחריו". אמר נתניהו, "הוא הבטיח להם ממשלה בראשות נתניהו. הוא לא עשה את זה. הוא הוליך שולל את בוחריו. ליברמן אמר שיתמוך במפלגה שתקבל הכי הרבה מנדטים. אם גנץ יקבל יותר, ליברמן ילך לממשלה עם גנץ לפיד וברק. אם הליכוד לא תהיה המפלגה הגדולה ביותר אנחנו נקבל ממשלת שמאל בתמיכת ליברמן, כי כך הוא התחייב. ליברמן גם לא תוקף את גנץ וברק, הוא רק תוקף אותי, אז ברור איזו מפלגה ואיזו ממשלה הוא מעדיף. יש דרך אחת למנוע זאת וזה להצביע לליכוד.
אני רוצה אתכם בליכוד. רק בליכוד אפשר להשפיע על המדינה ולהביא הישגים. תכנסו בכל הכח ותשפיעו באמת, כי אי אפשר להשפיע בדרך אחרת". סיים ראש הממשלה.

השר זאב אלקין אמר במפגש כי "יש פה אפשרות לבנות קבוצה גדולה וחזקה שתתמוך בנו בבחירות ותשפיע בתוך הליכוד. אנחנו בעידן חדש. אין יותר מפלגות מגזריות. הדרך לשנות את ישראל היא לפעול בתוך מפלגת השלטון כחלק אינטגרלי, כפי שהציבור דובר הרוסית השתלב בכל מגזר ומשפיע בכל דרך. הדרך להשפיע היא בשותפות אמיתית עם הליכוד - והשותפות הזאת מתחילה היום". 

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "אנו מקווים שנתניהו, שהוא ראש הממשלה, שר הביטחון ושר הבריאות, ימלא קודם כל את תפקידיו הרבים וישקיע בביטחון המדינה, בתושבי הדרום ובצמצום הגרעון, את הזמן והמאמצים שהוא משקיע במתקפות והשמצות כנגד ״ישראל ביתנו״. טוב שנתניהו נזכר בקיומם של העולים מחבר העמים שלושה חודשים לפני הבחירות ומציף את פליטי ״ישראל ביתנו״ בהצעות תעסוקה מגוונות.
נתניהו משדר פאניקה כי הוא מבין שהגורם היחידי שימנע ממנו להקים ממשלת הלכה זאת רק ״ישראל ביתנו״.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גבי אשכנזי  צילום: Miriam Alster/Flash90

אשכנזי: "תכנית טראמפ משמרת את הביטחון והרוב הלאומי"

קרא עוד