סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

יוגב: "מקווה שנגיע לאיחוד גדול בימין - ובציונות הדתית"

מספר 2 בבית היהודי מעודד את האיחוד במפלגות הימין, אך תוקף את בנט על הפיצול לימין החדש: "תחושתו הייתה בוודאי הייתה טעות ולא הובילה לשום דבר"

חדשות כיפה
יא בתמוז התשעט
,
14 ביולי, 2019 10:43
מוכן לשבת לקפה | יוגב ובנט בימים יפים יותר

מוכן לשבת לקפה | יוגב ובנט בימים יפים יותרצילום: פלאש 90

בראיון לרדיו דרום מביע ח"כ מוטי יוגב אופטימיות באשר למגעים לאיחוד בגוש הימין. "אני מקווה ומאמין שבסוף יהיה איחודים. מדובר פה בתנועה אידיאולוגית. הציונות הדתית זה דגל גדול שמחבר לעם ישראל".

יוגב גיבה את עמדת יו"ר הבית היהודי שר החינוך הרב רפי פרץ בשאלת העומד בראש איחוד הימין. "בראש מפלגה ציונית דתית צריך לעמוד איש או אישה ציונים דתיים. הרב פרץ נבחר לכך והוא יעמוד בראשנו וסביב זה אפשר לעגן ולאחד. עם איילת שקד התהלכנו בכבוד ובהערכה רבה במשך שש וחצי שנים. אני מעריך אותה מאוד. אפשר לשתף ולחזור יחד ולתקן. לכל דבר יש אפשרות לחזור יחד ולתקן, לדברים האלו נצטרך להתאמץ בשבועיים הקרובים. אני מאלה שישתדל בדבר יחד עם אנשים נוספים. אני מקווה שנגיע לאיחוד גדול גם בקרב מפלגות הימין וגם בקרב הציונות הדתית."

בנוגע ליו"ר הימין החדש השר לשעבר נפתלי בנט, אמר: "בנט היה חלק מאיתנו, היינו חלק מאיתו, בשש וחצי השנים האחרונות. תחושתו הייתה בוודאי הייתה טעות ולא הובילה לשום דבר. בוודאי, יש אפשרות לדבר גם עם נפתלי בנט ולראות האם ניתן להגיע יחד למערך שלא יבזבז קולות בימין ולא יביא לידי כך שתקום ממשלה שלא בהכרח אנחנו חפצים בה, אלא תקום ממשלה לאומית".

יוגב, שיזם את ביקורה של ועדת החוץ והביטחון בקיבוץ סעד בשבוע שעבר, התייחס לתחושות הקשות של תושבי הדרום ואמר: "אי אפשר שמדינה בהפסקה תהיה בהפסקה גם באירועים כאלה. בביקוריי בשני הסבבים האחרונים חשתי את הירידה בחוסן של התושבים. כשמערכת הביטחון עושה הערכת מצב, היו לפניה גורמים לניתוח - שדה הקרקע, מודיעין, בשלב מסוים הכניסו גם את התקשורת, פחות הכניסו את החוסן של התושבים, וחוסן התושבים בספר, הוא הבסיס לביטחון". 

 

15.07.2019

1. איחוד- סבבה, אבל קודם תצטרך להזדכות על ה D-9. (טרקטוריסט)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אריק זאבי בימיו כג'ודוקא צילום: נעם מוסקוביץ', פלאש 90

אריק זאבי נבחר ליו"ר המכביה ה-21

קרא עוד