סגור

הסכם סודי בין נתניהו למפלגה ערבית?

האם נחתם הסכם סודי בין מפלגת רע"ם לראש הממשלה נתניהו, לפיו המפלגה תספק לו רשת ביטחון, ובתמורה הוא יכיר בשני כפרים ערביים לא מוסדרים? בליכוד מכחישים בתוקף: "קשקוש. לא היה ולא יהיה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כ בסיון התשעט
,
23 ביוני, 2019 14:40
יו"ר רע"ם, מנסור עבאס (מימין)

יו"ר רע"ם, מנסור עבאס (מימין)צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הסכם סודי בין נתניהו למפלגה ערבית? על פי פרסום בגלי צה"ל היום (א'), בין ראש הממשלה לבין מפלגת רע"מ - הרשימה הערבית המאוחדת - שהתמודדה בבחירות האחרונות ברשימה אחת עם מפלגת בל"ד, התקיים הסכם חשאי שכזה, של תמיכה חשאית של המפלגה בנתניהו תמורת הטבות למגזר הערבי.

על פי הפרסום, בסיעה הסכימו לתת לראש הממשלה 'רשת ביטחון' בנושאים שונים, שלא פורטו, והוא בתמורה יקדם פרוייקטים עבור המגזר הערבי, כמו הכרה בשני כפרים לא חוקיים, קידום תכנית מתאר למגזר הערבי, קידום תכניות פיתוח כלכליות, בהמשך לתכנית שכבר החלה, ובמסגרתה העבירה הממשלה מיליארדים לטובת פיתוח במגזר הערבי, וביטול 'חוק קמינץ', העוסק בעבירות בנייה.

הדיווח מגיע על רקע פרסום שני מאמרים של מקורבו של ראש הממשלה, נתן אשל, בשבוע האחרון, אחד ב'הארץ' ואחד ב'מקור ראשון', הקוראים לכריתת ברית בין הימין לערביי ישראל. כמו כן, נטען כי אשל רמז במאמר על הבנות בין נתניהו לחלק מהמפלגות הערביות בנושא בחירת מבקר המדינה.

באופן מפתיע במיוחד, אמש פרסם יו"ר רע"מ, ח"כ עבאס מנסור, פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מציע לחברה הערבית "להבין את השיח האחר הישראלי, מטרותיו ותוכניותיו ומציאת דרכים לפעול מולו ואיתו ומציאת הזדמנויות ודרכים להשפיע בו, חשיבה מחוץ לקופסה ופעולה מחוץ לדרכי הפעולה השגרתיות ופריצה לשורות האחר דורשת הרבה יותר מדפוס הפעולה הפוליטי הערבי כיום". בהמשך הוא כותב כי החברה הערבית לא משפיעה על השיח הישראלי: "סטטוס-קוו של אי-השפעה מאז הסכמי אוסלו", כהגדרתו. (התרגום מהשפה הערבית של אתר 'גלובס').

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMansourAbbas.me%2Fposts%2F1141367449402529&width=500" width="500" height="276" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>
(הפוסט של ח"כ עבאס מנסור, "להבין את השיח האחר הישראלי, למצוא הזדמנויות להשפיע בו". מקריות?) 

בליכוד הכחישו בתוקף שהתקיימה עסקה כזו, ובהמשך התראיין בגל"צ ח"כ דוד ביטן, שאמר כי מדובר ב"קשקוש. אין לנו שום הסכם עם מפלגות ערביות, וגם לא יהיה". חברו לסיעה, ח"כ מיקי זהר, דווקא אמר במשדר כי מפלגות ערביות היו מעוניינות בתמיכה בממשלה, אך נתניהו סירב.

ממפלגת רע"מ לא נמסרה תגובה.

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ), אמר בתגובה לידיעה: "נתניהו ייזכר כאחד מראשי הממשלה שהשקיעו יותר בחברה הערבית, עם תוכנית חומש של יותר מ-10 מיליארד ש"ח. אבל נתניהו ייזכר גם כראש הממשלה המסית והמפריד הגדול בהיסטוריה. כמי שלא בחל בשום אמירה גזענית, בשום מעשה שנועד לייצר דה לגיטימציה לחברה הערבית, כולל הצבת מצלמות בתוך הקלפיות, כדי "להביא להורדת אחוזי ההצבעה במגזר הערבי", כפי שהתגאו יועציו. 
כראש ממשלה נתניהו מחויב לדאוג גם לנו אזרחיו הערבים, אבל כציבור מחובתנו לפעול להחלפתו ובטח שלא לייצר אתו שיתופי פעולה פוליטיים".

23.06.2019

1. ביבי ימכור הכל לטובת השרידות שלו (אחד שיודע טוב)

אין אצלו ימין, אין שותפים ואין כלום.

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

2. פנטסטיף מה לא יעשה הבוגד לביסוס כיסאו והימלטות מכלא, תחילה מכר את ישראל לפוטין וסייע לאסאד לכבוש את דרום סוריה וכך היגיעו האירניםף, ההסכמה עם פוטין כ (נתניהו הבוגד מקדם את קיצה של ישראל)

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

3. ביבי והערבים (פאץ)

תאני מאמין ביבי יעשה הסכם עם השטן לא מעניין אותו הליכוד כי כמו שאמר הסופר ציםר כולם ערימת זבל ממשכל הליכוד זבל זה מה שהוא שמע בבלפור

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

4. ביבי נתניהו (דנן יצחק)

רק לפני זמן לא רב ביבי זעם וזעק שהערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים מחשש שיפסיד בבחירות והיום הוא הולך ללקק להם כדי להצליח בבחירות זה לא ראש ממשלה זהו שקרן בממשלה

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

5. לא מפתיע (אני)

אין מה להיתפלא הליכוד למעשה מימש את מצעו האלוהי הדיוויני של אהרון ברק הללויה הללולו מדינת כל אזרחיה בסיוע השותפים האנטי לאומיים הגמרתיים. ועל זה הבכי והנהי. אין אין את המילה לאומי. אי אפשר להיות לאומי ולא לעבוד ולא ללכת לצבע זה סותר גם המילה אמונה קשורה חזק בהליכה לצבא ועבודה. מה שעשו איך אמר שביט חסרי הדיעה הליכודניקים מגיעים לשילטון ומוסרים למי שהכי חזקים זה השמאל אהרון ברקי והגמרתיים .הליכוד היתה פעם מילה ניפלאה מהפכנית ענקית. עדות המיזרח לא שכחו את מאמר אבותיהם ואימהותיהם והביאו מהפכה ניפלאה העלו לשילטון במהפכה קסומה את בגין אמרו מספיק ודי לשילטון מפאי. אולי היגיע הזמן למהפכה כזו להגיד מספיק ודי לאותו דבר ולהביא שינוי והיתחדשות עיברית ולהישתחרר מיכל סוגי הגלות שממלאים אותנו .

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

6. תשובה לכתבה (ש.תש)

על נתניהו אפשר להאמין על הכל ובכדי להתנצל הוא יעשה הסכם גם פתח ולא רק עם מפלגה ערבית. לפי דעתו מדינת ישראל לר תתקים בלעדיו. מענין איך המדינה התקינות לפניו

דווח על תגובה לא ראויה
23.06.2019

7. ביבי טיזי (פ)

ביבי מוכר אותנו לערבים

דווח על תגובה לא ראויה
24.06.2019

8. הסכס עים הערבים (ביל)

זה בדיוק כמו העלילות ותפירת התיקים על ראש הממשלה הליכוד
והימין בחיים לא יעשה הסכמים
עים מיפלגה ערבית זה טאבו לימין4

דווח על תגובה לא ראויה
24.06.2019

9. רק ביבי. (חזק.)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר