השרה גמליאל קוראת לשר אוחנה: פעל לחנינה לרב עוזי משולם

עם כניסת אמיר אוחנה ללשכת שר המשפטים, השרה לשוויון חברתי קוראת לו להירתם לחנינת הרב עוזי משולם ז"ל: "ממש סמכותך כשר המשפטים להמליץ לנשיא על חנינת הרב משולם, זו בחינת הצדק והמוסר"

חדשות כיפה 18/06/19 16:57 טו בסיון התשעט

השרה גמליאל קוראת לשר אוחנה: פעל לחנינה לרב עוזי משולם
השרה גילה גמליאל, צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

הבוקר (ג') שיגרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל (הליכוד) מכתב לשר המשפטים הנכנס, אמיר אוחנה ובו ביקשה כי יירתם לחנינתו של הרב עוזי משולם ז"ל, זאת בהתבסס על סמכותו של שר המשפטים להמליץ על מתן חנינה על בסיס צדק ומוסר. 

"לרב משולם אנו חבים היום תיקון, שיתחיל את המסע של כולנו בדרך האמת והישר" כתבה גמליאל לאוחנה והוסיפה כי "גם אם לא נוכל עוד לרפא את הפצע לחלוטין, חובה עלינו לעשות את כל מה שביכולתנו לעשות כדי לתקן, לפחות במידת מה, את העוול שנעשה. לצד הפעולות הברוכות שנעשו על ידי הממשלה לפתיחת ארכיונים ולאפשר פתיחת קברים ובדיקות דנ"א לאיתור גורלם של יוצאי תימן, ההתנכלות לעוזי משולם היא פצע פתוח בלב החברה הישראלית". את מכתבה לאוחנה חתמה גמליאל ב "בטוחני, כי אתה קשוב לקול הזעקה שקם על מעשים שהיו. הענקת חנינה לרב משולם תהא הושטת יד אל פצועי העבר, יד של שלום שתענה באהבה".

נזכיר, כי בנובמבר האחרון פנתה השרה גמליאל לנשיא המדינה ולשרת המשפטים לשעבר איילת שקד בקריאה לחון את הרב משולם ז"ל לאחר מותו, תהליך שטרם הושלם עד לסיום כהונתה של שקד. נוכח זאת ולאור אפשרות ההמלצה הנתונה בידי שר המשפטים בנושאי חנינה, כאמור, פנתה גמליאל לאוחנה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר