סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הרב פרץ על 'הירי בנגמ"ש': "אחדות המחנה היא המשימה"

יו"ר הבית היהודי משתדל להתרחק מהמהומה בין בנט ליוגב: "קורא לכל השותפים הפוטנציאלים של מחנה הימין והציונות הדתית - מבית ומחוץ - תנמיכו את הלהבות". ברקע חברי המפלגה מתחלקים בין אלו התומכים ביוגב, לאלו החושבים שהוא כשל בדבריו

מירב כהן, חדשות כיפה
ט בסיון התשעט
,
12 ביוני, 2019 12:53
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: פלאש 90

הסערה בציונות הדתית מסרבת לגווע. לאחר חילופי המהלומות בין ח"כ מוטי יוגב "בנט בגד בנו ולקח את הכסף שלנו", ותגובתו החריפה במיוחד של שר החינוך לשעבר, "ההתנהלות הגמדית של יוגב וחבריו הביאה לחורבן גוש קטיף" יו"ר הבית היהודי קורא לצדדים להנמיך להבות:

"אני קורא לכל השותפים הפוטנציאלים של מחנה הימין והציונות הדתית - מבית ומחוץ - תנמיכו את הלהבות. אנחנו לפני בחירות גורליות למדינת ישראל בכלל ולמחנה הימין בפרט לכן אחדות המחנה כרגע היא המשימה העליונה המוטלת על כולנו - זה מה שצריך להנחות אותנו בכל צעד". נכתב בחשבון הטוויטר של הרב פרץ.

בנוסף ליו"ר הבית היהודי, גם חברי המפלגה הגיבו על מה שכונה "הירי בנגמ"ש" – אותן מתקפות של ח"כ מוטי יוגב ונפתלי בנט, אחד על השני. חלקם טוענים כי בנט צריך לשלם את המחיר, חלקם חושבים שח"כ יוגב עושה זאת כדי לדאוג למקום שלו.

חבר מרכז המפלגה, ארז צדוק מגבה את ח"כ מוטי יוגב ואומר לכיפה כי "בנט ושקד לא יכולים לחזור לבית היהודי אחרי שפעלו בנכלוליות. גם כשהיו בבית היהודי". צודק טוען בנוסף, כי בנט צריך לשלם את המחיר מכיוון שלא הביא מנדטים. "כולם מדברים על זה שהוא הרים את הבית היהודי ל-12 מנדטים – רק אז, אף אחד לא ידע מי הוא בנט. אחרי שהכירו אותו זה הדרדר עוד ועוד עד שירד מתחת לאחוז החסימה". 

מנגד, המשנה לראש עיריית מודיעין ויו''ר מועצת ראשי הסניפים, עמיעד טאוב אמר לחדשות כיפה כי האחדות היא ערך עליון, כמו גם החובה להחזיר את הציבור הליברלי הביתה, כמו גם להחזיר את הראייה החברתית למרכז הבמה. "הכיפה הסרוגה הפוליטית אם עדיין חפצת חיים היא חייבת לאחד מחדש את כל גווני הכיפות מהשקופות ועד השחורות בדגש על איילת ונפתלי שגם אם טעו בדרך בה בחרו ערב הבחירות האחרונות עדיין תרומתם לציונות הדתית גדולה ומשמעותית. מפלגת הבית היהודי אמנם שרדה את הבחירות האחרונות אך אסור לה לנוח על זרי הדפנה הזמניים ומאבקים פנימיים בוודאי שלא ישרתו לא את המפלגות ובוודאי שלא את ציבור הבוחרים היודע כי השלם גדול מסך חלקיו''.

נתנאל נדב, מ'המפד"לניקים החדשים מסכים עם אמירותיו של יוגב, אך חושב שכעת זה הזמן לחיבורים במחנה: "אז איך אני עדיין מדבר בכלל על אחדות? זה מה שאנחנו רוצים. האם במצב הנוכחי אני חושב שזה ישים? כבר לא כל כך".  נדב מדגיש ואומר כי הוא ואחרים אוהבים את מוטי ומעריכים אותו, למרות שאמירותיו נכונות, מה שחשוב כעת היא האחדות.

 


 

12.06.2019

1. התרופה לכל - ביטול עצמי בפני גדול הדור - הגה"צ טאו שליט"א! (יניב)

על כל מי שזיק יהדות בו להתבטל לחלוטין בפני בעל ה"לאמונת עיתנו" ולמלא הוראותיו! ולכל מי שחס וחלילה רואה עצמו שחולק על הרב , יורה לעצמו למלא חסרונו בלימוד או למלא חסרונו בעבודת המידות עד שיגיע בעמל ובטרחה להבין את הרב. לחשוב שאפשר לא להסכים עם הרב זו בושה וחרפה שיש רק להתבייש בה עמוקות.

דווח על תגובה לא ראויה
12.06.2019

2. תתחילו לתקן את הבית (משה)

עם כל כבוד הרב פרץ, אתם ירדתם מהפסים. התגובות הארסיות כנגד בנט ושקד - שאני מזכיר בכלל הקימו את הבית , הם מחוץ לכל פורפורציה . מזיר תנועות ומפלגות אחרות...

אחת מעוולות של הבחירות הקודומות היה בעובדה שהימין החדש לא עבר את אחוז החסימה על סיפם של 1500 קולות , קצת מן הקצת ...


בבחירות הקרובות אנחנו , ואני מקוה שהרבה סרוגים ששותפים לדעתי, נתקן בהמונינו את העוולה הזו ונכניס את הימין החדש ב- 10 מושבים לכנסת

דווח על תגובה לא ראויה
12.06.2019

3. או! המחרחר ריב הראשי הגיע! (חי)

"אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועים שדומים לפרושין; שמעשיהם מעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס".

דווח על תגובה לא ראויה
12.06.2019

4. אחדות עם רשעים היא לא ערך עליון (לדעתי)

היא אפילו מסוכנת

דווח על תגובה לא ראויה
12.06.2019

5. אתה לא יכול כל היום להשמיץ ולטנף, ורק כשמתחילים להשיב כעניין פתאום לקרוא לכולם להירגע (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות מול בית ראש הממשלה. רק אחד מחמישה נותן אמון ברשויות  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחקר פיקוד העורף: רק 20% מביעים אמון בטיפול הרשויות בקורונה

קרא עוד